Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Arap: ” . realno gledajuci, ocekujem da mi se portfelj oporavi kroz cca. 2 mjeseca ” Kraj siječnja po meni najkasnije,ako ne i prije,mada sumnjam da će prije jer su uskoro blagdani..

meni se oporavio jer sam dokupljivao kao sumanut na najnižim cijenama. a onima koji nisu oporavit će se još prije službenog imenovanja madatara za vladu.

asdfgh123:
Ali prošlih godina nije bilo ovakve korekcije.

Ali crobex nikad nije ni bio na ovolikim razinama. I pored “ovakve” korekcije u plusu smo od početka godine preko 40%. Ovakve je pod navodnicima jer je ja ne smatram ničim posebno drastičnim.
Bez prikaza krvne slike fondova za prošli mjesec na Hanfinim stranicama ne mogu ništa sa sigurnošću tvrditi. Da li su korekciju proživjeli neuzdrmani ili su ostali ožiljci koji će se teško zaliječiti i slijedeći ovakav pad da li će biti u stanju zaustaviti?

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

Dobro je Conan O B rekao da svi koji su barem od početka godine su u plusu. I to pristojnom plusu.


Dobro je Conan O B rekao da svi koji su barem od početka godine su u plusu. I to pristojnom plusu.

kolega, sve je relativno, postoje razliciti plusevi, sigurno je da smo vecina u “matematickom” plusu od pocetka godine, ali…

za nekoga biti u plusu na burzi znaci zaraditi koju tisucicu vise nego sto bi zaradio npr. kupujuci pocetkom godine stan, gdje bi bio u plusu sa trzisnom vrijednosti stana + iznajmljivanjem, a vjerojatno bi bio u plusu i sa zivcekima… tako da i takove brojke treba staviti na papir

“Please, God, Just One More Bubble.”


asdfgh123: ” Dobro je Conan O B rekao da svi koji su barem od početka godine su u plusu. I to pristojnom plusu. ” kolega, sve je relativno, postoje razliciti plusevi, sigurno je da smo vecina u “matematickom” plusu od pocetka godine, ali… za nekoga biti u plusu na burzi znaci zaraditi koju tisucicu vise nego sto bi zaradio npr. kupujuci pocetkom godine stan, gdje bi bio u plusu sa trzisnom vrijednosti stana + iznajmljivanjem, a vjerojatno bi bio u plusu i sa zivcekima… tako da i takove brojke treba staviti na papir

meni je najveći plus što svaku uloženu kunu u fond ili dionicu sam uštedio, a ne potrošio.

Puno još trebaju narasti dionice da se vrate na nivo 4. mjeseca jer i sada ih je većina na oko 50% cijene. Ne mislim tu na blue chipove, nego ostalih 90% dionica koje isto trebaju krenuti. I njih se sad najviše isplati kupovati.

varazdinec:

generalno su cijene dionica prenapuhane,a Vi kako želite [thumbsup],korekcije znaju trajati godinama tek toliko da napomenem[wink]

generalno, to se priča već dvije godine, moguće da će se jedne godine i krenuti ispuhivati, samo što to neće biti ni ove ni slijedeće, a nebi trebalo biti ni onu iza nje…. a Vi sad kako želite gospon Varaždinec…. [proud]

ozbiljnijim fondovima postaje pretjesno ovo naše tržište pa treba uzeti u obzir i da će oni sve više tražiti likvidnija tržišta i na hr marketu smanjivati prisutnost-sve to dovodi probleme za manje investitore koji teže natprosječnoj zaradi-a cijene su prenapuhane jer treba nekoga nagovoriti da jednom plati veću cijenu,a to postaje sve teže [wink]

05.12.2007 14:40

Optimističan porast Crobexa
Autor Stanislav Bender*

Iznimno pozitivna kretanja cijena dionica i povećanje likvidnosti obilježavaju današnje trgovanje na Zagrebačkoj burzi. U prvih sat i pol trgovanja zabilježen je promet veći nego u cijelom jučerašnjem danu, a službeni dionički indeks Crobex brzo je porastao za 2,74 posto na 4825,34 boda. Iako se ta početna euforija na ZSE do 14 sati malo istopila, pa je Crobex u 14 sati bio na vrijednosti od 4.692,91 bodova, ipak je većina dionica zabilježila pozitivne stope rasta od oko 4-6 % uz solidne promete.
Glavni generatori današnjeg rasta su građevinske tvrtke i brodari, a i dionica HT-a danas je na teritoriju iznad 340 kn uz promet veći od sedam milijuna kuna do 14 sati.

