Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Svježe EU s(r)tanje… Nekoliko indexa ima pad veći od 4% [shocked]

Ignore: KressoM, delux

Kina i SAD najviše će utjecati na svjetsko gospodarstvo u 2008. godini – Deloitte

ZAGREB, 21. siječnja 2008. (Hina) – Svjetsko gospodarstvo trenutno je u prijelaznom razdoblju, izazvanom slomom nerealnog stanja na tržištu nekretnina u SAD-u, koji će zajedno s Kinom u 2008. presudno utjecati na njegov pravac razvoja i na srednji rok , zaključila je revizorsko-konzultantska tvrtka Deloitte u ponedjeljak u najnovijoj studiji.

No respect

Isti ti konzultanti i revizori su sugerirali rast financijskim institucijama ako uđu sa hipotekarnim kreditima u taj segment stanovništva koji sada ne otplaćuje kredite.
Jednostavno pohlepa za previsokim zaradama je generator svih ovih korekcija.

Neki europski indexi trenutno testiraju i probijaju -5%. Puno se straha naakumuliralo tijekom vikenda.

No respect

Masakr @ebote…. Svasta mi se mota po glavi ali bolje da sutim. Ovo nije dobro. Nikako.

skype - ivek1234

Vidim da se na temi (i na drugim temama) pojavljuju inozemni indexi i njihovo kretanje, pogotovo onda kada ekipa u cashu priželjkuje utjecati na psihu investitora tj. kada žele izazvati paniku i potaknuti pad našeg tržišta.

Neka mi netko pojasni [color=blue]u kojoj je mjeri naše gospodarstvo povezano s inozemstvom [/color]da bi se stvarala tako snažna korelacija? Koliko je meni poznato, naše gospodarstvo je malo povezano i isprepleteno sa svjetskim pa nema previše razloga niti za rast, niti za pad kad se to događa vani.

Ja se nemam što potužit jer mi dionice ne padaju, ali mi je žao što nisam više u kešu [cry]

Herbos d.d. - lider u zaštiti bilja sa više od 62. godine tradicije


Masakr @ebote…. Svasta mi se mota po glavi ali bolje da sutim. Ovo nije dobro. Nikako.

Manje piti i bit će sve dobro. [thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Vidim da se na temi (i na drugim temama) pojavljuju inozemni indexi i njihovo kretanje, pogotovo onda kada ekipa u cashu priželjkuje utjecati na psihu investitora tj. kada žele izazvati paniku i potaknuti pad našeg tržišta.

Neka mi netko pojasni [color=blue]u kojoj je mjeri naše gospodarstvo povezano s inozemstvom [/color]da bi se stvarala tako snažna korelacija? Koliko je meni poznato, naše gospodarstvo je malo povezano i isprepleteno sa svjetskim pa nema previše razloga niti za rast, niti za pad kad se to događa vani.


U vrijeme komunističke partije su se informacije mogle presretati, danas je to malo teže.
Svi imaju internet, nitko nije blesav. To što svi ne pratimo sve portale i agencije, pa se ovdje linkaju vijesti, ne znači da Forum treba biti samo mjesto hvalospjevnih informacija.

Ja imam i dionica i casha, ali me smeta kad netko spočitava i brani demokraciju.

NNK sve drukere, i pozitivne i negativne, ali gušiti pravo na informaciju je za zatvor. [angry]

No respect


Ja se nemam što potužit jer mi dionice ne padaju, ali mi je žao što nisam više u kešu [cry]

Ja imam nešto keša al mi se čini da bi mogao odgoditi šoping za još koji dan [proud]

ivek123:

Masakr @ebote…. Svasta mi se mota po glavi ali bolje da sutim. Ovo nije dobro. Nikako.

Manje piti i bit će sve dobro. [thumbsup]

[lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] Ovdje vise niti morfij ne pomaze.

skype - ivek1234


Masakr @ebote…. Svasta mi se mota po glavi ali bolje da sutim. Ovo nije dobro. Nikako.

ivek, mudrijašu jedan [wink] pa jel ti nije dobra cijena za kupovinu ?

New Report

Close