Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


a gdje si se ti izgubio? ako ne znaš preživjeli smo recesiju, stagnaciju, korekciju i depresiju …

ma di je to od 1 i 2 svjetskog rata [huh]

nego, odlična su vremena za posvetiti se biznisu više… kada je sve dobro na tržištu dionica onda nikoga ne zanima poslovanje…

nema mi druge nego se zae..ti


Ivana kad pročitam tvoj post zaboravim na korekciju.Inače mi je nos rekao da prodam pola portfelja prije 20 dana,hvatao sam sad ove niske valove koliko sam mogao…100% dionice sada.Ove godine je nula prinos no i to je uspjeh. Jako vjerujem u HT ove godine ( dobri fundamneti,sigurna luka + dividenda=solidno, i atpl + igh će još fino povući imaju dobar potencijal s obzirom na perspektivu poslovanja.) Imam dobre info o ATGR-u i smatram da će on u drugoj polovici godine takodjer povući.Adris je i dalje odličan,dobra godina i P/e cijena se nije makla dvije godine. Očekujem revalorizaciju LRH ( danas bio u opatiji imaju odlične planove), hotel Ambasador je postao top hotel (novi welness iz bajke,on vrijedi skoro pola tk). Ovo su moji favoriti,bojim se nelikvidnih,i onih na 1bv itd, kad ih želiš prodati i pogledaš bid dođe ti slabo…

Slažem se Atlantic grupa i Adris grupa ubojiti tandem na razlićitim stranama svijeta.

onda i ja priznajem da sam se iskrcao kad je CROBEX bio na 5200 i ukrcao se sa 70% posto portfelja u četvrtak i petak. Neke sam lovio jako nisko i isti dan frknuo, ostalo držim. za sada sam dosta profitirao na ovoj korekciji jer sam bio u kešu ali od ove razine može još max. pasti – 5% ali kad krene gore a nisam za kompom odleti na 10% i di sam onda, znači da bi tako propustio prednost koju sam do petka imao.

živi bili pa vidjeli….

[color=blue][/color]

evo još malo smohvale!

ove godine sam stigao zaraditi na muški na belju ( u 2 dana 17 %), ledu i zvjezdi tako da sam već ove godine u plusu. i zamisli samo tko je kupio u petak zvijezdu na 16.100 i prodao na 17.350 [thumbsup].valja malo omastiti brk na drhtavcima.

a ovo što sam kupovao u četvrtak i petak već je u laganom plusu, osim jedne šugu koju sam pod mus u četvrtak skidao po asku, kao ode to gore pa u govno.

ponavljam- bolje se sad ukrcat kad burza kilavi a ne kad krene gore, jer kad juri gore onda ja šišam ekipu koja se ukrcava…

[color=blue][/color]


evo još malo smohvale! ove godine sam stigao zaraditi na muški na belju ( u 2 dana 17 %), ledu i zvjezdi tako da sam već ove godine u plusu. i zamisli samo tko je kupio u petak zvijezdu na 16.100 i prodao na 17.350 [thumbsup].valja malo omastiti brk na drhtavcima. a ovo što sam kupovao u četvrtak i petak već je u laganom plusu, osim jedne šugu koju sam pod mus u četvrtak skidao po asku, kao ode to gore pa u govno. ponavljam- bolje se sad ukrcat kad burza kilavi a ne kad krene gore, jer kad juri gore onda ja šišam ekipu koja se ukrcava…

Ma ti si super![rolleyes]

I'LL BE BACK


od ove razine može još max. pasti – 5%

Na temelju cega si izvukao ovaj zakljucak?

skype - ivek1234

Cijeli svijet je trenutno u korekciji.
Najvažnija ekonomska sila SAD ima indicije koje bi ih mogle odvesti u recesiju.
Hrvatska još uvijek nema te indicije.

Ako bi SAD ušla u recesiju, to bi se odrazilo na našu Burzu, no to ne znači da bi Hrvatska bila u recesiji. Hrvatska bi ekonomski u recesiju ušla tek kroz neko vrijeme – nekoliko mjeseci, tj. najranije u drugoj polovici godine.

