Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ili možda ovogodišnji pad IRSKA -29%. Najlošije na svijetu.


jesi vidio kako kineski indexi izgledaju? ako si tako mudar, uzmi si short opcije i pravac Kina.. lako je biti general poslije bitke

Nisam nikakav general nakon bitke. Na hrpu dionica sam pisao da su previsoko, najvise na Magmi kada se trgovala na 340. Uostalom i ovu temu sam otvorio u 5om mjesecu kada je jos index bio preko 5,100.

Na zalost ovaj forum je potpuno izgubio na kvaliteti, sve se svode na kvartovske spike tipe “e buraz kupi xx-r-a to ti ide sutra na xx kuna”…… Što se tiče opcija – jedva čekam izvedenice na našoj burzi
[thumbsup]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


MiG29: ” jesi vidio kako kineski indexi izgledaju? ako si tako mudar, uzmi si short opcije i pravac Kina.. lako je biti general poslije bitke ” Nisam nikakav general nakon bitke. Na hrpu dionica sam pisao da su previsoko, najvise na Magmi kada se trgovala na 340. Uostalom i ovu temu sam otvorio u 5om mjesecu kada je jos index bio preko 5,100. Na zalost ovaj forum je potpuno izgubio na kvaliteti, sve se svode na kvartovske spike tipe “e buraz kupi xx-r-a to ti ide sutra na xx kuna”…… Što se tiče opcija – jedva čekam izvedenice na našoj burzi [thumbsup]

i ja[thumbsup]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

U EU se zeleni naveliko, između 1 i 2%

korekcija

Glavno pitanje je kako bi se trebao ponašati ulagatelj u ovakvim uvjetima. Ulagatelj bi se trebao zapitati koliko je neizvjesnosti spreman preuzeti na svoja pleća. Sve naše odluke su donesene na temelju nepotpunih podataka i bez garancija na prihode. U takvim uvjetima najbitnije je da ulagatelj zadrži mirnu krv te da se drži puta koji si je izabrao na početku investiranja. Drugim riječima to znači – disciplina.

Iskustvo kaže da je najveći problem u tome da si ulagatelji na početku svojeg izleta na tržišta kapitala ne postavljaju jasan cilj i ne odgovore na najvažnije pitanje: koliki rizik su spremni preuzeti i na koji rok će investirati? Posljedično to znači da ulagatelj ne zna kako se ponašati u nestabilnim uvjetima odnosno da nije discipliniran. Kakve su posljedice takvog ponašanja mogli smo vidjeti proteklih dana na zagrebačkoj i beogradskoj burzi gdje su prilikom većih padova cijena dionica mali investitori panično prodavali i dali mogućnost iskusnijim igračima da uđu po niskim cijenama.
http://www.kapital-plus.net/index.php?Vijesti&prikaz=vijest&id=3070

Čini mi se da su fondovi “podšprajcali” kupnju,. boje se i oni da to ode van kontrole.
Gledam što kupit a svud prvi nalog na bidu po 100 komada

Grangers:
Čini mi se da su fondovi “podšprajcali” kupnju,. boje se i oni da to ode van kontrole.
Gledam što kupit a svud prvi nalog na bidu po 100 komada

Osim [censored] HT-a.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]


MiG29: ” jesi vidio kako kineski indexi izgledaju? ako si tako mudar, uzmi si short opcije i pravac Kina.. lako je biti general poslije bitke ” Nisam nikakav general nakon bitke. Na hrpu dionica sam pisao da su previsoko, najvise na Magmi kada se trgovala na 340. Uostalom i ovu temu sam otvorio u 5om mjesecu kada je jos index bio preko 5,100. Na zalost ovaj forum je potpuno izgubio na kvaliteti, sve se svode na kvartovske spike tipe “e buraz kupi xx-r-a to ti ide sutra na xx kuna”…… Što se tiče opcija – jedva čekam izvedenice na našoj burzi [thumbsup]

temu si otvorio kad je vec pocelo padati, tek tako da se zna[thumbsup]

sad, sta je previsoko je opet individualna stvar, ako gledamo samo multiple ima ih previsokih, ako gledamo perspektivu, vizija se mijenja.

