Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Malo mi je cudno da recimo da su “crvene”izborne jedinice (istra,zagreb,varazdin)razvijenije od “plavih”(lika,dalmacija,slavonija,bosna) .zar je tolko los taj sdp komunizam recimo istrijanima ?

To ti je jednostavno objasniti ,gdje je bilo rata glasalo se za Hdz .

Imas pravo,ali gledam to sa gospodarske strane,tj.burzovne ne vjerujem u bas toliki pad burze,recimo ak mesic moze sastavit koaliciju valjda ce i sastavit burzu

Stvari nisu onakve kakvima se čine...

Sve mi se više čine da problem više nije u tome tko će sastaviti vladu, već kada.
Od PKD-a kako smo jučer mogli pročitati ionako ništa.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Izvolite svi saznati tko je izazvao i tko upravlja korekcijom :

Početna


Analiza: Jesu li režiseri korekcije bili “market makeri”?
Tomislav Petrov
tomislav.petrovatcharbusiness.hr 02.12.2007 18:25
Broj autoriteta koji su upozoravali na “špekulativni balon” na Zagrebačkoj burzi rastao je iz dana u dan, a neposredno prije posljednje korekcije pridružio im se i najveći autoritet, jedini koji mjerama monetarne politike može operativno djelovati, guverner Hrvatske narodne banke Željko Rohatinski. Učestala upozorenja o mogućem “skorom” padu cijena dionica praćena suzdržanošću fondova koji su prikupljali likvidna sredstva pripremajući se za dokup dionica kada “dovoljno” pojeftine, zaista su do pada cijena dionica i dovela.

Jer poznato je da je kapital plaha životinja koja bježi i na najmanji šum, a uz upozorenja o precijenjenosti domaćeg tržišta kapitala i na svjetskim tržištima kapitala šuškalo se o naftnoj krizi i krizi financijskog sektora koju je uzrokovala kataklizma cijena dionica poduzeća koja se bave drugorazrednim hipotekarnim zajmovima u SAD-u.

Je li se domaće tržište kapitala zaista grčilo od jakih bolova koje je izazvao nikada priznati špekulativni mjehur? Ili su upravitelji fondovima samo vješto iskoristili izjave nekih političara senzacionalistički prenesene u nekim medijima željnih čitanosti kao povod za “racionalnu korekciju” kako bi jeftinije dokupili svoj portfelj?

Trenutno odgovore na ova pitanja znaju jedino “insajderi” dok mi ostali možemo jedino čekati da Hanfa s kojih dvadesetak dana zakašnjenja povlaštene informacije kojima raspolaže u ime transparentnosti tržišta kapitala podijeli s ostalim njegovim sudionicima.

Još mi nismo ni vidjeli prave korekcije…………………..kad stignu na burzu sve najavljene dokapitalizacije, tek ćemo tada vidjeti što je to korekcija.
Imho
[shocked]

If I go there will be trouble, an' if I stay it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go

mislim da ova situacija odgovara mirovincima i velikim otvorenim inv. fondovima.. mali puse a veliki kupe vrhnje..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

10 najlikvidnijih izdanja u prošlom mjesecu[undecid]

http://www.seebiz.eu/hr/burze/u-vjetar-otislo-tri-milijarde-eura!,3468.html

Knjige i kava

Najbolje mi je kad vidim naslove tipa “u vjetat otišlo 3 milijarde eura”. Zaboravlja se da je to netko KUPIO. Dakle, lova nije popušena, samo je promijenila vlasnika što bi rekao jedan uvaženi kolega [smiley]. Usput a kaj je s periodima kad je sve raslo ko ludo?

pa imaju fondovi para.. radje inu neka kupe po 2200 nego optimu.. ako je 100 000 dionica onda to i nije toliko puno novaca?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


pa imaju fondovi para.. radje inu neka kupe po 2200 nego optimu.. ako je 100 000 dionica onda to i nije toliko puno novaca?

maksimalno je 100.000, al ne mora biti, može biti i 10.000 tko zna koliko erstica ima otvorenih pozicija…ako je full onda ti je to 240 mil kn….to je dosta!

pa i nije to tolko puno.. a dal je cijena 2200 ili 2400.. koga briga..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Najbolje mi je kad vidim naslove tipa “u vjetat otišlo 3 milijarde eura”. Zaboravlja se da je to netko KUPIO. Dakle, lova nije popušena, samo je promijenila vlasnika što bi rekao jedan uvaženi kolega [smiley]. Usput a kaj je s periodima kad je sve raslo ko ludo?

U pravu si pesek, lova nikad nije izgubljena, sad je netko broji[thumbsup]
Samo ne znam kako će nam to sad pomoći, puno bolje bi bilo da se pustilo kritičare da pišu dok je još bilo na vrijeme a ne ići batinom na njih[kiss]

Stagflacija je svemu kriva

New Report

Close