Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Rohatinski je davno govorio ali gospona nitko nije želio slušat, ili su ga tajno poslušali i počeli se iskrcavat, ali nije uspjelo do kraja! Pre velika je količina novaca u igri za naše uvjete!
Sve ovo bilo očekivano i trajat će do ljeta!
U valovima prema DOLJE!
[bye]

Nejasan mi je stav pojedinih forumaša, a posebice štovanog SLK koji razloge za globalni down trend traži van burzi a ne usamim događanjima na burzi!
Moj stav je da su za ovakve događaje najzaslužniji špekulanti, ali i ozbiljni ulagači. Pa tko je ulagao u subprime morgage nego, na koncu se ispostavilo, i CITI, i ML i DB itd, lakše je izbrojiti tko nije.
Ono što je za mene bitno je da se u zadnjih cca 7 godina moglo dobro omastiti brk, tako da me ova panika samo uveseljava. Tko je kriv za krivo ulaganje ako ne ulagač. I sad se kod nas neselektivno ruši cijena BAŠ SVIH dionica, a ne samo onih koje su izložene globalnim događanjima kao npr brodari i izvoznici koji kod nas čak i rastu iako je vani POTOP. Niz je nelogičnosti, ali za njih su najodgovorniji VELIKI koji diktiraju smjerove ulaganja.

Jadni vidi ih samo

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=b2c2a5f6-5a38-4c89-be8c-17c98390d670&open=four

14.04.2008.


Bravo SLK,mora di si puno popio sinoć kad si se tako razvezao

Nije. Prical je samnom od jedno 19 do 00 h. Ne znam sto mu bi da je poludil i isao ovo sve pisati [lol]

El može link na kojem se može vidjeti stanje burza u Americi???


El može link na kojem se može vidjeti stanje burza u Americi???

http://money.cnn.com/data/us_markets/


Triklop:

Bravo SLK,mora di si puno popio sinoć kad si se tako razvezao

Nije. Prical je samnom od jedno 19 do 00 h. Ne znam sto mu bi da je poludil i isao ovo sve pisati [lol]

A malo sam razmišljao i pisao. [smiley]

To je tek zagrebano po površini, daleko je sve skupa analitički dublje i opširnije.

No respect

Alien:

Triklop:

Bravo SLK,mora di si puno popio sinoć kad si se tako razvezao

Nije. Prical je samnom od jedno 19 do 00 h. Ne znam sto mu bi da je poludil i isao ovo sve pisati [lol]

A malo sam razmišljao i pisao. [smiley]

To je tek zagrebano po površini, daleko je sve skupa analitički dublje i opširnije.

Naravno. Nego, u skladu sa stanjem na burzi promijenil sam potpis. [wink]


Tvrdim ako značajnije padnemo ispod 4800 otvara se novi krug panike ali sada neće biti lako zaustavljena ko prošla a vi koji dajete crnjake možda i dočekate CROBEX na 3000 ali komećete prodati jer ako se kod nas Burza slomi čekatićete narednih 5 godina da dođe na 3500.

Neće biti tolika panika ako padne ispod 4800 što bi se vrlo lako moglo dogoditi… naravno da ja to ne bih htio al sudeći po raspoloženjima prema tome ide. BTW slažem se s ivekom da je vrlo snažna odskočna daska na 4500, a možda malo i iznad. Neće nitko dopustiti da izgubi previše – ako fondovi sad previše potonu s prinosima, kasnije će se teže vaditi iz tih problema jer ljudi će izvaditi svoja sredstva i neće imati više toliku imovinu za ulaganje. Nikome nije u interesu da na kraju 2008. ne ostvari što je moguće viši prinos, a mislim da bi sve ispod 20 % bilo veliko razočaranje za male ulagače u dioničke OIF-ove. Imaju oni to na umu, bez brige [smiley].

You either do it right or you get eliminated!


vlalonca: ” El može link na kojem se može vidjeti stanje burza u Americi??? ” http://money.cnn.com/data/us_markets/

Opet sve po starom.
ovo ne izgleda na dobro, a ameri su se vratili na istu vrijednost kao prosle godine negdje u ovo vrijem.

Bojim se da će se slijedeći tjedan opet manično prodavat a samim time znate što!!!

Mišljenja sam onaj tko je u ikakvom + bi trebao čekat u cashu, ako krivom mislim molio bi da mi malo pojasnite ne da vičete odmah..hehehehehehe


GERONIMO: ” Tvrdim ako značajnije padnemo ispod 4800 otvara se novi krug panike ali sada neće biti lako zaustavljena ko prošla a vi koji dajete crnjake možda i dočekate CROBEX na 3000 ali komećete prodati jer ako se kod nas Burza slomi čekatićete narednih 5 godina da dođe na 3500. ” Neće biti tolika panika ako padne ispod 4800 što bi se vrlo lako moglo dogoditi… naravno da ja to ne bih htio al sudeći po raspoloženjima prema tome ide. BTW slažem se s ivekom da je vrlo snažna odskočna daska na 4500, a možda malo i iznad. Neće nitko dopustiti da izgubi previše – ako fondovi sad previše potonu s prinosima, kasnije će se teže vaditi iz tih problema jer ljudi će izvaditi svoja sredstva i neće imati više toliku imovinu za ulaganje. Nikome nije u interesu da na kraju 2008. ne ostvari što je moguće viši prinos, a mislim da bi sve ispod 20 % bilo veliko razočaranje za male ulagače u dioničke OIF-ove. Imaju oni to na umu, bez brige [smiley].

Mislim da će fondovi neprimjetno spuštati Crobex, da ne primjete ulagači OIF-ova, a ovdje vidim i ptice na grani znaju da Crobex ide još u korekciju. Isto mislim da ćemo 15%-20% pasti od ATH crobexa, to znači oko 4500 je dno , ako me oči ne varaju.
Ali imam i drugi scenario : Fondovi shvaćaju da je je rast vrlo težak zbog prevelikog broja kladioničara, a malog broja dioničara, pa će pustiti da Crobex zvekne do 30% u minus od ATH (4000 bodova), samo da bi se simuliralo stanje zbog kojeg će jedan dio dioničara napustiti burzu, jer se ne mogu pomoriti sa gubitkom.
To se zove katarza ZSE[thumbsup]
Mišljenja?

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Kako god okrenete fondovi će intervenirati kao i od sada, u biti cijelo vrijeme interveniraju samo se to ne vidi jer otkupljuju od panike, vidljivo je jednino kad promet nagko skoči i zasutavi pad kod većih proloma kao onaj prije Nove godine…

Na pomolu je nova energetsko-industrijska revolucija....

New Report

Close