Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


To je nešto, a ne naša CROBEX čađara

Jesam lagao kolega?[thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

sve se skidalo sa aska u zadnjih pola minute, misija završena, crobex u plusu


Samo da ne bude i kod nas neki broker ili fond manger u vijestima kao ona majestor iz Francuske sa zaradom od 5 miliardi eura ( ali za sebe ).Pošteno dolazi na posao radi,dobija plaću ali malo krade…….

da dečko ima 31 godinu i frod-nuo 7 milijardi eura :)) .. navodno je bio običan brokerčić .. uzimao je šifre i korisnička imena od kolega i malo čeprkao po account-ovima ..
kažu da nisu to na vrjeme primjetili jer su bile korištene iznimno sofisticirane metode [thumbsup]

ludlum:

Samo da ne bude i kod nas neki broker ili fond manger u vijestima kao ona majestor iz Francuske sa zaradom od 5 miliardi eura ( ali za sebe ).Pošteno dolazi na posao radi,dobija plaću ali malo krade…….

da dečko ima 31 godinu i frod-nuo 7 milijardi eura :)) .. navodno je bio običan brokerčić .. uzimao je šifre i korisnička imena od kolega i malo čeprkao po account-ovima ..
kažu da nisu to na vrjeme primjetili jer su bile korištene iznimno sofisticirane metode [thumbsup]

Ako je Barings Bank mogla propasti radi 10 puta manjeg iznosa, red je da i Generali propadne:) Pa nije to kikiriki, frod-nuti 50 milijardi kuna. A metoda je sigurno bila suptilna, barem jednako suptilna kao i kad su britanci nedavno izgubili CD-e prilikom slanja poštom[lol] [lol] [lol] [lol]

Hell is Empty and all the Devils are Here


ludlum: ” Samo da ne bude i kod nas neki broker ili fond manger u vijestima kao ona majestor iz Francuske sa zaradom od 5 miliardi eura ( ali za sebe ).Pošteno dolazi na posao radi,dobija plaću ali malo krade……. ” da dečko ima 31 godinu i frod-nuo 7 milijardi eura :)) .. navodno je bio običan brokerčić .. uzimao je šifre i korisnička imena od kolega i malo čeprkao po account-ovima .. kažu da nisu to na vrjeme primjetili jer su bile korištene iznimno sofisticirane metode [thumbsup]

prica se da je drukao po forumima [lol] [lol]
i onda su ljudi popizdili kad se poceo hvaliti s prinosima i cinkali su ga[wink][wink]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


” Ako je Barings Bank mogla propasti radi 10 puta manjeg iznosa, red je da i Generali propadne:) Pa nije to kikiriki, frod-nuti 50 milijardi kuna. A metoda je sigurno bila suptilna, barem jednako suptilna kao i kad su britanci nedavno izgubili CD-e prilikom slanja poštom[lol] [lol] [lol] [lol]

ma da to sa “sofisticiranim metodama” je menađerski govor ili u prijevodu ; mi imamo jadne sigurnosne metode, procedure i standarde u firmi da je jedan brokerčić od 31 godine uspio frod-nuti 7 milijardica , ali to ne želimo priznati jer smo onda mi odgovrni, pa onda moramo reći da je lopov izvanredno sofisticiran : [proud]

Ja sam siguran da i naši brokeri varaju i kradu.Pitanje vremena kad će ih uloviti.Tu se rade svakake stvari samo da nas opelješe……Pa i ono u USA su bili naše gore listovi.Možda je i ovaj Francuz neki naš.
U svakom slučaju pored ovakvog trgovanja naša burza,brokeri,Kardum,Hanfa su jako izgubili na povjerenju….da ne govorim teže rijeći.Lop……..


ma da to sa “sofisticiranim metodama” je menađerski govor ili u prijevodu ; mi imamo jadne sigurnosne metode, procedure i standarde u firmi da je jedan brokerčić od 31 godine uspio frod-nuti 7 milijardica , ali to ne želimo priznati jer smo onda mi odgovrni, pa onda moramo reći da je lopov izvanredno sofisticiran : [proud]

naravno, samo indikacija da risk management sucks u banci, inace ne bi ovakav iznos

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

_Mrzljak_:

ma da to sa “sofisticiranim metodama” je menađerski govor ili u prijevodu ; mi imamo jadne sigurnosne metode, procedure i standarde u firmi da je jedan brokerčić od 31 godine uspio frod-nuti 7 milijardica , ali to ne želimo priznati jer smo onda mi odgovrni, pa onda moramo reći da je lopov izvanredno sofisticiran : [proud]

naravno, samo indikacija da risk management sucks u banci, inace ne bi ovakav iznos

Uglavnom, čudi me slaba reakcija na tako nešto.

Hell is Empty and all the Devils are Here

Kazu da je tip izgubio 1.9 milijardi a da je ostalo izgubljeno pri zatvaranju pozicija. e sad, da bi izgubio 1 milijardu znaci da se igrao barem sa 10 (sto je 10:1, a na derivativama je to relativno uobicajen leverage).

Bas me zanima koji to broker ima mogucnost igrati se s toliko lipa… Mislim da je SG mozda pobrkala brojke, pa da su izgubili 1-2 milijarde na burzi a nekih 5 preko CDO-a. Ovo oko brokera samo zataskava gubitke na trzistu derivativa vezanih uz nekretnine u SAD.

Treba pitati Zagija u Beču.Taj tip je pravi manager.On sve zna.


vipy: ” _Mrzljak_: ” ma da to sa “sofisticiranim metodama” je menađerski govor ili u prijevodu ; mi imamo jadne sigurnosne metode, procedure i standarde u firmi da je jedan brokerčić od 31 godine uspio frod-nuti 7 milijardica , ali to ne želimo priznati jer smo onda mi odgovrni, pa onda moramo reći da je lopov izvanredno sofisticiran : [proud] ” naravno, samo indikacija da risk management sucks u banci, inace ne bi ovakav iznos ” Ali gdje je zaboga tih 7 milijardi završilo na kraju? To nisu rekli

4.9 milijardi EUR- koliko sam ja skuzio nije ih on maznuo, vec se zaigrao s otvorenim pozicijama, odnosno netko drugi je zaradio na njegovim
a sposobnostima
b lakomostima
c lakomislenoscu
d svem navedenom
[wink]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

New Report

Close