Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pod 7 bih stavio Arapi,Rusi ,Kinezi,Švabe i naši dobri susjedi Slovenci,kapital ne pita za granicu,Ruske devizne rezerve Uf,tolko nula da nemam digitron,Arapi-nafta curi iz svake pukotine itd,itd

BIO SAM IN A SAD SAM INPUT

Zašto neki toliko pišu o korekciji,jednostavno prodaju dionice i puste nas da patimo,umiremo polako,ima nas koji nikad nećemo prodati dionice,plave smo krvi,dali tu postoje kakve skrivene namjere[proud]

BIO SAM IN A SAD SAM INPUT

in,

Zašto neki toliko pišu o korekciji,jednostavno prodaju dionice i puste nas da patimo,umiremo polako,ima nas koji nikad nećemo prodati dionice,plave smo krvi,dali tu postoje kakve skrivene namjere[proud]

zato jer oni zaradjuju tako.odu 100% u kes i na ovakvim korekcijama ponovo se natovare odnosno plivaju na valovima i pokusavaju zaradjivati na tim valovima.Nekad je veca zarada od drzanja dugorocnog portfelja.Da je veselo nije,kolko sam vidio po grafu vrlo smo slicni sa S&P-om US-ovom.Al kad oni padnu 2% mi 1% odnosno kad oni porastu 0,5% mi porastemo 1,5%.Usporedite graf S&P i crobex-a i vidite veliku slicnost samo mi ne padamo tolko al zato puno vise rastemo

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


in: ” Zašto neki toliko pišu o korekciji,jednostavno prodaju dionice i puste nas da patimo,umiremo polako,ima nas koji nikad nećemo prodati dionice,plave smo krvi,dali tu postoje kakve skrivene namjere[proud] ” zato jer oni zaradjuju tako.odu 100% u kes i na ovakvim korekcijama ponovo se natovare odnosno plivaju na valovima i pokusavaju zaradjivati na tim valovima.Nekad je veca zarada od drzanja dugorocnog portfelja.Da je veselo nije,kolko sam vidio po grafu vrlo smo slicni sa S&P-om US-ovom.Al kad oni padnu 2% mi 1% odnosno kad oni porastu 0,5% mi porastemo 1,5%.Usporedite graf S&P i crobex-a i vidite veliku slicnost samo mi ne padamo tolko al zato puno vise rastemo

Iskreno sumnjam da će fondovi rušiti cijene da bi tamo neki Jura,Štef il Martin kupili to jeftino,al ak budu rušili ja ću se prerušiti u Štefa i jeftino kupovati,znaš ono,ja sam Štefek, daj bagatela[thumbsup]

BIO SAM IN A SAD SAM INPUT

danas malo bolje stanje

http://money.cnn.com/data/us_markets/index.html

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________


Evo moje skromno mišljenje zašto mislim da će crobex i u ovoj godini narast više od 20%;
1. Ulazak mirovinskih fondova predstavlja dodatan priljev keša na burzu
2. još je jako puno novih ulagača na burzi nakon ht , a koji će sve više svog novca ušpricati na burzu
3. činjenica je da su krediti skuplji ali bez obzira bit će još jako puno zainteresiranih za margine ,lombardne ili neke druge kreditne načine investiranja
4. vlada planira IPO fonda sastavljenog od udjela države u boljim kompanijama – što znači da će i dalje ofenzivno poticati investiranje
5. U regiji je još faza nesigurnosti i susjedi još uvjek rado ulažu u RH nego druge zemlje EX YU.
6. čim završi sezona skijanja + cca 10 tak dana mislim da će prestati rasprodaja HT a on je po meni nekako i najbitniji za oporavak Crobexa

ovo je interesantno, jer mi se čini da dosta ovih točaka se može i drugačije shvatiti. dosta ovisi o subjektivnom gledištu. npr:

1. Ulazak mirovinskih fondova predstavlja dodatan priljev keša na burzu
– da, i veliku priliku dugogodišnjim investitorima i fondovima da se na visokim cijenama njima iskrcaju; čitaj – padanje cijena

2. još je jako puno novih ulagača na burzi nakon ht , a koji će sve više svog novca ušpricati na burzu
– vrijedi isto kao za pod 1.

