Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


FONDOVI su prekardašili ( nabijanjem cijena ) i osobno mislim da do novog leta idemo u valovima dolje![pray]

Drzim te za rijec, da je u valovima… [pray]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


..”do novog leta idemo dolje”. stari, nemoj se ljutit, ali ovo ti je jako dubokoumno.[sad]

Pusti zeza, jedna dobar stari vic za sve:

Vaš link

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Pogledajte, dionice padaju od sredine godine!?[pray]

Pogledajte, dionice padaju od sredine godine!?[pray]
Dva koraka gore, tri koraka dolje![thumbsup]

Idemo mi dolje u valovima od 5 , 6 mjeseca mislim da je toga i previše svakome normalnome . Mene zanima kad će zamrjeti ova tema i početi nova : Rast cijena dionica u skokovima.

Negdje sam čitao da je korekcija po definiciji zapravo promjena smjera postojećeg trenda. Gledamo li stvari na takav način, možda nam korekcija nebi ni škodila [proud]. Čini se da bi to bila “korekcija zelene boje”.

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.

Po meni, najvažniji uzrok korekcije je velika količina vrijednosnih papira koja je izašla na burzu u zadnjih godinu dana, što je prije svega uzrokovano IPO HT-a i INE. Samo te dvije dionice su povukle 10 milijardi kuna u državni proračun (dodajte još MGMA, ATGR, VERN). Iako se dio novca vratio u fondove to ipak nije dovoljno da pokrije sva nova izdanja. Stoga je došlo do “poremećaja ponude i potražnje” koji je uzrok ove korekcije.

U idućih godinu dana slijedi nam još 7% INA, 7%HT, OPTE, HGSPOT a i pojačana prodaja INA i HT od strane malih investitora. To će opet “izvući” par milijardi kuna sa burze. Stoga najveću opasnost u predstojećem periodu vidim od još jednog državnog IPO-a. Nadam se da se vlada neće baš žuriti!

Ako bih morao birati između novog IPO-a i SDP-a onda bih radije izabrao SDP. Jebeš IPO gdje nemreš zaraditi 200 % u 2 dana.[wink] U Srbiji je časopis “politika” skočio prvi dan sa 100 na 400 dinara. To je IPO a ne tu gdje nemreš dobiti ni svoje novce. A na ostalima dionicama sam izgubio 7 puta više nego sam zaradio na HT-u. Za ovu Optimu neću ni čuti, ni kunu nedam.[sad]


Ako bih morao birati između novog IPO-a i SDP-a onda bih radije izabrao SDP. Jebeš IPO gdje nemreš zaraditi 200 % u 2 dana.[wink] U Srbiji je časopis “politika” skočio prvi dan sa 100 na 400 dinara. To je IPO a ne tu gdje nemreš dobiti ni svoje novce. A na ostalima dionicama sam izgubio 7 puta više nego sam zaradio na HT-u. Za ovu Optimu neću ni čuti, ni kunu nedam.[sad]

Kolega, to spominjete Politiku nije bio IPO, nego jedna metoda koja se koristi kod njih prilikom izlistavanja dionice zato i je takav porast do 300%.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

tenkista:

Ako bih morao birati između novog IPO-a i SDP-a onda bih radije izabrao SDP. Jebeš IPO gdje nemreš zaraditi 200 % u 2 dana.[wink] U Srbiji je časopis “politika” skočio prvi dan sa 100 na 400 dinara. To je IPO a ne tu gdje nemreš dobiti ni svoje novce. A na ostalima dionicama sam izgubio 7 puta više nego sam zaradio na HT-u. Za ovu Optimu neću ni čuti, ni kunu nedam.[sad]

Kolega, to spominjete Politiku nije bio IPO, nego jedna metoda koja se koristi kod njih prilikom izlistavanja dionice zato i je takav porast do 300%.

Ja sam na više mjesta pročitao da je to bio IPO a ako vi znate točnije, onda OK, prihvaćam prigovor.

NIje bio IPO.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Tenkista!
Samo trebaš promjeniti municiju! Uzmi pancirnu ili kumulativnu![pray]
Ustvari sada svi profitiramo:
1. ako nisi prodao ne gubiš
2. ako dokupiš dobivaš
Nikad bolje![cry]

New Report

Close