Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne kužim ovaj dio gdje govorite da dolazak mirovinaca znači priljev više keša na burzu. Nekako mi to djeluje kao lizalica koju svi trebamo polizati. Nije prvi put da svi mislimo da je jedno, kad li se dogodi nešto sasvim drugo. Eto svi smo mislili da ljudi masovno izvlače lovu iz fondova, dočim su to bila pretumbavanja OIF-ova i OMF-ova.

Pogledajte samo koliki je promet obveznicama i stalno nova izdanja. Osim toga, čini mi se da naši fondovi dosta kupuju u zemljama okruženja. Evo kreće i škegrin nekretninski fond koji će pokupiti 250 milja (najmanje), Riječke obveznice, sve te silne dokapitalizacije sve to zapravo odvlači lovu s burze. Vidjet ćemo kada mirovinci stanu s kupovanjem, kakva će biti likvidnost.

I love the Smell of Profits in the Morning


Kad je HT uvršten u crobex??

Biti će 28.1.ove godine u CROBEXu.[thumbsup]

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.


Ne kužim ovaj dio gdje govorite da dolazak mirovinaca znači priljev više keša na burzu. Nekako mi to djeluje kao lizalica koju svi trebamo polizati. Nije prvi put da svi mislimo da je jedno, kad li se dogodi nešto sasvim drugo. Eto svi smo mislili da ljudi masovno izvlače lovu iz fondova, dočim su to bila pretumbavanja OIF-ova i OMF-ova.

to je definitivno priljev novaca na burzu. konačno im je dato da više love puknu u dionice, a taj dio love je do sad išao u konzervativnija ulaganja. pošto su prije u dionice mogli ulagati vrlo malo, a sad isto malo ali malo više, mislim da će to iskoristiti do maksimuma – i to je svježa lova. samo, pitanje je u kojem vremenskom razdoblju će to napraviti. mogu nabrzinu (dizanje cijena) a u slučaju za njih povoljne situacije ako se pokaže da ima dovoljno voljnih prodavača (npr. zaključili da je nakon par godina vrijeme za kapitalizaciju dobiti) onda mogu i polako skupljati uz padanje cijena. vrijeme će pokazati.

inače, meni i dalje nije jasna operacija povlačenja milijarde i kusur iz OIFova i onda vraćanje toga nazad. na kraju godine mirovinci završili sa parsto milja kuna raspoloživih za kupovanje. a OIFovi sa 30% imovine (9,5 milijardi kn) kešovine, depozita i kratkoročnih papira (dionički oko 18,6% svoje imovine odnosno 2,7 milijardi).

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

možda je baš kvaka u tome da su OIF-ovi počeli vraćati cash na burzu nakon što su ušli OMF-ovi.
[yawn]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

evo kvake …

I love the Smell of Profits in the Morning

trebalo bi sto je moguce tocnije izracunati koliki je ovdje udio promjene vrijednosti, a koliki je stvarni cash flow…

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


trebalo bi sto je moguce tocnije izracunati koliki je ovdje udio promjene vrijednosti, a koliki je stvarni cash flow…

pa ajde računaj, to ti dobro ide

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


trebalo bi sto je moguce tocnije izracunati koliki je ovdje udio promjene vrijednosti, a koliki je stvarni cash flow…

ako je CROBEX fluktuirao +- 10%, onda šacometrijom možemo reći da je toliki udio promjene vrijednosti … a ostalo cash … uostalom, ako pogledaš druge mjesece, nigdje nije bilo toliko promjena …

I love the Smell of Profits in the Morning

rekao bih da je dio portfelja OIF-ova prodan OMF-ovima

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

vipy:

trebalo bi sto je moguce tocnije izracunati koliki je ovdje udio promjene vrijednosti, a koliki je stvarni cash flow…

pa ajde računaj, to ti dobro ide


Fazan se obecao vec

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

kome sam se obećao … molim lijepo ja sam sretno oženjen … za sakaia …

nego, vipy, jel to OK što sam napisao ?

P.S. jesi jeo sarme danas?

I love the Smell of Profits in the Morning

naravno, tu je bilo svakakvog pretumbavanja, mozda i neki forwardi, ne znam koliko ste pratili da cijene u blok ponegdje odstupale od cijena tog dana, mozda tu ima za Antisu nesto, ako to prate

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

New Report

Close