Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ovo nije korekcija ovo je potop ma koliko mi šutjeli o tome.[bye][bye][bye]

PREPORUKA SVIMA!!

ODITE NA – LEŽERNO – I ČITAJTE POSTOVE REALBEARA!! pa će svima biti lakše!

Još malo i cijena HT-a i OPTE će bitj unutar 10-ak% [lol]
I to ti je naše tržište kapitala…

[b]William A. Ward:[/b] Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.


Ovo nije korekcija ovo je potop ma koliko mi šutjeli o tome.[bye][bye][bye]

PREPORUKA SVIMA!!

ODITE NA – LEŽERNO – Medvjeđi brlog – I ČITAJTE POSTOVE REALBEARA!! pa će svima biti lakše!


zagrebcan: ” Ovo nije korekcija ovo je potop ma koliko mi šutjeli o tome.[bye][bye][bye]”
Ovo je kataklizma..korak do smaka svijeta..

…rješenje je vrlo jednostavno…;
……..POVUCITE NALOGE SA PRODAJEEEEEE ! ! ! ! ! ! !….[angry]

ht – je za plakat!![cry]

zagrebcan:

Ovo nije korekcija ovo je potop ma koliko mi šutjeli o tome.[bye][bye][bye]

Ovo je kataklizma..korak do smaka svijeta..

NEKA PADAAAAAAAAAAAAAAA sta onda,bit ce jeftine robe,evo ja se nameracio na jamnicu i konzum oko 10 000kn i ingru oko 7000kn[lol] [lol] [lol]

Rješenje korekcije je u našem predsjedniku koji daje izjave kao da je dioničar svega i svačega ,a za ništa ne odgovara.
Manager.hr
15. 01. 2008. | 20:20
Skrbnički računi: Velik dio novca na burzi pod velom tajne
Vlasnici Adrisa, IGH, Medike – skriveni
Autor Snježana Mlinarević

Skrbnički račun u banci može otvoriti svaka pravna i fizička osoba
Skrbnički račun u banci može otvoriti svaka pravna i fizička osoba
Foto: Davor Višnjić

Predsjedniku Mesiću u posljednje je vrijeme burzovna tematika postala omiljena tema. A čim predsjednik progovori, burza reagira, kao što se možda i jučer zacrvenjela dijelom zbog predsjednikovih upozorenja Vladi da bi se morala pozabaviti “nečim jako važnim”, a to su skrbnički računi jer se ne zna tko se krije iza njih.

Zajednički račun
Skrbnički su računi, međutim, već nekoliko godina uobičajen i zakonski precizno reguliran način pohrane kupljenih dionica. Skrbničkim poslovima bave se sve banke, a taj, uvjetno rečeno zajednički račun, ne otkriva tko su vlasnici dionica ni koliko ih ima.

Jedino zasad mirovinski fondovi preko banke skrbnika otkrivaju javno da su oni vlasnici dionica. Skrbnički račun može otvoriti fizička i pravna osoba i na taj način uz određenu novčanu naknadu čuvaju svoju anonimnost. Banka tu informaciju tretira kao bankarsku tajnu i jedino ako to zatraži Hanfa mora u svakom trenutku otkriti tko se krije iza skrbničkog računa.

A ta institucija pod izravnom je kontrolom Sabora, pa se ne može reći da Vlada i država nemaju pojma o strukturi dioničara u hrvatskim tvrtkama. Doduše, možda i nemaju, ali u tom slučaju nisu tražili dostupne podatke.

Šira javnost, primjerice, ne zna tko su vodeći dioničari nekih tvrtki u kojima u prvih 10 dioničara (to je javni podatak na webu SDA) prevladavaju skrbnički računi. To je Adris grupa sa svojim redovitim i povlaštenim dionicama, Medika, IGH, Ina i HT imaju također puno skrbničkih računa.