Što je razlog rastu zasada se može samo spekulirati. Možda su politički pregovori oko upostave vlasti konačno pri kraju, možda su veliki odlučili promijeniti strategiju čekanja na male, a možda se i pozitivna zbivanja na svjetskim tržištima kapitala pozitivno odražavaju na domaće tržište… Nešto od toga ili sve to skupa djelovalo je i jutros od samog početka otvaranja Zagrebačke burze i utrka za dionicama od kojih su mnoge protekli tjedan izgubile na vrijednosti, mogla je početi.

Primjerice, samo u prvom satu protrgovano je dionica IGH u vrijednosti od preko pet milijuna kuna. Daljnjim transakcijama u jednom trenutku opasno je prijetila i blokada trgovanja, no cijena se uskoro stabilizirala i u 14 sati ona je iznosila 12.499 kuna uz ukupan promet od 8.669.837,68 kuna. Na drugom mjestu s prometom od 7.119.859,60 slijede superlikvidne dionice HT-a i porastom cijene od 1,38%, a na trećem je Atlanska plovidba s prometom od 6.361.810,16 kn i rastom cijene od 4,19 %.

Uz IGH, od građevinara najviše je rastao Dalekovod s prometom od 4.642.214,76 kn i porastom cijene od 3,32%, potom Tehnika s prometom od 346.085 kn i porastom cijene od 2,83 % te Viadukt s prometom od 738.838,04 kn i porastom cijene od 1,69%.

Od brodara, uz već pomenutu Atlansku plovidbu koja se opet vinula do nekadašnjih visina, spomenimo i Jadroplov koji je ostavario promet od 2.725.242,60 kn uz cjenovni raspon od 720-749 kn te Tankersku plovidbu s 866.219,96 kn prometa i rastom cijene dionica od čak 4,12 %.

Uz ove, također rastu i dionice INA-e uz promet od 1.727.234,69 kn, dok je zadnja transakcija u 14 sati izvršena po cijeni od 2.531,70 kn po dionici, što je rast od 2,28 %.

U svakom slučaju optimistično raspoloženje na burzi. Mnogi se ubrzano oporavljaju i zamjećena je pojačana aktivnost velikih institucionalnih ulagača. Znači li to da nakon razdoblja stagnacije počinje utrka za jeftinijim dionicama koje su u protekloj korekciji znatno izgubile na vrijednosti? O tome možemo samo nagađati, no, za nadati se da je tako.

* Autor teksta posjeduje dionice HT-a. Ovaj izvještaj nije preporuka niti poziv na kupnju ili prodaju dionica.

niste valjda zaboravili na ovu temu… znam da je sad sve zeleno, ali ovo vec duugo nisam vidio..

http://www.pbzinvest.hr/UserDocsImages/PBZ%20Equity%20fond%2011_07.pdf

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


niste valjda zaboravili na ovu temu… znam da je sad sve zeleno, ali ovo vec duugo nisam vidio..

http://www.pbzi…ond%2011_07.pdf

možeš li ponoviti link


evogaopet: ” varazdinec: ” generalno su cijene dionica prenapuhane,a Vi kako želite [thumbsup],korekcije znaju trajati godinama tek toliko da napomenem[wink] ” generalno, to se priča već dvije godine, moguće da će se jedne godine i krenuti ispuhivati, samo što to neće biti ni ove ni slijedeće, a nebi trebalo biti ni onu iza nje…. a Vi sad kako želite gospon Varaždinec…. [proud] ” ozbiljnijim fondovima postaje pretjesno ovo naše tržište pa treba uzeti u obzir i da će oni sve više tražiti likvidnija tržišta i na hr marketu smanjivati prisutnost-sve to dovodi probleme za manje investitore koji teže natprosječnoj zaradi-a cijene su prenapuhane jer treba nekoga nagovoriti da jednom plati veću cijenu,a to postaje sve teže [wink]

aha..
a sto vi onda radite na ZSE?
jer ovaj thread je trziste kapitala Hrvatska.
ako mislite tako prodajte sve i amen..

ili ste vi dobri Samaritanaac pa ste se odlucili pobrinuti i za nas?
ili ste u rodu s Galincem, pa imate INDG i SPPL?

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

možeš li ponoviti link


ispravio sam ga, sad radi.. sad opet na radi.. koji k..!?

http://www.pbzinvest.hr/UserDocsImages/PBZ%20Equity%20fond%2011_07.pdf

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

New Report

Close