Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

iako sam u glavi stalno vrtio da je povećanje kamatnih stopa znak da je manje novca na tržištu i da to utječe negativno na tržište kapitala i da je pojava sve više i sve skupljih IPO-a znak da je tržište na ATH jednostavno sam to ignorirao. Iako je moja ovogodišnja zarada još uvijek dovoljno velika ipak me ova korekcija dobro opalila po džepu. samo sad više nisam pametan da li ćemo još padati ili ne.

vagabund osjećam se jednako kritično

zaradio sam dosta preko 1000% od ine, a bio sam ath na 2000%, sjebali su mi samopouzdanje! [smiley2]


sdp je dobar samo zato što je jedina alternativa hadezeju. trenutno….

Zaista tragično da je to glavni, a moguće i jedini argument zašto bi trebalo glasati za SDP. [smiley16]

Ignore: KressoM, delux

prle693:

sdp je dobar samo zato što je jedina alternativa hadezeju. trenutno…. ”

Zaista tragično da je to glavni, a moguće i jedini argument zašto bi trebalo glasati za SDP. [smiley16]

slažem se kolega avax – vidim da ima stvarno svakakvih argumenata. Meni je najvažniji argument zašto ne glasati za SDP , njihova nedovoljna osjetljivost na pojedine probleme na području gospodarstva i na financijskim tržištima. Mislim da su oni jako opasna opcija za budućnost hrvatske…

zato ću svojim glasom pomoći da IDEMO DALJE. [smiley2]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

prema sadašnjim nesigurnim anketama teško da će ići neki daljem prije da će ići dolje.

neću glasovati ni za jedne niti za druge

dan je pametniji od noći

Europa se zeleni: http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe


Europa se zeleni: http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

I mi ćemo se zelenit idući tjedan ako bude sreće i pameti u hrvata [smiley2]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

Čito sam u novinama da je ona puž penzionerka izabrana zato jer niti jedna kumica s placa nije htjela snimat spot za sdp. Hahaha…Što se tiče smjene vlasti to bi bio najveći zastoj gospodarstva…dok gocpoda promjeni urede bla bla prvih sto dana +najava oporbe prva stvar nakon promjene vlasti (nedo dragi bog) revizija poslovanja bivše vlade????Znači stop svih djelatnosti plus svađe ako se otkrije neka nepravilnost..po meni nekih 6 mj do 1 g prepucavanja.Druga stvar ovo šta milanović prića nismo svi isti-JESU.Svi kradu moć je najveća droga i zato ostavimo malo još ove koji su puni para i sebe jer ako dođe nova garnitura ide sve iz početka.
Prvi put na izborima da ću glasat za HDZ!Idemo dalje…kravate odjela i vidimo se u nedelju…..


Prvi put na izborima da ću glasat za HDZ!Idemo dalje…kravate odjela i vidimo se u nedelju…..

Nisam nikad niti necu.

Mea parvitas.


sdp je dobar samo zato što je jedina alternativa hadezeju. trenutno. O Sanaderu, Kalmeti, Hebrangu i TRŽIŠTU, bilo kojem, svi već znaju sve.

vodoinst:

prle693: ” Samo se hadezeovi lovci u mutnom boje poreza i bilo kakave transparentnosti. ” Ne bi ti škodilo da malo pozornije čitaš forum. Nije PKD kamen smutnje već gospodarski program “znalca” koji ima ambiciju postati premijer. A taj program će imati dalekosežne i duboke negativne posljedice za razvoj tržišta kapitala. Ivek i Gorgija su u nekoliko navrata to prilično dobro obrazložili.

Loše mislim i o HDZ-u, a o SPU i pogotovo. Pa pogledajte tko su primjerice bili ministri u prošloj SDP-ovoj vladi: Crkvenac, Davorko Vidović, Linić, Ž. Antunović (obrana), Flego (znanost) itd.!! Pa ja mislim da nestručnijih teško da bi se našlo čak i na našoj političkoj sceni… HDZ je katastrofa, ali SDP je još i veća! Pa vidite li koje gluposti priča npr. Jurčić? Kažu mi, svi koji ga osobno dobro poznaju, da je dobar kao čovjek, ali kao stručnjak da je bezveze… Sanader prodaje maglu i pri tom je lijepo pakira, SDP otvoreno prodaje maglu. Zato smatram da je SDP ipak bolji, jer bez celofana, bez ukrašavanja prodaje budalaštine… bar nisu licemjerni[smiley3][smiley2]


slažem se kolega avax – vidim da ima stvarno svakakvih argumenata. Meni je najvažniji argument zašto ne glasati za SDP , njihova nedovoljna osjetljivost na pojedine probleme na području gospodarstva i na financijskim tržištima. Mislim da su oni jako opasna opcija za budućnost hrvatske… zato ću svojim glasom pomoći da IDEMO DALJE. [smiley2]

Ja više na politiku ne gledam kroz nekakve ideale, prošlo je doba borbe za državu i slobodu. Mene sad zanima što mi koja stranka nudi u budućnosti, meni kao građaninu i meni kao sudioniku na tržištu kapitala. HDZ narednih par godina ne namjerava uvoditi PKD, a njihovi gospodarski potezi zadnjih par godina pokazuju što možemo očekivati u budućnosti. Daleko su od savršenoga, ali ipak puno više prevladava pozitivno i slažem se da je HR pokrenuta prema naprijed. S druge strane je SDP koji, 2 dana prije izbora, još uvijek nije jasno i glasno rekao što mi kao biraču nude, osim novih poreza? Cijelo vrijeme pričaju o greškama HDZ-a, Sanaderovim satovima, o dijaspori i drugim bedastoćama koje nemaju veze s gospodarstvom, dok su njihovi osvrti na gospodarski razvoj HR većinom nejasni, a ako su jasni onda je to s negativnim posljedicama za moj kućni budžet. Pa nije ni čudo da se preko 70% anketiranih izjasnilo da je SDP sa svojim izjavama glavni krivac za pad tržišta kapitala zadnjih mjesec dana!
Kad sve to sumiram, jasno mi je da kao građanin i ulagač ne mogu svoj glas dati SDP-u jer to znači pogoršanje mog standarda.

Ignore: KressoM, delux

Točno avax10. To i ja svima govorim, treba tražiti ekonomsku opciju, odnosno opciju koja nama/meni odgovara, a to nije SDP sigurno, iako se sudržavam od glasanja za HDZ, potiho bi volio da oni pobjede, ako ništa drugo E BAŠ ZATO. Možda, da ne poznajem nešto više o Ljubi Jurčiću, vjerojatno SDP, ovako s Ljubom nikad, on je prije svega licemjer, s nekoliko milijuna kuna na računu, s velikim vezama kod zapošljavanja, lažnim svjedočenjem i lažnim izjavama na TV.
HDZ definitivno nije moja opcija, ali mi ne udara na džep i kao zadnje, Sanader za razliku od Jurčića je napravio 2 najveća IPO, što po Jurčiću ne bi bilo nikad, jer je i sam izjavio dionice radnicima i građanima nikad. E BAŠ ZATO, HDZ i dr. Ivo Sanader.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close