Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pricas gluposti insajd, u normalnom svijetu dionica preuzimatelja pada a preuzetog raste i tako bi trebalo biti ali kod nas na burzi ima puno dijoničara pa eto…

http://www.diplomata.org/diplomata/drzave/index.php?broj=9


Polupo si lončić… to nisam ja rekao nego netko tko je mene citirao.

Moze biti. Nisam isao od pocetka. Sorry. [embarass][embarass]

skype - ivek1234


[ Todoriceve: Imat ce siguran pad bez obzira na ishod. – Ako ne prodje kupnja Migrosa zato jer nema velikog ocekivanog Izvoza, – a ako kupi zato jer su ocekivanja vec previsoko ukalkulirana, veliki krediti i PRAVILO tko kupuje pada mu cijena, a ko se prodaje raste mu cijena (a misljenje ovo je ipak druga situacija, uglavnom investitorima i krade lovu iz djepa).
citirat cu wundera jednom prilikom!! “bez ljutnje al predlazem ti da se prestanes bavit dionicama i uhvatis macole, sjekire ili motorne pile u najnaprednijem slucaju”[thumbsup]
[/quote]

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=35196

“……………
Hoće li to hrvatske tvrtke iskoristiti ovisi dijelom o dobroj volji Agrokora, ali i o količini rizika koji će naši poduzetnici biti spremni preuzeti. Naime, osim inicijalne (sigurno skupe) kupnje police u Migrosu, tvrtke koje se odluče ući na tursko tržište moraju računati na velika inicijalna ulaganja. Naime, tursko je tržište izuzetno konkurentno, a naši brendovi redom su nepoznati. Uspjeh će izostati bude li se takav pothvat nadgledao iz fotelja u Zagrebu. Svaki partner kojemu Agrokor otvori vrata Migrosa morat će biti spreman na velika ulaganja u različite promocije i podrške plasmanu svojih proizvoda. Svi će morati zasukati rukave, dobro analizirati svoje perspektive na turskom tržištu, razraditi dugoročnu strategiju i organizirati svoju infrastrukturu u Turskoj. …….”

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi


SLK:

Polupo si lončić… to nisam ja rekao nego netko tko je mene citirao.

Moze biti. Nisam isao od pocetka. Sorry. [embarass][embarass]

Sve 5. [thumbsup]

No respect


Mišljenja sam onaj tko je u ikakvom + bi trebao čekat u cashu, ako krivom mislim molio bi da mi malo pojasnite ne da vičete odmah..hehehehehehe

Neznam za Vas,ali ja ni jednu dionicu nisam kupio da bi je odmah prodao,bio sad u
plusu ili u minusu – isto mi je. Za takve nije burza nego kladionica. Znaci ako od neke dionice ocekujem zaradu, isto mi je hoce li ona prvo pasti pa se nakon korekcije vratiti na ocekivanu razinu ili ce odmah rasti do te razine. Za sve dionice koje imam-znam zasto sam ih kupio i ne pada mi napamet ih prodavati zato sto bi crobex “mogao” pasti na nize razine.
Nema te dionice koja samo raste sve one nekad i padaju – sto je sasvim normalno.

Pozdrav.

PBZ INVESTOR - nikad vise!


pricas gluposti insajd, u normalnom svijetu dionica preuzimatelja pada a preuzetog raste i tako bi trebalo biti ali kod nas na burzi ima puno dijoničara pa eto…

leon nije istina,malo vise citaj, ti pises gluposti

statisticki, u vecem broju slucajeve pada ali

ovo zavisi od vise stvari
tako npr dionica preuzimatelja treba ostati ista ako je preuzimanje firme ide putem zamjene dionica s targetom ili se cak povisiti ako je firma koja se preuzima placena manje od onoga sto je percepcija javnosti, dionica moze otici i gore….. Ima jos slucajeva, tako da da nije bas tako jednostavno…

p.s. nemam nijednog todu

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


pricas gluposti insajd, u normalnom svijetu dionica preuzimatelja pada a preuzetog raste i tako bi trebalo biti ali kod nas na burzi ima puno dijoničara pa eto…

