Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Koliko loših vijesti na ovoj temi.Crnjak do crnjaka.Katastrofa.Pad burze.Crobex na 3000 bodova.
To me počinje činiti optimističnim.
A ja sam rijetko optimističan.[wink]

Na burzi nema losih i dobrih vijesti, ima samo krivih pozicija…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Vidim da neki imaju krivu percepciju ulaganja na burzi pa da im pokušam malo pomoći.

Imam osijećaj da mnogi ne mogu shvatiti zašto Todorićeve dionice ne padaju nego rastu i odoljevaju sili teže,dok druge koje se naizgled čine jeftine po fundamentalnim pokazateljima jednostavno padaju ili stagniraju.Odgovor je vrlo jednostavan i vidi se iz aviona.Nabrojati ću par stvari i ako nakon toga ne uvidite za vas nema pomoći.

-hrana postaje strateški proizvod u svijetu(Todorić se isključivo bavi prehranom)
-očekuju se povećanja cijena prehrambenih proizvoda
-velika mogućnost plasmana proizvoda na tržište regije(još postoje velike rezerve u tom segmentu)
-konsolidirani izviještaji nekih njegovih tvrtki golicaju maštu ulagača moju više ne (potrudite se i saznajte)
-otvaranje 4 puta većeg tržišta (turska)
-pojavljuje se mogućnost plasmana robe i u rusiju ukrainu kazahstan(sve pod uvjetom da su njegove tvrtke dobro organizirane a za sada u to ne bi trebali sumnjati)
-pojavljuje se samim time mogućnost povećavanje poslovanja u sljedećem vremenskom razdoblju

Da li će ova svijetska recesija utjecati na poslovanje njegovih tvrtki neće,da li će im se smanjiti poslovanje neće jer su tek u ekspanziji,da li će u budućnosti imati zbog toga bolje rezultate hoće.Dali će zbog svega toga rasti cijena dionoca njegovih tvrtki vjerujte da hoće.

I da na kraju odgovorim zašto neke tvrke koje imaju odlične fundamentalne pokazatelje npr ADRIS ili PODRAVKA jednostavno cijenovno ne prate rast zato što i ne pomišljaju na širenje i povećanje svojih rezultata.
Što meni vrijedi lova na računu ADRISA koja stoji na računu i na koju oni ubiru kamatu kao dioničaru.

SAM PROTIV SVIH


I da na kraju odgovorim zašto neke tvrke koje imaju odlične fundamentalne pokazatelje npr ADRIS ili PODRAVKA jednostavno cijenovno ne prate rast zato što i ne pomišljaju na širenje i povećanje svojih rezultata.
Što meni vrijedi lova na računu ADRISA koja stoji na računu i na koju oni ubiru kamatu kao dioničaru.

Sto se tice Adrisa, to je mature kompanija te se trzi na multiplima koji to odrazavaju,
Kod Podravke je problem sto “jede” samu sebe…. odnosno jede svoju supstancu. Ako pogledamo P/S podravke “uzasno” je jeftina, s druge strane po P/E je uzasno skupa…. odnosno posljedica je loseg menadjerskog kadra u cit. “posljednjoj bastioni socijalizma u Podravini”

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Vipy,

a i Podravka ima značajan odljev resursa i po pitanju raznih sponzorskih i inih ugovora u rukometu, nogometu, ostalim sportovima i drugim stvarima. Slažem se da je još jednom nogom u socijalizmu.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Ak se bojite iskrcaja fondova uđite onda u “moje” dionice u kojima nema fondova a i u prosjeku su na samo 1/3 cijene od svog vrhunca : hpdg, eig, atln, jdos, cror , kaba.
Ja sam hvala bogu nadokupio koliko sam mogao i prepolovio prosjek. Do kraja godine u prosjeku idu 100 % gore, najozbiljnije mislim a to će pokazati i moji pomaci prema gore u tabeli top 10. [bye]


kolege ovdje smo da svatko da svoje mišljenje, drukanjem ništa nećemo napraviti jer mi s foruma ne utječemo na tržište sasvim sigurno, pametnije ga je slijediti odnosno prepoznati trend i ponašati se u skladu s tim ako se želi zaraditi koja kuna naravno. Po mom viđenju TA crobexa nam govori da idemo u padajući trend, promet obveznicama se povećava, inflacija je već sada viša od očekivane, oni koji imaju web monitor svjedoci su iskrcavanja velikih naloga na većini dionica, opće stanje u okruženju i svijetu je loše, e sad izvucite sami zaključak što možemo očekivati na burzi u 2008. Ulaze jedino mirovinci kojima se živo j… jer ulažu na dugi rok, a ne špekuliraju, tako da iz ulaska mirovinaca ne mogu zaključiti da nas čeka nešto spektakularno. Bit će perioda kada ćemo opet gore, ali bojim se da će padajući trendovi prevladati, pitanje samo gdje će biti granica otpora.

iskrcavanja vecih naloga kazes?? ja bas vidim da veliki kupuju a sitne transakcije kod prodaje, prati malo naloge pa ces vidit!!!

