Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


vecina ovoga je tocno, medjutim to je sve ako, isto tako ispricao si samo pola price i kao da si PR SDP koji pokusava svrgnuti HDZ-ovce.
Zasto samo pricas samo pola price. Vjerovatno ce ECB uskoro krenuti u smanivanje kamata po uzoru na amere, sto odmah znaci i smanjivanje i troska financiranja za nase banke u inozemstvu. Takodjer, nedavno je Suker ukinuo jedan apsurdni zakon (diskontna stopa) koji je dizao bankarske kamate za krajnje korisnike od cca 50 basisa. Mozda je sada vrijeme da Rohatinski smanji izdvajanje za obveznu rezervu sto ce takodjer voditi snizavanju kamata u HR. Spustanje kamata ce definitivno utjecati POzitivno na cijelu HR ekonomiju.

MOGU TI REPLICIRATI NA SVE OVE TEME

JA STVARNO NE ZNAM KOJA JE SVRHA TAKVOG PISANJA OSIM PLASENJA LJUDI KOJI O OVOME NE ZNAJU? ZASTO NE RECI CIJELU PRICU, A NE SAMO DIO KOJI VUCE NA DOLJE????

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Ne možemo raspravljati ako ćete se derati na mene. 26.12. sam napisao u brlogu (danas repostao) scenarije i dao 60% vjerojatnost da će ECB pratiti Amere. I objasnio ljudima šta nas može čekati u tom slučaju. Međutim ECB su se odlučili postaviti tvrdo barem zasad, i tu činjencu nitko ne može osporit. Ako oni sruše kamatnu stopu onda će moj stil pisanja biti drugačiji.

A ovo sa PD SDP je toliko degutantno da nemam riječi. jel i Rohatinski SDP-ovac. Jel bi SDP-ovac napisao da se ne smije trošiti na socijalo kao što sam ja napisao.

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju


febo: ” RealBear: ” Ključno je na što će se to potrošiti. Ako će se potrošiti na socijalu onda smo gotovi. Ako smanjimo doprinose na plaće, namete poduzećima onda možda prođemo lišo.[/b]” slažem se sa navedenim a ovo boldano dogodit će se nikad kod nas ” hrvatska će rapidno stasat zato jer ima golemi strateški značaj kao i velike prirodne potencijale e sad dali kao Ruski satelit dali kao sluga EU ili možda Američka marioneta za tržište kapitala manje je važno

e pa nadam se čvrsto da neće kao ruski satelit. ko god je sa Rusima šurovao od prapovijesti do danas znamo kako je prošao

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Zasto samo pricas samo pola price. Vjerovatno ce ECB uskoro krenuti u smanivanje kamata po uzoru na amere, sto odmah znaci i smanjivanje i troska financiranja za nase banke u inozemstvu. Takodjer, nedavno je Suker ukinuo jedan apsurdni zakon (diskontna stopa) koji je dizao bankarske kamate za krajnje korisnike od cca 50 basisa. Mozda je sada vrijeme da Rohatinski smanji izdvajanje za obveznu rezervu sto ce takodjer voditi snizavanju kamata u HR. Spustanje kamata ce definitivno utjecati POzitivno na cijelu HR ekonomiju.

koliko ja pratim svjetsku ekonomiju, cnbc i sve ostalo iz čega se može informirati puno je veća vjerojatnost da ECB neće smanjivati kamatu da si ne nabiju inflaciju jer EU ne gori ko amerima i nedaj Bože da im ameri postanu uzor!

ECB je postavljena tvrdo, jer joj je to u prirodi i dobro da je tako. Ne interveniraju jer nemaju razloga za intervenciju, barem ne još. Intervenirali su na samom izbijanju problema sa drugorazrednim hipotekarnim kreditima, kad je bilo potrebno.

