Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ivek, mudrijašu jedan [wink] pa jel ti nije dobra cijena za kupovinu ?

Jok stari. Ovo ide s vremenom znatno nize. Najvecio dio sada ceka FI kao slamku spasa. Po meni tek nakon toga ide pravo dolje ako se situacija u svijetu ne razrijesi do tada. Ne zurim nigdje. Sto mi je u dionicama je zarobljeno vjerojatno na duzi vremenski period. Casha imam tako da mi je svejedno. Sjedim, gledam hladne glave i ne zurim nigdje.

skype - ivek1234

da rusvaj…rusvaj do boli…uz sav prizeljkivani optimizam ajde reci…i jos vanjski utjecaji nemaju utjecaja na nas izolirani svijet…ima utjecaj leptirov zamah a di ne bi imala utjecaj ovakva kretanja.


Vidim da se na temi (i na drugim temama) pojavljuju inozemni indexi i njihovo kretanje, pogotovo onda kada ekipa u cashu priželjkuje utjecati na psihu investitora tj. kada žele izazvati paniku i potaknuti pad našeg tržišta. Neka mi netko pojasni [color=blue]u kojoj je mjeri naše gospodarstvo povezano s inozemstvom [/color]da bi se stvarala tako snažna korelacija? Koliko je meni poznato, naše gospodarstvo je malo povezano i isprepleteno sa svjetskim pa nema previše razloga niti za rast, niti za pad kad se to događa vani.

Zanimljivo gledanje, po tebi padovi burzi u cijelom svijetu na nas ne utječu?? Pa tko onda rasprodaje kod nas te silne količine dionica uz pad cijena?!? Dosta je pogledati tko su većinski vlasnici, banaka, Plive, Dukata, ERNT-a, hotelskih kuća itd….Pa uzmi u obzir povlačenje dijela stranih ulagača i fondova s našeg tržišta i eto odgovora..

Ignore: KressoM, delux

Baš nešto razmišljam kako svaku korekciju tržišta prolazim kvalitetnije pripremljen i svaki put smireniji… Valjda zbog ulaganja u znanje?! Još da hoće nestati struje na par dana… Ma ne se bojte ljudi, ugasite kompjutere i idemo u šetnju! Jedino što možete propustiti je velika promjena trenda, ionako nema smisla gledati svaki dan isto!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Geronimo sto ti ono rece za Crobex na 4800?

skype - ivek1234

Klasičan primjer kako najveće potrošačko društvo, tj USA, utiče na burze u svijetu!
Prvi mjesec recesije? i sva tržišta u debelom minusu!
I nitko ne pita da li će se stvarno dogoditi RECESIJA!
I nitko ne pita da li se radi o namjeri da se zauzda INFLACIJA!
Ali i u recesiji firme posluju i to neke vrlo uspješno, ljudi troše novce, također vrlo uspješno,
a na burzi se zarađuje također vrlo uspješno. A nakon RECESIJE, ako je bude, burze uglavnom dosežu
povjesne maksimume.
A gdje smo tu mi? Neznatno smo izloženi, a učinci recesije, a to su padovi cijena sirovina,
mogu itekako pogodovati uvozno orjentiranom gospodarstvu!


Geronimo sto ti ono rece za Crobex na 4800? …

koliko je crobex ? bodova posto minus ?

upravo pratim cnbc europe i posvuda u eu je panika , tj. sell-off , mislim da je njemačka na – 6,3 % !? a i ostali prate .. spominje se i fraza “najveća kriza u desetljeću” …

Avax, ovo danas sigurno nije rasprodaja velikih igrača. Premali su prometi. Radi se o psihologiji mase koja odgovara svima koji su u cashu.

Spomenute banke posluju u Hrvatskoj, Dukat posluje u Hrvatskoj (stvarno si našao vrlo likvidni primjer, zbog stranih vlasnika Dukata su pale cijene!), hotelske kuće posluju u Hrvatskoj, ERNT u Hrvatskoj, Balkanu i na sjeveroistoku. Jesu li rezultati poslovanja (ne cijena dionica!) Dukata, hrvatskih hotelijera, hrvatskih banaka podložni značajnim utjecajima zapadnih (USA) tržišta? Ne baš.

Nismo u Njemačkoj, niti u Francuskoj, u državama koje imaju vrlo intenzivnu razmjenu s USA pa nema razloga previše isticati niti pad, niti rast stranih indexa u kontekstu ZSE.

Sve ostalo je psihologija…ljudi, drukajte i dalje na dolje, izražavajte “zabrinutost” i zgražavanje nad padom. Zato je i otvorena ova tema, da se može kasnije jeftino kupiti, haha. [tongue][cool]


Avax, ovo danas sigurno nije rasprodaja velikih igrača. Premali su prometi. Radi se o psihologiji mase koja odgovara svima koji su u cashu.

Spomenute banke posluju u Hrvatskoj, Dukat posluje u Hrvatskoj (stvarno si našao vrlo likvidni primjer, zbog stranih vlasnika Dukata su pale cijene!), hotelske kuće posluju u Hrvatskoj, ERNT u Hrvatskoj, Balkanu i na sjeveroistoku. Jesu li rezultati poslovanja (ne cijena dionica!) Dukata, hrvatskih hotelijera, hrvatskih banaka podložni značajnim utjecajima zapadnih (USA) tržišta? Ne baš.

Nismo u Njemačkoj, niti u Francuskoj, u državama koje imaju vrlo intenzivnu razmjenu s USA pa nema razloga previše isticati niti pad, niti rast stranih indexa u kontekstu ZSE.

Sve ostalo je psihologija…ljudi, drukajte i dalje na dolje, izražavajte “zabrinutost” i zgražavanje. Zato je i otvorena ova tema,haha. [tongue][cool]


[thumbsup][thumbsup][thumbsup]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.


Avax, ovo danas sigurno nije rasprodaja velikih igrača. Premali su prometi.

Veci burek dugo nisam cuo ovdje. NHF.

skype - ivek1234


Jedino što možete propustiti je velika promjena trenda.
Navodno su tri otvorena fonda ukinuli ulazne naknade u svhru prikupljanja novih sredstava. Sigurno ne zato da bi prikupljeni novac držali na računu. Bliže se godišnja financijska izvješća.
[thumbsup]

CROBEX probio 4700… netko je rekao da je to zadnja granica… ne bih baš rekao. Branilo bu se valjda 4500.[smiley]

You either do it right or you get eliminated!

New Report

Close