Predsjednik Mesić je, međutim, možda htio reći nešto drugo kad je govorio o nelegalnom bogaćenju, a to je misterij – iz kojih izvora novac ulazi u dionice. Procjenjuje se da je u masovnoj euforiji prošle godine u dionice ušla masa nelegalno zarađenog novca i legalizirala se preko kupnje dionica. To je lako otkriti preko skrbničkih računa ako oni kriju tu tajnu, ali najčešće to nije slučaj.

Trag novca
Porezna uprava i Ured za sprečavanje pranja novca institucije su koje mogu otkriti trag novca, kako predsjednik voli reći. Brokerske kuće obvezne su prijaviti svako novo ulaganje veće od 200.000 kuna i oni to uredno šalju u Ured za sprečavanje pranja novca. Nije poznato da je itko dosad došao pod udar zakona zbog toga jer nije mogao dokazati odakle mu novac za investiranje na burzi. Nije ni za investicije u nekretnine ni druge kapitalne izdatke.

Taj početni kapital ključno je pitanje, a ne poslije sumnje kako se netko obogatio na burzi. Da nije resorna ministrica, Marina Matulović-Dropulić savim bi se legalno obogatila na burzi jer je mogla imati kapital za kupnju dionica u pretvorbi. Nakon 14 godina zaradila je 18 milijuna kuna, ali je prati sukob interesa.


Ovo nije korekcija ovo je potop ma koliko mi šutjeli o tome.[bye][bye][bye]

Danas i sutra bi moglo opet bit posla za Margin Call
Ne bi vam volio tad bit u koži dragi investitori![cry][cry][cry]

Pametan covjek zamjecuje sve. Glupi na sve ima neku zamjerku


GERONIMO: ” Hoce vam covijek ljepo reci da ako probijemo Crobex od 5000 da onda idemo na cca 4800 a vi ga odmah napali[cool] ” Zapravo sam htio reci da nisam bas siguran da nakon sto smo drugi put pokusali preci 53xx bodova i nismo uspjeli, odbijanjem bi po TA trebali proci 4600 (tu granicu potpore). Ako jos nadodamo dok ovo pisem nasdaq -2,07%, ftse -2,74%, dax -2,71%……

Da se citiram, evo ide sve po spranci nasrecu ili na zalost…


mislim da je ipak malo razlicito nego u USA.
sjetite se 11.mj u roku 2h iz one ne panike, nego histerije se trziste vratilo, a pocelo se urusavati, onda zakljucujem da ce i ovo potrajati dok “njima” bude odgovaralo[yawn]

Zazivate fondove da vas spase? Ne! U ovoj situaciji oni spašavaju sebe od tsunamija koji dolazi izvana. Ponavljam: dok god se vani ne zazeleni neće niti kod nas. Ponavljam: ovo je globalna korekcija.
S tim da mislim da bi i fondovima dobro došlo da čim prije ovo završi jer su u 2008-oj svi u minusu što bi moglo rezultirati laganom panikom i povlaćenjem udjela.

http://whycroatia.blogspot.com/

Bolji pokazatelji će biti popodnevno otvaranje Amerike

http://whycroatia.blogspot.com/

Evo dvije blic vijesti:

Njemačka u 2007. zabilježila najvišu stopu inflacije u proteklih 13 godina

BERLIN, 16. siječnja 2008. (Hina/dpa) – Stopa inflacije dosegnula je u Njemačkoj u 2007. najvišu razinu u proteklih 13 godina pa je tako rast potrošačkih cijena u prosjeku iznosio 2,2 posto u odnosu na 1,7 posto u 2006., pokazali su u srijedu podaci njemačkog ureda za statistiku.

Mitsubishi UFJ suočen s gotovo pola milijarde dolara gubitaka

TOKIO, 16. siječnja 2008. (Hina/AFP) – Japanska financijska grupacija Mitsubishi UFJ Financial Group Inc. zabilježila je od kraja prošle godine nekih 468 milijuna dolara gubitaka vezano za krizu na američkom tržištu drugorazrednih hipotekarnih kredita, izvijestili su u srijedu japanski mediji.

No respect

New Report

Close