A vidjet cemo tko prica gluposti, koliko ti je ono prinos ove godine???
ljudi uzasno mi je zao sto na pocetku 2007 niste se nakrcali ledom zvzd i knzm, ali sto je tu je , nikad nije kasno, na kraju 2008 cete opet plakati, VI fundamentalisti, shvatite da ovdje samo osjecaj igra i insajdi, ostalo svi mozete okacit macku o rep!! đabe ti fundamenti na ipkk, bzjk, fnvc kad NE rastu, a luka rijeka na 1000 bukova i meni bila super, 150 % u mjesec dva, ledo 200 % za pola godine, knzm 150% od 2007, zvzd 150 %, ha pa Vi i dalje kupujte fundamente i slusajte “velike strucnjake”!!!

nemojte se ljutiti, kupite todu i za godinu dana imajte duplo vise (najmanje) nego sada!![thumbsup]

IDEMO AP AP


leon: ” pricas gluposti insajd, u normalnom svijetu dionica preuzimatelja pada a preuzetog raste i tako bi trebalo biti ali kod nas na burzi ima puno dijoničara pa eto… ” leon nije istina,malo vise citaj, ti pises gluposti statisticki, u vecem broju slucajeve pada ali ovo zavisi od vise stvari tako npr dionica preuzimatelja treba ostati ista ako je preuzimanje firme ide putem zamjene dionica s targetom ili se cak povisiti ako je firma koja se preuzima placena manje od onoga sto je percepcija javnosti, dionica moze otici i gore….. Ima jos slucajeva, tako da da nije bas tako jednostavno… p.s. nemam nijednog todu

svaka cast na trudu kolega vipy , treba imati volje od drveta napravit makar pinokia a kamoli nogometaša[proud][proud][lol]

IDEMO AP AP

kolege ovdje smo da svatko da svoje mišljenje, drukanjem ništa nećemo napraviti jer mi s foruma ne utječemo na tržište sasvim sigurno, pametnije ga je slijediti odnosno prepoznati trend i ponašati se u skladu s tim ako se želi zaraditi koja kuna naravno.
Po mom viđenju TA crobexa nam govori da idemo u padajući trend, promet obveznicama se povećava, inflacija je već sada viša od očekivane, oni koji imaju web monitor svjedoci su iskrcavanja velikih naloga na većini dionica, opće stanje u okruženju i svijetu je loše, e sad izvucite sami zaključak što možemo očekivati na burzi u 2008. Ulaze jedino mirovinci kojima se živo j… jer ulažu na dugi rok, a ne špekuliraju, tako da iz ulaska mirovinaca ne mogu zaključiti da nas čeka nešto spektakularno.
Bit će perioda kada ćemo opet gore, ali bojim se da će padajući trendovi prevladati, pitanje samo gdje će biti granica otpora.

Astralis:

GERONIMO: ” Tvrdim ako značajnije padnemo ispod 4800 otvara se novi krug panike ali sada neće biti lako zaustavljena ko prošla a vi koji dajete crnjake možda i dočekate CROBEX na 3000 ali komećete prodati jer ako se kod nas Burza slomi čekatićete narednih 5 godina da dođe na 3500. ” Neće biti tolika panika ako padne ispod 4800 što bi se vrlo lako moglo dogoditi… naravno da ja to ne bih htio al sudeći po raspoloženjima prema tome ide. BTW slažem se s ivekom da je vrlo snažna odskočna daska na 4500, a možda malo i iznad. Neće nitko dopustiti da izgubi previše – ako fondovi sad previše potonu s prinosima, kasnije će se teže vaditi iz tih problema jer ljudi će izvaditi svoja sredstva i neće imati više toliku imovinu za ulaganje. Nikome nije u interesu da na kraju 2008. ne ostvari što je moguće viši prinos, a mislim da bi sve ispod 20 % bilo veliko razočaranje za male ulagače u dioničke OIF-ove. Imaju oni to na umu, bez brige [smiley].