No respect

ok. ajde recimo da se to ne dogodi, to istovremeno znaci da nema recesije u eu!!!!!, pa opet pada u vodu prica o recesiji u EU. Osim ako necemo okrenut pricu na stagflaciju

osim toga, ako govorimo o kamatama ostaju price o ukidanju propisa i potencijalnoj mjeri omeksavanja politike obvezne rezerve u RH….

mislim da treba pisati da se kaze cijela slika, bila pozitivna ili nagativna

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

O kakvoj vi to krizi pričate? Pa jer je rečeno prije 3 dana da su se Amerikanci preračunali u vezi rezultata za 2007. i rezultati su bolji od očekivanih. I što se tiče nezaposlenosti i socijale , sve je OK. Zato se i svijet zeleni već 3 dana. Ajde vi koji gurate na dolje burzu ili si kupite već jednom dionice ili prestanite strašiti ljude da bi vama prodali jeftinije.[bye]

koliko ja pratim svjetsku ekonomiju, cnbc i sve ostalo iz čega se može informirati puno je veća vjerojatnost da ECB neće smanjivati kamatu da si ne nabiju inflaciju jer EU ne gori ko amerima i nedaj Bože da im ameri postanu uzor!
[/quote]
ta inflacija je prokleta stvar[cry]

&

Teško do recesije u EU jer nije sazdana od monolitne ekonomije kao u SAD-u.
Kta stope će se morati i u EU korigirati zbog sve većeg nesrazmjera u vanjskotrgovinskoj bilanci gdje EU trpi gubitke slabim dolarom.
Što se tiče naših obv. rezervi, niti to se neće promijeniti jer je to jedina poluga koju HNB ima da obuzda tržište gladno kapitala, ali i pohlepu nekih banaka.

Kad svjetska ekonomija izgubi dolarsku dominaciju a stvari u svoje ruke preuzme €, može se očekivati stabilizacija međ. tokaova kapitala. Do tada su spekulacije sa dolarom i dalje moguće sa posljedicama i na naše a i na sva ostala tržišta.
Dolar treba imunizirati. Pogotovo u trgovini naftom. [smiley]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

A šta ako je Europa odlučila svjesno ući u usporavanje (ne nužno recesiju) i zeznuti Amere za vjeke vjekova. Pa tko preživi pričat će. Ako ECB smanji kamate to direktno znači enorman izvoz inflacije prema nama, jer smo mi dobrano izgubili monetarnu suverenost. A ako Rohatinski smanji obaveznu rezervu, to će omogućiti rast kredita ali i inflaciju.

Vipy, da slažem se da ljudima treba reći sve, da mogu pratiti kako se scenariji odvijaju i da ne budu ovce za šišanje koje će slušati samo jednu istinu. Ili misliš da je znanje dopušteno samo eliti ?

Player se na mojnovac sa strahom obratio ljudima očekivajući drvlje i kamanje. A i uskok jako dobro zna o čemu govori. A evo vidim i Asko [thumbsup]

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

odustajem,
samo kazem da meni nisu jasni tvoji interesi… i dalje tvrdim da iznosis samo jednu stranu price, kao da imas interese od toga…
the bottom line je; realno nekakva recesija je jako tesko moguca u HR, osim slucaju aktivnosti

ako Iranac odluci gadjat Busha s novim raketam ili
al quaide odluci dignuti popularnost

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

ivek,

zašto mislim da će još max 5% pasti, jednostavno zato što nisam ekonomist nego poduzetnik i mislim da ne postoji nitko kome bi pasalo da burza toliko padne. ovo je tipično raspoloženje mjeseca sijećnja gdje sve stagnira, ljudi su na skijanju, neki se oporavljaju od božićnog minusa, drugi preslažu portfelje, građevina radi u pola snage… itd

Dali znate da većina građ. firmi ne radi od božića do tri kralja, a koliko sam ja znam građevina je jedan od glavnih pokretaća gospodarstva.

ma slab sam vam ja na analizama i grafovima – jednostavno LOGIKA

UOSTALOM – RECESIJA POČINJE I ZAVRŠAVA U GLAVAMA LJUDI !!!

[color=blue][/color]

New Report

Close