IDEMO AP AP


Ak se bojite iskrcaja fondova uđite onda u “moje” dionice u kojima nema fondova a i u prosjeku su na samo 1/3 cijene od svog vrhunca : hpdg, eig, atln, jdos, cror , kaba.
Ja sam hvala bogu nadokupio koliko sam mogao i prepolovio prosjek. Do kraja godine u prosjeku idu 100 % gore, najozbiljnije mislim a to će pokazati i moji pomaci prema gore u tabeli top 10. [bye]

haahaa, ma nejeovatan si . svaka cast na optimzmu [thumbsup]
nadam se da ces bit barem medju prvih 10 u TOP10 [wink]

najvrednije stvari u životu su besplatne

Che:

kolege ovdje smo da svatko da svoje mišljenje, drukanjem ništa nećemo napraviti jer mi s foruma ne utječemo na tržište sasvim sigurno, pametnije ga je slijediti odnosno prepoznati trend i ponašati se u skladu s tim ako se želi zaraditi koja kuna naravno. Po mom viđenju TA crobexa nam govori da idemo u padajući trend, promet obveznicama se povećava, inflacija je već sada viša od očekivane, oni koji imaju web monitor svjedoci su iskrcavanja velikih naloga na većini dionica, opće stanje u okruženju i svijetu je loše, e sad izvucite sami zaključak što možemo očekivati na burzi u 2008. Ulaze jedino mirovinci kojima se živo j… jer ulažu na dugi rok, a ne špekuliraju, tako da iz ulaska mirovinaca ne mogu zaključiti da nas čeka nešto spektakularno. Bit će perioda kada ćemo opet gore, ali bojim se da će padajući trendovi prevladati, pitanje samo gdje će biti granica otpora.

iskrcavanja vecih naloga kazes?? ja bas vidim da veliki kupuju a sitne transakcije kod prodaje, prati malo naloge pa ces vidit!!!

[/b]
Tako mi kaže i moj broker, stalno zaboravljam to napisati. I tko sad tu laže? Forumaši koji drukaju za pad ili broker. Broker mi nebi smio lagati a forumaši…hm
[lol]

kolega odustani, nema smisla , vec sam napisao ,od drveta radit nogometaše
njima se nista ne da dokazati, zato mi je drago kad od muke nista ne mogu neko samo proklinjat nas i todu , a mi se sa smjeskom samo kurvinski nasmijemo i kazemo, “pa ti kupuj na fundamente”

moras shvatit sve te ljude da su ogorceni na nas, da zjevaju ocima kad jedan po meni podcjenjen konzum , po njima precjenjen, explodira sa 70 na 110, jamnica sa 90 na 150, a ledo i zvzd ce tek gledati s brojkama over 30k..gustam u ovome i gustam u kurvinskom osmjehu koji cu im podariti, ne zato sto gube, jer meni je zao sto ljudi gube novac, pogotovo ako su ga tesko stekli, nego zato sto proklinju nas Todoromane!!

IDEMO AP AP


Che: ” kolege ovdje smo da svatko da svoje mišljenje, drukanjem ništa nećemo napraviti jer mi s foruma ne utječemo na tržište sasvim sigurno, pametnije ga je slijediti odnosno prepoznati trend i ponašati se u skladu s tim ako se želi zaraditi koja kuna naravno. Po mom viđenju TA crobexa nam govori da idemo u padajući trend, promet obveznicama se povećava, inflacija je već sada viša od očekivane, oni koji imaju web monitor svjedoci su iskrcavanja velikih naloga na većini dionica, opće stanje u okruženju i svijetu je loše, e sad izvucite sami zaključak što možemo očekivati na burzi u 2008. Ulaze jedino mirovinci kojima se živo j… jer ulažu na dugi rok, a ne špekuliraju, tako da iz ulaska mirovinaca ne mogu zaključiti da nas čeka nešto spektakularno. Bit će perioda kada ćemo opet gore, ali bojim se da će padajući trendovi prevladati, pitanje samo gdje će biti granica otpora. ” iskrcavanja vecih naloga kazes?? ja bas vidim da veliki kupuju a sitne transakcije kod prodaje, prati malo naloge pa ces vidit!!!

Ne mislim na Todorića, to su dokazano bezbroj puta najbolje dionice u hrvata, pozitivno u svemu tome je što imaju mali free float pa ne možete ni srušiti cijenu i da hoćete, možda kratkotrajno, ali njegove dionice se vrlo brzo vraćaju na staru ili veću razinu. Dakle za Ledo , Jamnicu, Zvijezdu se uopće ne bojim, međutim ostatak tržišta mi ne ulijeva previše povjerenja u ovoj godini. Pokušavam samo sagledati trenutnu situaciju nepristrano i realno, doduše sve je moguće trend se lako okrene no osobno ne vjerujem u to. Da sam fond manager također bih dobar dio sredstava plasirao u obveznice u ovom trenutku.
Naravno znalci će znati iskoristiti svaku situaciju, narodna kaže ˝dok nekome ne smrkne, drugom ne svane˝.


