Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Doći će i bolji dani. Nikad ne prodajem kad sam u minusu. Ma koliko se spuštalo dolje. A oni koji nisu u stanju gledati kako cijene padaju pa bježe glavom bez obzira – neka bježe.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Astralis: ” GERONIMO: ” Tvrdim ako značajnije padnemo ispod 4800 otvara se novi krug panike ali sada neće biti lako zaustavljena ko prošla a vi koji dajete crnjake možda i dočekate CROBEX na 3000 ali komećete prodati jer ako se kod nas Burza slomi čekatićete narednih 5 godina da dođe na 3500. ” Neće biti tolika panika ako padne ispod 4800 što bi se vrlo lako moglo dogoditi… naravno da ja to ne bih htio al sudeći po raspoloženjima prema tome ide. BTW slažem se s ivekom da je vrlo snažna odskočna daska na 4500, a možda malo i iznad. Neće nitko dopustiti da izgubi previše – ako fondovi sad previše potonu s prinosima, kasnije će se teže vaditi iz tih problema jer ljudi će izvaditi svoja sredstva i neće imati više toliku imovinu za ulaganje. Nikome nije u interesu da na kraju 2008. ne ostvari što je moguće viši prinos, a mislim da bi sve ispod 20 % bilo veliko razočaranje za male ulagače u dioničke OIF-ove. Imaju oni to na umu, bez brige [smiley]. ” Mislim da će fondovi neprimjetno spuštati Crobex, da ne primjete ulagači OIF-ova, a ovdje vidim i ptice na grani znaju da Crobex ide još u korekciju. Isto mislim da ćemo 15%-20% pasti od ATH crobexa, to znači oko 4500 je dno , ako me oči ne varaju. Ali imam i drugi scenario : Fondovi shvaćaju da je je rast vrlo težak zbog prevelikog broja kladioničara, a malog broja dioničara, pa će pustiti da Crobex zvekne do 30% u minus od ATH (4000 bodova), samo da bi se simuliralo stanje zbog kojeg će jedan dio dioničara napustiti burzu, jer se ne mogu pomoriti sa gubitkom. To se zove katarza ZSE[thumbsup] Mišljenja?

Pa nije niti loše razmišljanje.
ja sam isto novi, ali ne mislim paničarit previše.
Sve u svemu od 11 mjeseca kad sam krenuo sam 11% u + sa svojim portfeljom.
Naravno neke dionice su u minusu, a neke poput tiska me drže ne me glava ne boli previše.

Fondovi bi mogli rušit crobex a da oni ne padaju previše, samo što ako se oduzme kontroli, tko zna koliko je onih koji kad vide minus, pa opet minus pa opet minus ne počnu slino paničariti i bježat van i iz dionica i iz fondova. Svi znamo kaj će se onda dogoditi, još ako će fondovi morat prodavat dionice da isplate ekipu šta onda???

Ja sam prije bio u aktivu ali vidim da je to banana.
Pa sam došo tu u dionice.
Ali kako sam se chatao sa ekipom koji su samo u fondu, znam da oni jako prate dionice, nije da imaju lovu u fondu i zuje okolo, tako će i oni kad vide minus polako napuštat fondove.

Moja velika nada je da će todo kupit migros da malo naraste da se izvučem bar na nuli sa nekim dionicama i da onda prodam i čekam bolja vremena.
Jer ako još todo ne preuzme migros, a joooooojjjjjj

I još nešto trebamo tu lijepo pričat bez napadanja jednog drugog.
jer ako počnemo tonut tonut ćemo zajedno.

vlaonca
Moja velika nada je da će todo kupit migros da malo naraste da se izvučem bar na nuli sa nekim dionicama i da onda prodam i čekam bolja vremena.

Ako ovako razmislja većina, pogotovo oni veliki, onda smo na 3000 uskoro.


Moja velika nada je da će todo kupit migros da malo naraste da se izvučem bar na nuli sa nekim dionicama i da onda prodam i čekam bolja vremena.
Jer ako još todo ne preuzme migros, a joooooojjjjjj

I moja je velika nada todo, ali i ako se to ne dogodi neće biti kraj svijeta niti će to samo po sebi značiti da se stanje na burzi neće popraviti od ovakvog kakvo je sad.