MAGMU sam kupio iskljucivo jer u to vrijeme nije bilo niceg pametnijeg i jer je isla odmah u 1.kotaciju.ocekivao sam prinos od 10-20%, sav veseo sam je prodao na 331 i zazelio kupcu srecu.

sto se tice shortanja, polako, nemojte se zanositi da ce biti velike razlike, veliki vode igru.
isto kako sad ima dionica sa odlicnim fundamentima koje ne rastu, tako ce onda biti dionica sa losim koje nece padati.[wink]

kad se sve zbroji, na nasem malom, plitkom kvartovskom trzistu ce ostati ista spika: buraz sutra kupi opciju/dionicu jer to preksutra pada/raste za x%[tongue]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

i dok je svijeta i vijeka i dok pada i dok raste uvijek će jedni zaradit manje, a drugi popušit više!

vrijedi i obratno! [thumbsup]

vi još ne shvaćate da korekciju izazivaju mali ( barem kod nas), ako svi povuku prodajne naloge tko će kupiti i po kojoj cijeni??? veliki sjede sa strane i lagano cijede male, baš zbog te umjetne panike koju stvaraju!

Zato povucite sve prodajne naloge i vidjet ćete što će se desiti!


vi još ne shvaćate da korekciju izazivaju mali ( barem kod nas), ako svi povuku prodajne naloge tko će kupiti i po kojoj cijeni??? veliki sjede sa strane i lagano cijede male, baš zbog te umjetne panike koju stvaraju!

Zato povucite sve prodajne naloge i vidjet ćete što će se desiti!

Nije bas da prodaju mali, ako malo bolje pogledas transakcije na vecini dionica, vidjet ces da oni malo veci prodaju malima…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."



zabloc:

vi još ne shvaćate da korekciju izazivaju mali ( barem kod nas), ako svi povuku prodajne naloge tko će kupiti i po kojoj cijeni??? veliki sjede sa strane i lagano cijede male, baš zbog te umjetne panike koju stvaraju!

Zato povucite sve prodajne naloge i vidjet ćete što će se desiti!

Nije bas da prodaju mali, ako malo bolje pogledas transakcije na vecini http://engine.xclaimwords.net/click.aspx?tid=614&partnerid=114786&linkOut=http://engine.xclaimwords.net/redir.htm?url=www.hrportfolio.com/”)’ name=”link1″ id=”link1″ class=”XClaimStyle” style=”border-bottom: 1px solid rgb(1, 141, 37); margin: 0px ! important; height: auto; padding-top: 0px; padding-right: 0px; padding-left: 0px; text-decoration: underline ! important; cursor: pointer; padding-bottom: 1px ! important; color: rgb(1, 141, 37) ! important;” onmouseover=’ShowAd(1);window.status=””;return true;’ onmouseout=”HideAd(1);”>dionica, vidjet ces da oni malo veci prodaju malima…

Dobro zapažanje. Naime, vidljivo je da veliki uvaljuju malima. Najbolji primjer su Ingra, Igh, i ostale popularne dionice. Na većini dionica na asku ih se toliko naredalo da je to bolje ne gledati. Cijene od prije par mjeseci čine se nedostižne i burza će i dalje padati jer velika je neizvjesnost u zraku. Stranci ne kupuju, domaći fondovi su svjesni da moraju pustiti da cijene padaju jer nema smisla masovno ulaziti po visokim cijenama, a mali kupuju ko blentavi čim naraste a veliki čim padne. IGH po 9000 su uzimali pravi igrači i već za dan, dva uvaljali to što su uzeli malima po 11-12000. Ingru isto tako uzimali po 46000 i prodali po 52000, a jedan od prodavatelja po najvećim cijenama u zadnjih par dana je Igor Oppenheim. dokle će ovo trajati, nitko ne može znati, ali meni ne miriše na dobro i na to sam već neko vrijeme upozoravao. Nadam se da će iza nove godine sve biti po starom, inače ću razmisliti isplati li se išta više kupovati ili je bolje oročiti novce. Inače, dokupljujem ovih dana neke svoje uzdanice bez ikakvih problema. Stanem prvi na BID i uvijek dobijem što sam zadao, a tako nije baš svaki put bilo…[proud]

New Report

Close