Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

zeleno u europi http://money.cnn.com/data/world_markets/

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

“Pri ulaganju u dionice smatraju pozitivnim ulaganje u europske i dionice tržišta u nastajanju, u koje je uključena i regija srednje i istočne Europe. Ulaganje u američke dionice procjenjuju negativnim, a u japanske neutralnim.”

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=477c8a75-54c3-44d3-b3a0-e4421df99398&ref=lastadd

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


22. siječnja – Američke dionice zabilježile su osjetan pad vrijednosti u prvih 30 minuta trgovanja na burzama, što je znak da ulagači ignoriraju hitno smanjivanje kamatnih stopa središnje banke – Federalnih rezervi i pridružuju se globalnom trendu prodaje zbog straha od recesije, izvijestili su poslovni mediji u SAD-u.

Industrijski indeks Dow Jones pao je za više od 400 bodova, tehnološki indeks Nasdaq pao je 5 posto, a najširi indeks Standard & Poor 500 izgubio je 3,5 posto vrijednosti.

kad već tako revnuješ u crnjacima,informiraj kolege o trenutnom stanju djia,nasdaq-a,…koje se itekako popravlja[rolleyes][rolleyes][rolleyes]

kiša će...

Sutra bi se mogli zazeleniti, a pitanje je šta dalje?
Jedna lasta ne čini proljeće.
Vidjet ćemo do kraja tjedna koliko fondovi žele proljeće ili ne. Ipak su oni glavni igrači.[undecid]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

http://www.rtl.hr/vijesti/prikaz/13638/%5B/url%5D

“Nakon ove iznenadne odluke Federalnih rezervi (posljednja slična donesena je neposredno nakon napada na njujorške tornjeve 11. rujna 2001. godine), očekivao se snažan porast cijena na Wall Streetu, koji nije imao previše vremena za padanje proteklih dana, s obzirom da je u ponedjeljak u SAD-u bio državni praznik. No, indeks Dow Jones Industrials dan je započeo jednim od najvećih bodovnih padova u svojoj povijesti – potonuo je za čak 440 bodova. Ipak, moguće je da je riječ samo o zakašnjeloj reakciji koje jučer nije moglo biti, tako da nije neočekivano da dođe do oporavka kasnije u utorak.”Vaš link

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

evo, recimo, neki drukeri stalno voze kroz zeleno.
mislim na forumsko svjetlo.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Vaš link

“AMERIČKE Federalne rezerve su upravo objavile kako će kamatna stopa u SAD biti srezana za čak 0,75 %, što većina ekonomista tumači kao drastičan potez u cilju da se zaustavi sunovrat na svjetskim, a pogotovo njujorškoj burzi gdje se na samom početku današnjeg trgovanja očekivao pad Dow Jones indeksa od 500-600 bodova.”

Vaš link

“KRIZA na svjetskim tržištima kapitala se nastavlja. Prvih nekoliko minuta nakon otvorenja na azijskim tržištima jutros je zabilježen pad vrijednosti indeksa.

Na japanskoj burzi vrijednost indeksa pala je za preko četiri posto, a jutros samo u prvoj minuti trgovanja Nikkei je pao za 1,5 posto. Na burzi u Južnoj Koreji zabilježen je pad od oko pet posto, a burza u Sydneyu zabilježila je najveći pad vrijednosti u posljednjih 26 godina, od čak 7,1 posto

Vaš link

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Vaš link
[/quote]

Kolega, jučerašnje vijesti. Čemu?

I'LL BE BACK

@von braun

jel to gubite zivce kolega??[lol] [lol] [lol]
vidim, imate i novi potpis[lol]
ne znam kako je danas najgori dan kad je Lonodnski FTSE zavrsio 2,70% +
ali to ide na Vasu savjest!

za vasu informaciju, kolega DOW, poularna Đija, je probila 12 k i trenutno je na 12063!!
to nisam ocekivao, vjerojatno ce se korigirati prema dolje, ali ovakav rast je zanimljiv!!

jucer su bili na 11500(futuresi) zato je Azija i EU pale onako po 5-6%..pa i mi s njima..kad su se americki Futuresi vratili, europa se zazelenila.
ne znam kako ce sutra izgledati EU, ako đija ostane oko 12k.
sto vi mislite?
[lol]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Za kolegu Fon Brauna!
Prodali ste prekasno svoje dionice i sada bi svom silom da sve još padne pa da budete onaj koji će kupiti na dnu! Neide to baš tako! Činjenica je da je svjetsko tržište u malo jačoj recesiji i da brz oporavak i nije tako izgledan. Ali opet činjenica je i da naše tržište nije pupčanom vrpcom vezano uz index-e po vašem izboru (npr. ako želite prodati neku dionicu onda je super što raste index u Gvineji Bisao, a ako želite kupiti onda ističete koji padaju).
Argument su mi brojni postovi koje ste potrošili da nekome po što višoj cijeni uvalite IGH, a sada nalazite mnoge razloge kako da od nekog jadnika, koji je uletio visoko, kupite po što nižoj cijeni.
Ne kažem da to nije način kako se zarađuje, ali onda barem budite korektni prema onima koji čitaju vaše postove da stavite u potpis –
Poruke objavljene od strane Von Brauna predstavljaju želju autora, a Von Braun se ne želi držati odgovornim za njihov sadržaj. Von Braun preporuča ulaganje na temelju, od strane autora, biranih informacija, ali (ovo ali podcrtajte) ako može bez dodatne provjere istih.

mislim, daleko da je sve idealno..
bitno je losije nego prosle godine, ali da ce uvijek biti burze i da ce se moci zaraditi, moci ce se[thumbsup]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

DNEVNIK, Šprajc, prva vijest, stanje na burzama.
“Zaustavljen je pad, ali se na nazire rast”

Gledajte kolege, vi ste drukeri na gore, a ja sam realan.
Pa ne može se sve sad vratiti na staro za jedan dan. To bi vi htjeli. Nije vam ovo plac.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

New Report

Close