Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vjerujem da će se lika do veljače promijeniti caymane..u biti nadam se,imam osjećaj da će neizvjesnost trajati do kraja godine,ni dolje ni gore…

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Stanem prvi na BID i uvijek dobijem što sam zadao, a tako nije baš svaki put bilo…

Staneš prvi na BID, baš kao mali, kao što si napiso. Mali pišu na forumu i čitaju ove panične izjave i spuštaju cijene, a veliki se vesele.

s obzirom na ovotjedni promet od 60-70 mil dnevno, koji je puno manji od onog prošli tjedan (samo utorak 250mil). nadam se su dionice dobrim dijelom prešle u čvršče ruke
i dalje lagano padamo, ali prometi se smanjuju, po nekim teorijama bliži se kraj korekcije
a i sve je više pesimista na forumu, još jedan znak da treba pokupovati šta se može i čekati bolja vremena

Siguran sam da nam ovakve izjave otvaraju “dobru” perspektivu u svakom pogledu a ne samo burzovnom:

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=bae124c7-638a-4248-899e-2b69d135dcaa&open=sec

Procesljajte si malo moje postove od prije tjedan-dva gdje sam ovako nesto i nagovijestio. Mrzim kada sam u pravu!!!! [censored][angry] [sad]

skype - ivek1234


Siguran sam da nam ovakve izjave otvaraju “dobru” perspektivu u svakom pogledu a ne samo burzovnom:

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=bae124c7-638a-4248-899e-2b69d135dcaa&open=sec

Procesljajte si malo moje postove od prije tjedan-dva gdje sam ovako nesto i nagovijestio. Mrzim kada sam u pravu!!!! [censored][angry] [sad]

opet novinari vade iz konteksta i podižu tenzije, gledao sam taj intervju i prvo je naveo za usporedbi neku zapadnoeuropsku zemlju, pa onda srbe, ali naravno to ne bi bilo zanimljivo staviti u naslov članka,
novinari jadnog li posla

uostalom Mesić je samo iznio činjenice, tj naveo par sličnih slučajeva

u čemu je problem, nitko nije dobio većinu, tko ju sakupi sastavit će vladu

ovo dizanje tenzija i pozivanje na puč od jedne starne ne pogoduje nikome


s obzirom na ovotjedni promet od 60-70 mil dnevno, koji je puno manji od onog prošli tjedan (samo utorak 250mil). nadam se su dionice dobrim dijelom prešle u čvršče ruke i dalje lagano padamo, ali prometi se smanjuju, po nekim teorijama bliži se kraj korekcije a i sve je više pesimista na forumu, još jedan znak da treba pokupovati šta se može i čekati bolja vremena

točno![wink]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


s obzirom na ovotjedni promet od 60-70 mil dnevno, koji je puno manji od onog prošli tjedan (samo utorak 250mil). nadam se su dionice dobrim dijelom prešle u čvršče ruke
i dalje lagano padamo, ali prometi se smanjuju, po nekim teorijama bliži se kraj korekcije
a i sve je više pesimista na forumu, još jedan znak da treba pokupovati šta se može i čekati bolja vremena

daj sutiiii ostalo mi jos 34k kesa da i to negdje utrpam pa da docekam novu sezonu[wink][tongue]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Svakim danom pomalo sve klizi 100 % sam u dionicama i dok čujem da treba jeftino dokupit poludim sa čim ?


Dobro zapažanje. Naime, vidljivo je da veliki uvaljuju malima. Najbolji primjer su Ingra, Igh, i ostale popularne dionice. Na većini dionica na asku ih se toliko naredalo da je to bolje ne gledati. Cijene od prije par mjeseci čine se nedostižne i burza će i dalje padati jer velika je neizvjesnost u zraku. Stranci ne kupuju, domaći fondovi su svjesni da moraju pustiti da cijene padaju jer nema smisla masovno ulaziti po visokim cijenama, a mali kupuju ko blentavi čim naraste a veliki čim padne. IGH po 9000 su uzimali pravi igrači i već za dan, dva uvaljali to što su uzeli malima po 11-12000. Ingru isto tako uzimali po 46000 i prodali po 52000, a jedan od prodavatelja po najvećim cijenama u zadnjih par dana je Igor Oppenheim. dokle će ovo trajati, nitko ne može znati, ali meni ne miriše na dobro i na to sam već neko vrijeme upozoravao. Nadam se da će iza nove godine sve biti po starom, inače ću razmisliti isplati li se išta više kupovati ili je bolje oročiti novce. Inače, dokupljujem ovih dana neke svoje uzdanice bez ikakvih problema. Stanem prvi na BID i uvijek dobijem što sam zadao, a tako nije baš svaki put bilo…[proud]

Izbrisan mi je post, pa ću ukratko samo djelomično replicirati suzdržavajući se pri tom koliko je god to moguće.
Nije istina da veliki prodaju Ingru.
Ili može obrnuto , Veliki kupuju, a prodaju mali koji su postali veliki rastom cijene dionice.
Ingra nije imala fondova na 11 000 i na 30 000, barem ne u nekoj značajnijoj mjeri, ali ima na ovim cijenama kada ulaze PBZ Equity, AZ mirovinski, PBZ CO mirovinski, RBA mirovinski , i još neki koji su trenutno izvan top 10.Isti su nakupovali pri ovim i višim cjenama na stotine milijuna kuna dionica Ingre.
Oppenheim je prodao 106 komada neki dan od ukupno 5697 koliko ih ima.
I to van burze. I što onda ako je prodao, zašto ne bi , možda mu treba za kruh i mlijeko ili sl.
PA nije rasprodao cijeli portfelj.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Izbrisan mi je post, pa ću ukratko samo djelomično replicirati suzdržavajući se pri tom koliko je god to moguće.
Nije istina da veliki prodaju Ingru.
Ili može obrnuto , Veliki kupuju, a prodaju mali koji su postali veliki rastom cijene dionice.
Ingra nije imala fondova na 11 000 i na 30 000, barem ne u nekoj značajnijoj mjeri, ali ima na ovim cijenama kada ulaze PBZ Equity, AZ mirovinski, PBZ CO mirovinski, RBA mirovinski , i još neki koji su trenutno izvan top 10.Isti su nakupovali pri ovim i višim cjenama na stotine milijuna kuna dionica Ingre.
Oppenheim je prodao 106 komada neki dan od ukupno 5697 koliko ih ima.
I to van burze. I što onda ako je prodao, zašto ne bi , možda mu treba za kruh i mlijeko ili sl.
PA nije rasprodao cijeli portfelj.


hm , ovo je kraj .bez obzira koj je fond ulazio i radi cega , ili mozda trava po vam raste do neba?
koliko je dionica porasla ?, 30 % , 100 % vise sigurno ,
MIslim da je jedino neki iluzionist u narednom vremenu moz e podignuti cjenu .

najvrednije stvari u životu su besplatne

FONDOVI su prekardašili ( nabijanjem cijena ) i osobno mislim da do novog leta idemo u valovima dolje![pray]

..”do novog leta idemo dolje”. stari, nemoj se ljutit, ali ovo ti je jako dubokoumno.[sad]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close