Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne mogu vjerovati,
nije me bilo par dana i vidi što se događa. Prije (kol’ko ima? 2 tjedna?) sam postavio hipotetsko pitanje što bi bilo kad bi bilo i neki su me popljuvali – doslovno kao da sam vrag osobno, a vidi sad – pesimizam lupa na sve strane. Neki čak prognoziraju i veliku depresiju – veću od one 29.? Samo naprijed :-), još malo i dokupljujem ;-).
Nego, imam konkretna pitanja, pa ako ima voljnih da mi odgovore, bio bih zahvalan:
1. Koliko su padali indexi burza kod većih kriza (burza – ne zanimaju me pojedine dionice)
2. Koliko je burzama trebalo da se vrate na vrijednosti prije kraha (opet me ne zanimaju pojedine dionice)
3. Da li su padovi bili u kratkom vremenskom intervalu (mjesec dana, tjedan dana) ili stepeničasti (mjesec za mjesecom)
4. Koji je bio najveći pad neke neameričke burze u zadnjih 50 godina.

Unaprijed hvala

Hu jest,zabrijali na temi .
Ivek , Ivek mozda analiziras stanje svijesti forumasa da vidimo jesmo li optimisticni ili pesimisticni
[thumbsup]
U svakom slucaju zanimljiva rasprava.
Citajuci forum i teme o dionicam vidim da razloga pesimizmu nema .
Forumasi vjeruju u TODEX -index sto i drzi vodu , na brodarima je strucna rasprava i koliko vidim ni kod njih nema nema razloga panici .
Tu je poljoprivreda koju tek ocekuje rast u ovoj godini ,barem prema nekim analizama , a sa pljopriveredom vidim i dosta dobar turisticki sektor koji je vec dozivio znacajnu korekciju .
E sad tu su jos pojedine dionice kao DDJH ; KOEI ; ADRS , za koje se uglavnom sve zna a vec su pretrpile znacajnu korekciju , bez obzira na dobra FI i na ugovorene poslove.
Gradjevinari ko gradjevinari .
E sada neznam zasto bi nam ti veliki jaki fondovi htjeli izbit tu saku kuna , ruseci dodatno cijenu dionica , ipak su kod njih udjelnicari vecinom ne informirani ljudi koje jedino zanim + na racunu u suprotnom postaju jako sumljicavi i prestraseni pa se povlace iz fondova .
I u tome ja jedino vidim veliku opasnost , pa se nadam da ipak ti meštri u fondovima znaju sta rade.
Puno se prati stanje u americi , a sta reci ameri ko ameri .
U svemu oce bit prvi u svakom kutku svijete ,bilo u politici , ekonomiji , sportu ili vojsci i svugdje se mjesaju , a znate onu narodnu “ko ide po selu dobije po čelu” , pa tako neka sada oni lizu svoje raen i kusaju gorku juhu sta su skuhali.
Bude sve dobro , jer mi imamo svoj mali svijet i oko njega kineski zid .[thumbsup][wink]

najvrednije stvari u životu su besplatne


Hu jest,zabrijali na temi . Ivek , Ivek mozda analiziras stanje svijesti forumasa da vidimo jesmo li optimisticni ili pesimisticni [thumbsup] U svakom slucaju zanimljiva rasprava. Citajuci forum i teme o dionicam vidim da razloga pesimizmu nema . Forumasi vjeruju u TODEX -index sto i drzi vodu , na brodarima je strucna rasprava i koliko vidim ni kod njih nema nema razloga panici . Tu je poljoprivreda koju tek ocekuje rast u ovoj godini ,barem prema nekim analizama , a sa pljopriveredom vidim i dosta dobar turisticki sektor koji je vec dozivio znacajnu korekciju . E sad tu su jos pojedine dionice kao DDJH ; KOEI ; ADRS , za koje se uglavnom sve zna a vec su pretrpile znacajnu korekciju , bez obzira na dobra FI i na ugovorene poslove. Gradjevinari ko gradjevinari . E sada neznam zasto bi nam ti veliki jaki fondovi htjeli izbit tu saku kuna , ruseci dodatno cijenu dionica , ipak su kod njih udjelnicari vecinom ne informirani ljudi koje jedino zanim + na racunu u suprotnom postaju jako sumljicavi i prestraseni pa se povlace iz fondova . I u tome ja jedino vidim veliku opasnost , pa se nadam da ipak ti meštri u fondovima znaju sta rade. Puno se prati stanje u americi , a sta reci ameri ko ameri . U svemu oce bit prvi u svakom kutku svijete ,bilo u politici , ekonomiji , sportu ili vojsci i svugdje se mjesaju , a znate onu narodnu “ko ide po selu dobije po čelu” , pa tako neka sada oni lizu svoje raen i kusaju gorku juhu sta su skuhali. Bude sve dobro , jer mi imamo svoj mali svijet i oko njega kineski zid .[thumbsup][wink]