Mislim da će fondovi neprimjetno spuštati Crobex, da ne primjete ulagači OIF-ova, a ovdje vidim i ptice na grani znaju da Crobex ide još u korekciju. Isto mislim da ćemo 15%-20% pasti od ATH crobexa, to znači oko 4500 je dno , ako me oči ne varaju.
Ali imam i drugi scenario : Fondovi shvaćaju da je je rast vrlo težak zbog prevelikog broja kladioničara, a malog broja dioničara, pa će pustiti da Crobex zvekne do 30% u minus od ATH (4000 bodova), samo da bi se simuliralo stanje zbog kojeg će jedan dio dioničara napustiti burzu, jer se ne mogu pomoriti sa gubitkom.
To se zove katarza ZSE[thumbsup]
Mišljenja?


Bože moj, Von Braun, tko te pustio u školi iz matematike??? Po tome kako ti ide matematika, moj savjet ti je da se okaniš burze.[shocked]


Iako su me mnogi poceli napadati kao “drukera” prema dolje uistinu mislim da je to krajnje neosnovano. Evo, proucavam cijelu vecer razne forume, podforume (ne samo kod nas), streamove, TA, FA itd. Mislio sam si nakon sinocnjih napada da sam stvarno lud i da ne vidim bas dobro. Medjutim ocigledno da postoji i drukanje prema gore.

Budimo realni, pad marketa ne odgovara nikome. Niti onima u dionicama niti onima u cashu iz jednostavnog razloga – gubimo svi. Netko novce i vrijeme a netko samo vrijeme. Jedno i drugo je bolno a ovo potonje ruku na srce malo manje. Bottom line je da cim ne dobivamo automatski svi gubimo.

Takodjer, mislim da je korektno napisati, ako se vec pise, sto covjek stvarno misli. Podjeliti svoje vidjenje stvar – pa zato postoje forumi a na temi korekcija izvjesno je sto se moze ocekivati. Stoga, neka se nitko ne ljuti.

Ono sto sam pisao bazirano je na brdu informacija koje su sazete u kratkim postovima koje neki napadaju. Cijenim svacije misljenje ali bih volio da mi se dozvoli i izraziti osobno pa taman ono bilo negativno.

Netko je danas negdje napisao da mu se ucinilo da fondovi prodaju te da su malo digli market u zadnjim minutama kako bi izbjegli vece minuse u ponedjeljak. Drugim rijecima navlace kupnju da bi se iskrcali. Na zalost, mislim da je to apsolutno tocno. Prvo, malo pranalizirajte danasnju trgovinu i otprilike se svodi na to. Nakon dugo vremena prosao sam kroz forume o dionickim fondovima gdje diskusje govore same za sebe. I trece, bio sam danas u banci, morao sam po novu karticu. Pitam zenu na salteru jel izlaze ljudi iz fondova ili ulaze. Odgovor je bio da su zatrpani zahtjevima za izlaze.

I da ne duljim, ludi Cramer je po meni napisao mrak knjige i zadnje 3 godine koliko ga pratim bolji je od Nostradamusa. Da ne prepricavam tu vam je link pa tko ima vremena i volje neka pogleda streamove po meni su vrlo dobri i edukativni:

http://www.cnbc.com/id/17306034/site/14081545/

A posebno bih preporucio, pogotovo onim novima, da pogledaju intervju sa starim liscem Trumpom.

http://www.cnbc.com/id/22717038

Molio bih one koje na ovaj post eventualno raspale po meni kao “drukeru” da napisu barem jedan hard argument zbog cega misle da ce market okrenuti prema gore. Trudim se da vidim naznaku tog tipa ali jednostavno je ne vidim.

Njihove banke(američke) su poslovale s miljardima gubitka i pale za 10%. Naše su poslovale s milijardama dobitka i pale po 20 i više % . Banke će se prve oporaviti i to ekspresno. Zaba 30% gore, PBZ 50 %, Kaba 40%….itd( ove druge nemam i ne pratim).
U roku odmah. Idući tjedan idemo gore iz više razloga.
Pozdrav!

Koliko loših vijesti na ovoj temi.Crnjak do crnjaka.Katastrofa.Pad burze.Crobex na 3000 bodova.
To me počinje činiti optimističnim.
A ja sam rijetko optimističan.[wink]

New Report

Close