Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Krajem sijecnja kad se vratimo sa skijanja, pocnu curiti izvjesca firmi bankama i fondovima i ovi pocnu kupovati.

Što mislite, dal je korekcija iza nas ili slijedi ponovni nastavak?

Surround all arround when it hits the ground

tek krenula, čuvajmo je se![yawn]

dan je pametniji od noći


Što mislite, dal je korekcija iza nas ili slijedi ponovni nastavak?

moje mišljenje je da nas očekuje malo duže vrijeme dok ne izađemo iz korekcije i da će index još tonuti

Sada je prema svemu sudeći stagnacija do NG, a onda bi neki malo bolji rast bio poželjan [thumbsup]

Budimo CROativni. Kupujmo hrvatsko. Kako to kaže jedan moj kolega: "Živce na laštiku...."


tek krenula, čuvajmo je se![yawn]

Hmm, moram priznati da se slažem, baš vazano uz rast prinosa fondova u 2008, ak ovak ostane super, mora jako rast ht, atgr i sl. Daj, bože da sam u krivu i da ovak ostane[pray]

Surround all arround when it hits the ground


Sada je prema svemu sudeći stagnacija do NG, a onda bi neki malo bolji rast bio poželjan [thumbsup]

Sudeci po ovom 100% si u pravu:

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=0eb6dc64-c621-40bf-91de-5581ac73e8c2&open=sec

Do polovice 12. burza je sigurno dead horse. [bye]

skype - ivek1234

Dakle kako dalje? Nekoliko je odredjujucih parametara koji ce usmjeravati nase trziste u sljedecim mjesecima. Najvazniji od njih su:

1. Stabilnost buduce vlade bez obzira na njen predznak
2. Potencijalni problemi vezani za pregovore s EU (ZERP)
3. Kosovo
4. Globalna korekcija (daljnja slabljenja dolara, divljanje cijena nafte…)
5. Pocetak vece prodaje INA-R-A nakon dobijanja bonus dionica
6. Psihologija prosjecnog hrvatskog ulagaca

Ovaj posljednji faktor je potencionalno najopasniji i nikome ne savjetujem da se igra s kreiranjem panike jer ona moze povuci sve. Premlado smo trziste i jaca bi korekcija zavrsila krizom koja je nedavno vidjena u Egiptu (neobrazovani su ‘investitori’ prosvjedovali pred drzavnim institucijama trazeci svoj novac natrag). Trziste bi se moglo jos hladiti ali bilo bi bolje krenuti s usporenim rastom (ovo je moguce programirati na nasem trzistu).

Misljenja sam da bi u ovom trenutku za stabilnost trzista najvise odgovarala tzv. velika ‘crveno plava’ koalicija koja bi amortizirala mnoge parametre koje sam gore spomenuo (Hss-hsls traze trenutno proglasenje ZERP-a, ogromne i nerealne poticaje u poljoprivredi i potencijalni su stalni destabilizirajuci faktor u vladi). Koalicija HDZ-SDP mogla bi provesti politiku realnog, koja bi nas u ovom mandatu uvela u NATO i EU (da li ste primjetili da je Europska komisija prilikom komentiranja rezultata izbora izrazila nadu da ce nova vlada nastaviti priblizavati RH prema EU, a bez ikakve izjave da bi ovo mogla biti vlada koja bi uvela drzavu u uniju). Nadalje, mozemo govoriti mnogo o nacionalnom ponosu ali zaostravanje vezano za ZERP ne bi bila lijepa vijest za trziste. ZERP cemo ionako morati ukinuti ulaskom u uniju i velika bi koalicija mogla biti dovoljno stabilna i ‘odgoditi’ primjenu ZERP-a.

Nadalje, u slucaju vecih problema na Kosovu bi stabilna vlada bila dodatni stimulans kapitalu koji bi bjezao iz Srbije, Makedonije, Albanije i Bosne da se skrasi kod nas (eto prilike da ubrzamo prodaju 63-ca na HT-u i da odrzimo cijenu INE).

Iako se cini da je ovo vrijeme za ukljuciti algoritme vezane za kontrolu stete, mislim da se i u ovoj situaciji moze postaviti tako da ce vec sljedeci mjeseci biti lijepo zeleni. Samo bez stihije molim.

In the US, Wall Street was higher in opening deals after banking giant Citigroup said it would receive a 7.5 bln usd infusion from an Abu Dhabi investment fund to replenish capital after record mortgage losses wiped out almost half its market value

Korekcija bez kraja .

ne bez kraja ali bez bitnijih pomaka do kraja godine sigurno.barem će se špekulanti preselit natrag u kladionice.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

Sad je sigurniji i oročeni novac u banci nego u dionicama. Čija je politika uništavanja tržišta vrijednosnica u Hrvatskoj koja se sada sprovodi uspješno ?

New Report

Close