Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

P.S. jesi jeo sarme danas?


jel ti to provjeravas koje sam vjere i dal’ sam jeo meso[lol]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


fazan: ” P.S. jesi jeo sarme danas? ” jel ti to provjeravas koje sam vjere i dal’ sam jeo meso[lol]

ne, provjeravam da li si mi poslao mail koji si mi obećao … koliko vidim još ništa … pa reko da vidim što je bilo na jelovniku …
[lol] [lol] [lol] [lol] [lol]

I love the Smell of Profits in the Morning

Iako su me mnogi poceli napadati kao “drukera” prema dolje uistinu mislim da je to krajnje neosnovano. Evo, proucavam cijelu vecer razne forume, podforume (ne samo kod nas), streamove, TA, FA itd. Mislio sam si nakon sinocnjih napada da sam stvarno lud i da ne vidim bas dobro. Medjutim ocigledno da postoji i drukanje prema gore.

Budimo realni, pad marketa ne odgovara nikome. Niti onima u dionicama niti onima u cashu iz jednostavnog razloga – gubimo svi. Netko novce i vrijeme a netko samo vrijeme. Jedno i drugo je bolno a ovo potonje ruku na srce malo manje. Bottom line je da cim ne dobivamo automatski svi gubimo.

Takodjer, mislim da je korektno napisati, ako se vec pise, sto covjek stvarno misli. Podjeliti svoje vidjenje stvar – pa zato postoje forumi a na temi korekcija izvjesno je sto se moze ocekivati. Stoga, neka se nitko ne ljuti.

Ono sto sam pisao bazirano je na brdu informacija koje su sazete u kratkim postovima koje neki napadaju. Cijenim svacije misljenje ali bih volio da mi se dozvoli i izraziti osobno pa taman ono bilo negativno.

Netko je danas negdje napisao da mu se ucinilo da fondovi prodaju te da su malo digli market u zadnjim minutama kako bi izbjegli vece minuse u ponedjeljak. Drugim rijecima navlace kupnju da bi se iskrcali. Na zalost, mislim da je to apsolutno tocno. Prvo, malo pranalizirajte danasnju trgovinu i otprilike se svodi na to. Nakon dugo vremena prosao sam kroz forume o dionickim fondovima gdje diskusje govore same za sebe. I trece, bio sam danas u banci, morao sam po novu karticu. Pitam zenu na salteru jel izlaze ljudi iz fondova ili ulaze. Odgovor je bio da su zatrpani zahtjevima za izlaze.

I da ne duljim, ludi Cramer je po meni napisao mrak knjige i zadnje 3 godine koliko ga pratim bolji je od Nostradamusa. Da ne prepricavam tu vam je link pa tko ima vremena i volje neka pogleda streamove po meni su vrlo dobri i edukativni:

http://www.cnbc.com/id/17306034/site/14081545/

A posebno bih preporucio, pogotovo onim novima, da pogledaju intervju sa starim liscem Trumpom.

http://www.cnbc.com/id/22717038

Molio bih one koje na ovaj post eventualno raspale po meni kao “drukeru” da napisu barem jedan hard argument zbog cega misle da ce market okrenuti prema gore. Trudim se da vidim naznaku tog tipa ali jednostavno je ne vidim.

skype - ivek1234

kad platis rucak, makar i sarmu u stucu[lol] [lol] [lol] [lol] [lol]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


naravno, tu je bilo svakakvog pretumbavanja,

Evo pretumbavanja po mjesecima. Meni odobno dva mjeseca posebno odskaču

1.897.128
1.501.997
2.766.545
2.660.703
1.991.906
74.848
1.492.639
-208.203
-44.830
1.986.259
-4.457.383
4.355.648

I love the Smell of Profits in the Morning

Ivek samo ti nama piši još 100 godina

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


da napisu barem jedan hard argument zbog cega misle da ce market okrenuti prema gore. Trudim se da vidim naznaku tog tipa ali jednostavno je ne vidim.

pa recimo zbog dobrog poslovanja naših firmi u prošloj godini i dobrih perspektiva za naše firme u budućnosti … (ovo govorim općenito, dakako da je svaka firma za sebe=

I love the Smell of Profits in the Morning

@fazan
bogme informativan post.

nego, kakve su to brojke? [smiley]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch



@fazan
bogme informativan post. nego, kakve su to brojke? [smiley]

Promjena neto imovine otvorenih investicijskih fondova / Change of open – end investment Funds net assets

http://www.hanfa.hr -> statistika

I love the Smell of Profits in the Morning

Bogme, telekom slovenije se ljepo korigirao. Eto ga na P/E 21. A bio je oko 35. Malo su se preracunali u dezeli. [undecid]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

e da naše firme stave goodwill u bilancu poput američkih, fundamenti bi se radikalno izmjenili

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

šta je ovo: sezona ružnih avatara … jel’ zarazno?

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close