3. činjenica je da su krediti skuplji ali bez obzira bit će još jako puno zainteresiranih za margine ,lombardne ili neke druge kreditne načine investiranja
– meni se upotreba margina u ovo vrijeme čini vrlo riskantna i pogodna samo za one sa iskustvom i vrlo aktivne na burzi; novaci bi vrlo brzo mogli pospješiti padove putem margin-callova

– za 4. ne znam što bih rekao, to sa fondom i IPOom mi je dosta nejasno

5. U regiji je još faza nesigurnosti i susjedi još uvjek rado ulažu u RH nego druge zemlje EX YU
– dio kapitala sklonom većem riziku i većim prinosima bi se po meni mogao odliti sa našeg poprilično naraslog tržišta na ova u regiji koja nude bolje prilike (zapravo, možda opet povezano sa 1.)

ovaj 6. sa skijanjem nisam skužio.

eto, sve se može okrenuti [smiley]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


Goran8: ” ovaj 6. sa skijanjem nisam skužio. eto, sve se može okrenuti [smiley]

kako nisi skužio pa skijanje je krivo za sve
snjeg je drugo ime korekcije[lol] [lol]

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

ode Dow Jones opet u crveno, pao oko 250 pointa u zadnjih sat i pol

http://finance.yahoo.com/q/bc?s=%5EDJI&t=1d

[bye]

[color=blue][/color]Sta ne moze sa pare, moze sa puno pare!

@tuna

eto, sve se može okrenuti

pa ja se bas i ne bih slozio..neke stvari su apsolutno optimisticne, druge pesimisticne, ne vidim mogucnost da se mogu okretati!
redom:

1. Ulazak mirovinskih fondova predstavlja dodatan priljev keša na burzu
– da, i veliku priliku dugogodišnjim investitorima i fondovima da se na visokim cijenama njima iskrcaju; čitaj – padanje cijena

moguce, ali je to i dalje priljev casha na burzu, dakle barem ekvivalentan onom koji je povucen.osim ako ne mislis da taj netko ko je zaradio veliku lovu, se misli povuci s burze skroz?
jos bih dodao da su im invest fondovi pripremili teren i da su kupovali vecinom od svojih fondova.
usput, ulaskom mirovinaca smanjuje free float, cijelog trzista, dakle smanjuje ponuda, a jasno je sta se zbiva s cijenom tada!a i mirovinci svaki mjesec dobivaju svjezu lovu..a nisu potrosili kvote..
[thumbsup]

2. još je jako puno novih ulagača na burzi nakon ht , a koji će sve više svog novca ušpricati na burzu
– vrijedi isto kao za pod 1.

tocno..jos vise novca, znaci vecu potraznju za dionicama!
[yawn]

3. činjenica je da su krediti skuplji ali bez obzira bit će još jako puno zainteresiranih za margine ,lombardne ili neke druge kreditne načine investiranja
– meni se upotreba margina u ovo vrijeme čini vrlo riskantna i pogodna samo za one sa iskustvom i vrlo aktivne na burzi; novaci bi vrlo brzo mogli pospješiti padove putem margin-callova

bez obzira kako se to vama cinilio, glupo ili pametno, to je za burzu odlicno![thumbsup]
i u ovom slucaju vrijedi ono pod broj 1!more money mean higher prices[wink]

– za 4. ne znam što bih rekao, to sa fondom i IPOom mi je dosta nejasno

slazem se, vise papira ima obrnuti utjecaj od onog pod brojem 1. i 2.osim sto ce eventualno mobilizirati vise ulagaca.

5. U regiji je još faza nesigurnosti i susjedi još uvjek rado ulažu u RH nego druge zemlje EX YU
– dio kapitala sklonom većem riziku i većim prinosima bi se po meni mogao odliti sa našeg poprilično naraslog tržišta na ova u regiji koja nude bolje prilike (zapravo, možda opet povezano sa 1.)

super, jel to znaci da mi ocekujemo investitore iz EU i SAD?

ovaj 6. sa skijanjem nisam skužio.

ni ja..[undecid]

korekcija i stagnacija u nas su cisto psiholoske, bar zasad.
novaca ima, boljih rezultata ima..uzmite za primjer banke.3Q su nase banke imale najbolja izvjesca na ZSE, a u SADu su imali katastrofu..
a obje burze padaju..
naravno, to ne znaci da i ova psiholoska korekcija moze biti itekako bolna, a i uvijek moze postati i fundamentalna.zato, ulazite u znanje, ali jos vise u oprez![kiss]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Kad je HT uvršten u crobex??


Kad je HT uvršten u crobex??

nije uvrsten

[color=blue][/color]Sta ne moze sa pare, moze sa puno pare!

http://www.cnbc.com/id/22730427

skype - ivek1234

New Report

Close