Baš lijepo napisano.
To ja pričam ali se sam viče neš. [lol] [lol] [lol] [lol]

Ako niste bili u fondovima do sada (ja jesam) niste u kontaku sa ekipom.
Tamo se manje više svi povlače.
Nastaje panika i jako veliko nezadovoljstvo, jer ako se pogleda kako su fondovi radili točno prije 12 mjeseci a kako sada rade, onda je jasno da je problem.
Ja sam krajem godine pobjego iz aktiva, dva frenda su ovaj tjedan otišli (ne malom lovom) i ekipa sa kojom pričam spremaju se isto.
Krenula godina a oni se ne sječaju kad su bili u plusu.
Zakaj to pričam:
1. postoji određena panika među kojom sam se sam našo i počinje prodaja
2. fond mora prodavati dionice radi isplate
3. ponovi minus ovaj tjedan napravit će generalnu paniku među nama malim (ja svoje mislim da neću prodavati)
4. još ako kina krene loše prije nas u ponedjeljak onda oni koji ostaju u dionica bolje da ne gledaju burzu kako bi si smanjili glavobolju.

Do prije par dana sam se nadao rastu ovih dana, a onda mi je došlo do mozga – ako ja mogu osjetit da svi samo čekaju prvi rast da se iskrcaju – onda mogu i fond manageri – a to znaci da rasta nece biti.

Kako izgleda najcrnji scenario – koji ipak završava happyendom obrana crobexa na 4500
2 dana prije kraja korekcije index pada na 44xx, analitičari govore da je probijena posljednja obrana i da je slom burze i da sve ide i bezdan. Zadnji dan korekcije ekipa prodaje dionice za kikiriki, u 13h crobex ispod 4000, u 14 kreće kupnja OMF i preživjelih OIF. Crobex završava na 4500-4600 i tu je kraj korekcije.

Stadali su pritom mnogi mali dioničari, neki privatni OIF-ovu, ali bankarski OIF uz pomoć OMF će preživjeti.

To s amerima baš i nije tako jednostavno… Samo jedan primjer:

http://dnevnik.hr/naslovnica/vijesti/hrvatska/20080118_35354.php?ar=public&dateid=1200675836


Ekipa samo svi prodajte čeka će vas vojska okorijelih forumaša na kupnji predvođena Ivekom,Deimosom a bogami i ja ću čekati ako dovoljno spustite cijenu[cool]

Siguran sam da svi ovi gosti na forumu razmišljaju: “Gle koliko tu ima dobrih, altruističnih i nesebičnih ljudi koji nas tako dobronamjerno žele upozoriti na sve opasnosti i probleme koji nas čekaju. Nikakve koristi od toga nemaju osim želje da spase naš novac. Bolje da mi onda sve to prodamo što prije.” [rolleyes]


GERONIMO: ” Ekipa samo svi prodajte čeka će vas vojska okorijelih forumaša na kupnji predvođena Ivekom,Deimosom a bogami i ja ću čekati ako dovoljno spustite cijenu[cool] ” Siguran sam da svi ovi gosti na forumu razmišljaju: “Gle koliko tu ima dobrih, altruističnih i nesebičnih ljudi koji nas tako dobronamjerno žele upozoriti na sve opasnosti i probleme koji nas čekaju. Nikakve koristi od toga nemaju osim želje da spase naš novac. Bolje da mi onda sve to prodamo što prije.” [rolleyes]

Svi se odjednom jako brinu za tuđi novac i tuđa investiranja.
Pošten neki svijet.
I nude nam najpametnije savijete,šta da napravimo.
Puno im hvala!
E kada bi ja slušao ekipu na forumu,crno mi bi se pisalo.
Jako crno.

Kolega burza, ne znam što hoćetre reći, ima ljudi koji kažu da će up, ima koji kažu da će down, ima koji kažu da će stagnacija. Neki pišu argumente, a neki ne. Svako sam odlučuje, a savjeti pokrivaju sve močučnosti.
[proud]


Kolega burza, ne znam što hoćetre reći, ima ljudi koji kažu da će up, ima koji kažu da će down, ima koji kažu da će stagnacija. Neki pišu argumente, a neki ne. Svako sam odlučuje, a savjeti pokrivaju sve močučnosti. [proud]

Što sam htio reći?
Svako tera vodu na svoj mlin.

Ne znam, neke projekcije nažalost ne idu na ničiji mlin, pa se nadajmo da neće do njih doći, ja sam uvjeren da neće [pray], jer I love this game [proud]

Meni 80% portfelja u bankama,nafti i telekomunikacijama.Po knjigama ako nešto od toga pada drugo raste šta kod mene nije slučaj,nažalost.I vi sad govorite da se ulaže u znanje.Karoje crni Karoje[sealed]


Je vipy, samo sto se vecina nasih tvrtki trzi na vrlo optimisticnim multiplama… CROBEX je na P/E oko 30, a van njega je jazovka. [lol]

ulozi u zanje prije nego ispalis
[wink]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

New Report

Close