You either do it right or you get eliminated!


vlalonca: ” Moja velika nada je da će todo kupit migros da malo naraste da se izvučem bar na nuli sa nekim dionicama i da onda prodam i čekam bolja vremena. Jer ako još todo ne preuzme migros, a joooooojjjjjj ” I moja je velika nada todo, ali i ako se to ne dogodi neće biti kraj svijeta niti će to samo po sebi značiti da se stanje na burzi neće popraviti od ovakvog kakvo je sad.

Ma znam znam.
Ali ako on ne kupi to, ili bar ne dođu neke dobre vijesti o tome, mi u ponedjeljak idemo dole velikom brzinom.
A onda kad krene panika???
Joooj neču se budit u ponedjeljak cijeli dan
[lol] [lol] [lol] [lol]

vlaonca
Moja velika nada je da će todo kupit migros da malo naraste da se izvučem bar na nuli sa nekim dionicama i da onda prodam i čekam bolja vremena.

To je upravo razlog zašto fondovi nece dizat tržište, nego srušit da im prodate te dionice još jeftinije u panici i s većim minusom, zato se i iskrcavaju i skupljaju kapital za jaku obranu na nižem nivou, IMHO naravno.
I da, još jednom da ponovimo, oni koji su u cashu ( ja sad 50%), ako imaju pameti, ne drukaju za veliki pad, već su samo u cashu jer ga se boje, veliki pad je jako loš i za one u dionicama i za one u cashu, iako naravno više za one u dionicama [undecid]


Ljudi pripremite se za iskrcaj sredinom ili krajem svibnja! Polijećemo High![thumbsup][thumbsup]

Zasto iskrcaj krajem svibnja?????

skype - ivek1234


vlaonca Moja velika nada je da će todo kupit migros da malo naraste da se izvučem bar na nuli sa nekim dionicama i da onda prodam i čekam bolja vremena. To je upravo razlog zašto fondovi nece dizat tržište, nego srušit da im prodate te dionice još jeftinije u panici i s većim minusom, zato se i iskrcavaju i skupljaju kapital za jaku obranu na nižem nivou, IMHO naravno. I da, još jednom da ponovimo, oni koji su u cashu ( ja sad 50%), ako imaju pameti, ne drukaju za veliki pad, već su samo u cashu jer ga se boje, veliki pad je jako loš i za one u dionicama i za one u cashu, iako naravno više za one u dionicama [undecid]

Eto opet neko s…!
jA sam lijepo pitao a ne reko da ću sve prodat.
Ali zašto otići u minus ako se može izaći u plusu???

A ja bogami nebudem ništa promijenio ako ostanem u dionicama.

Prvo i osnovno pravilo je : Prodaj kad raste, kupuj kad pada.
Amateri i neznalice rade obratno pa gube.
Najveća je sad opasnost ako puno takvih navali prodavati. Čudi me da banke i fondovi ne djeluju propagandno da malo o tome poduče male ulagače. Ako bi se prodaja smanjila onda nebude velikog pada, bez obzira na globalna zbivanja.
Pa postoje, zaboga, fundamenti kojima se ovdje godinama bavimo. Ne može to tek tako pasti u vodu.

[color=black][/color]

Isprike kolega ako ste shvatili osobno, bilo je samo kao primjer. Mislim da će sve na kraju bit u redu, samo će koštati jako puno živaca, a neki će otpasti jer ih nemaju ….


Moja velika nada je da će todo kupit migros da malo naraste da se izvučem bar na nuli sa nekim dionicama i da onda prodam i čekam bolja vremena. Jer ako još todo ne preuzme migros, a joooooojjjjjj

bas zbog ovakvij kao ti bih da toda ne dobije migros, svi vi koji ste u agrokorovim dionicama zbog migrosa ne zasluzujete da ga dobije, špekulanti!!! ulozite i cekajte, to je najjaci nacin za zaradu!!

IDEMO AP AP

New Report

Close