Ako SAD uđu u recesiju, smatram kako ona neće biti duboka.

No respect


Cijeli svijet je trenutno u korekciji.
Najvažnija ekonomska sila SAD ima indicije koje bi ih mogle odvesti u recesiju.
Hrvatska još uvijek nema te indicije.

Ako bi SAD ušla u recesiju, to bi se odrazilo na našu Burzu, no to ne znači da bi Hrvatska bila u recesiji. Hrvatska bi ekonomski u recesiju ušla tek kroz neko vrijeme – nekoliko mjeseci, tj. najranije u drugoj polovici godine.

Ako SAD uđu u recesiju, smatram kako ona neće biti duboka.


Svakako, medjutim pitanje je uopce da li bi uopce usla u korekciju,
Ovakvi utjecaji bi morali doci preko naseg izvoza ili investicija s drzavama s kojima mi imamo gospodarske odnose tj prije svega Njem, Italije, Austrije & susjeda

Ukratko
Ako dodje u recije u US
ako dodje do recesije u Njem, Italije, Austrije & kod susjeda (gdje bi utjecaji US trebali biti jaci od svih ostalih na kugli zemaljskoj
Mozda dodje u HR

Najsmjesnija stvar, nitko ne prica o recesiji u HR osim na ovom forumu????

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Priča se i o stagflaciji a ne samo o recesiji. Stagflacija je pojava visoke inflacije uz stagnaciju ili negativan rast GDP-a. Mnogi ekonomisti su je okarakterizirali kao najgoru pojavu u gospodarstvu zemlje. Amerika je zadnji put imala stagflaciju krajem 70.-ih godina još za vrijeme J.Cartera,a izgleda da će i G.W.Bush imati istu čast.
Hrvatska štete od takvih pojava može imati po sistemu povezanih lončića, posredno i preko financijskog sektora se to može odraziti i na realni sektor. Inače, ovisnost realnog sektora Hrvatske i SAD-a je trenutno neznantna međutim jest ona EU i Hrvatske a mnoge članice EU koje su povezane s Hrvatskom (rezmjena dobara) itekakav su čimbenik na tržištu SAD-a (primjer Njemačke)

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


SLK: ” Cijeli svijet je trenutno u korekciji. Najvažnija ekonomska sila SAD ima indicije koje bi ih mogle odvesti u recesiju. Hrvatska još uvijek nema te indicije. Ako bi SAD ušla u recesiju, to bi se odrazilo na našu Burzu, no to ne znači da bi Hrvatska bila u recesiji. Hrvatska bi ekonomski u recesiju ušla tek kroz neko vrijeme – nekoliko mjeseci, tj. najranije u drugoj polovici godine. Ako SAD uđu u recesiju, smatram kako ona neće biti duboka. ” Svakako, medjutim pitanje je uopce da li bi uopce usla u korekciju, Ovakvi utjecaji bi morali doci preko naseg izvoza ili investicija s drzavama s kojima mi imamo gospodarske odnose tj prije svega Njem, Italije, Austrije & susjeda Ukratko Ako dodje u recije u US ako dodje do recesije u Njem, Italije, Austrije & kod susjeda (gdje bi utjecaji US trebali biti jaci od svih ostalih na kugli zemaljskoj Mozda dodje u HR Najsmjesnija stvar, nitko ne prica o recesiji u HR osim na ovom forumu????

Vipy, upravo na to sam i ja mislio

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

malo pazljivijim pračenjem transakcija jasno je da korekcija nije jos gotova, ostaje nam nada da ce se stranci istresti sto prije i naravno da ima onih koji su spremni kupiti jer ako kupnje nestane onda sljedi iznuravanje i to ne kratkotrajno( cijeđenje nas malih da se klonimo burze te da pogase inflaciju fondova)[pray]


Najsmjesnija stvar, nitko ne prica o recesiji u HR osim na ovom forumu????

Kod nas je to BAU (Business As Usual)

skype - ivek1234

New Report

Close