INSAJD: ” Che: ” kolege ovdje smo da svatko da svoje mišljenje, drukanjem ništa nećemo napraviti jer mi s foruma ne utječemo na tržište sasvim sigurno, pametnije ga je slijediti odnosno prepoznati trend i ponašati se u skladu s tim ako se želi zaraditi koja kuna naravno. Po mom viđenju TA crobexa nam govori da idemo u padajući trend, promet obveznicama se povećava, inflacija je već sada viša od očekivane, oni koji imaju web monitor svjedoci su iskrcavanja velikih naloga na većini dionica, opće stanje u okruženju i svijetu je loše, e sad izvucite sami zaključak što možemo očekivati na burzi u 2008. Ulaze jedino mirovinci kojima se živo j… jer ulažu na dugi rok, a ne špekuliraju, tako da iz ulaska mirovinaca ne mogu zaključiti da nas čeka nešto spektakularno. Bit će perioda kada ćemo opet gore, ali bojim se da će padajući trendovi prevladati, pitanje samo gdje će biti granica otpora. ” iskrcavanja vecih naloga kazes?? ja bas vidim da veliki kupuju a sitne transakcije kod prodaje, prati malo naloge pa ces vidit!!! ” Tako mi kaže i moj broker, stalno zaboravljam to napisati. I tko sad tu laže? Forumaši koji drukaju za pad ili broker. Broker mi nebi smio lagati a forumaši…hm [lol]

E kolega slušaj svakoga samo ne brokera i financijske analitičare, u to smo se mogli uvjeriti bezbroj puta do sada, analitičari u svom dubinskom razmatranju od šume ne vide drvo i ne razumiju burzu, a brokerima je stalo samo da trguješ. Osobno su mi tri frenda popušila debelu lovu na savjet brokera, najveći promašaji su bili za vrijeme IPO Vire, broker reče ma koji će ti to k…, rade sa šećerom to je bezveze, a svi znamo do kud je dogurao, a sdrugi biser uloži u đuru to je super, a đuro ni da mrdne dok su druge luđački rasle, u svakom slučaju nitko od njih nije rekao kupi Ledo , Konzum ili Jamnicu.
Ja im ne vjerujem i osobno radim suprotno od mišljenja analitičara, brokera itd


tenkista: ” INSAJD: ” Che: ” kolege ovdje smo da svatko da svoje mišljenje, drukanjem ništa nećemo napraviti jer mi s foruma ne utječemo na tržište sasvim sigurno, pametnije ga je slijediti odnosno prepoznati trend i ponašati se u skladu s tim ako se želi zaraditi koja kuna naravno. Po mom viđenju TA crobexa nam govori da idemo u padajući trend, promet obveznicama se povećava, inflacija je već sada viša od očekivane, oni koji imaju web monitor svjedoci su iskrcavanja velikih naloga na većini dionica, opće stanje u okruženju i svijetu je loše, e sad izvucite sami zaključak što možemo očekivati na burzi u 2008. Ulaze jedino mirovinci kojima se živo j… jer ulažu na dugi rok, a ne špekuliraju, tako da iz ulaska mirovinaca ne mogu zaključiti da nas čeka nešto spektakularno. Bit će perioda kada ćemo opet gore, ali bojim se da će padajući trendovi prevladati, pitanje samo gdje će biti granica otpora. ” iskrcavanja vecih naloga kazes?? ja bas vidim da veliki kupuju a sitne transakcije kod prodaje, prati malo naloge pa ces vidit!!! ” Tako mi kaže i moj broker, stalno zaboravljam to napisati. I tko sad tu laže? Forumaši koji drukaju za pad ili broker. Broker mi nebi smio lagati a forumaši…hm [lol] ” E kolega slušaj svakoga samo ne brokera i financijske analitičare, u to smo se mogli uvjeriti bezbroj puta do sada, analitičari u svom dubinskom razmatranju od šume ne vide drvo i ne razumiju burzu, a brokerima je stalo samo da trguješ. Osobno su mi tri frenda popušila debelu lovu na savjet brokera, najveći promašaji su bili za vrijeme IPO Vire, broker reče ma koji će ti to k…, rade sa šećerom to je bezveze, a svi znamo do kud je dogurao, a sdrugi biser uloži u đuru to je super, a đuro ni da mrdne dok su druge luđački rasle, u svakom slučaju nitko od njih nije rekao kupi Ledo , Konzum ili Jamnicu. Ja im ne vjerujem i osobno radim suprotno od mišljenja analitičara, brokera itd

hmmm onda je to loš broker s lošim informacijama, jedan vrstan znalac mi je rekao kad sam pocinjao dionicama, NAKRCAJ SE TODORICEM I NEMAS BRIGE, POSEBNO LEDOM I KONZUMOM,, sada za 2008 kaze, NADODAJ JOŠ I ZVZD I JMNC, BLJE, MLINAR, TISAK, ja ga ponovno poslušah, nemam jos jedino jamnice, al i nju se spremam piknut nesto sitno..sve u svemu jednostavno jako lijepo je gledati da sve pada a ti ostanes u pola portfelja neokrznut, a u pola rastes, a kad nastane euforuija, onda si jos i predvodnik tog rasta!!

IDEMO AP AP

New Report

Close