Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Amerikanci tonu i dalje ne znam više gdje im je dno…

Možda i njih brine ishod naših izbora.

Pessimism Is Your Friend

Krenulo im je, kako nama IDE VEĆ GODINAMA![smiley2]
Čujem da ih je najviše strah …… 1 dollar $ = 1 hrvatska kunica [smiley2]
Eto ti korekcije![smiley13]


davids: ” Amerikanci tonu i dalje ne znam više gdje im je dno…” Možda i njih brine ishod naših izbora.

Na CNBC-u su vec poceli sa razgovorima na temu “pocetak recesije”. [smiley2]


varazdinec: ” da podsjetim kolege investitore one malo starije kao i novopečene da korekcija nije nešto što prođe za dan dva nego da može trajati i godinama i nek se ne zanose s time da će im neka “nevidljiva” ruka s puno novaca na računu čuvati neke zamišljene razine cijena tko je ulagao 2005. zna da su se razine od početka godine postizale tek krajem 2005. nakon korekcije ” svaka čast. kvalitetan post.

Korekcija u 2005 imala svoj razlog – u proljece bio euforicni let zbog ocekivanja eu pa tako tek u jesen lagano se vracalo.Korekcija na ovamo je puno nepredvidljivija….[smiley8]

Neuspjeh je prilika da ponovo pokusate mudrije. H.Ford


Dow jones je na razini drugog mjeseca …[smiley3]

[smiley6] i sredine 4 mjeseca

http://finance.yahoo.com/q/bc?s=%5EDJI&t=1y

Pa za mene taj famozni porez na KD nije nešto tako strašno. Pa porez plaćamo na sve živo, plaću, kupnju, prodaju, najam itd. da nenabrajam. Ako sam uspio ostvariti dobit godišnje od recimo 100.000 kuna uredu odbijte mi 10.000 kuna na porez i ja zadovoljan. Bitno je to da sam ja zaradio i da sam još uvijek u plusu.


Amerikanci tonu i dalje ne znam više gdje im je dno…[smiley3] DOW -211.10 12,799.04 -1.62% NASDAQ -34.66 2,562.15 -1.33% S & P 500 -22.93 1,416.77 -1.59%

to su jučerašnje vrijednosti, danas bio praznik na nyse. europa se malo digla, a tek treba vidjeti kamo će sada azija i sutra dow.

Samo se hadezeovi lovci u mutnom boje poreza i bilo kakave transparentnosti. U ovoj korekciji samo vpik nije nastradao. Zaštitila ga politika. Hvala vladi, jako dobro radi.


Pa za mene taj famozni porez na KD nije nešto tako strašno. Pa porez plaćamo na sve živo, plaću, kupnju, prodaju, najam itd. da nenabrajam. Ako sam uspio ostvariti dobit godišnje od recimo 100.000 kuna uredu odbijte mi 10.000 kuna na porez i ja zadovoljan. Bitno je to da sam ja zaradio i da sam još uvijek u plusu.


Samo se hadezeovi lovci u mutnom boje poreza i bilo kakave transparentnosti.

Ne bi ti škodilo da malo pozornije čitaš forum. Nije PKD kamen smutnje već gospodarski program “znalca” koji ima ambiciju postati premijer. A taj program će imati dalekosežne i duboke negativne posljedice za razvoj tržišta kapitala. Ivek i Gorgija su u nekoliko navrata to prilično dobro obrazložili.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

prle693:

Samo se hadezeovi lovci u mutnom boje poreza i bilo kakave transparentnosti. ”

Ne bi ti škodilo da malo pozornije čitaš forum. Nije PKD kamen smutnje već gospodarski program “znalca” koji ima ambiciju postati premijer. A taj program će imati dalekosežne i duboke negativne posljedice za razvoj tržišta kapitala. Ivek i Gorgija su u nekoliko navrata to prilično dobro obrazložili.


___________________________________________________________________________________
Slažem se u potpunosti s tvojim viđenjem ovog problema jer gospodin SDP-ov potencijalni premjer ne vidi sve zamke tržišta kapitala koju nosi nesigurna sutrašnjica a to se pokazalo i na prvoj ozbiljnijoj korekciji gdje je 5 miljardi kuna netko izgubio . Za uvođenje poreza u ove svere po mojoj procjeni može se ići najviše s0,10-0,15 % od dobiti ako ne želi uništiti tržište jer na ovom stupnju porez bi počeo usporavati kotač opticaja novca gdje bi s vremenom usporio na takvu brzinu da bi država više gubila na onom porezu koji sada ubire od brokerskih kuća i banaka te fondova te ZG burze a po mojoj procjeni on se sada kreće od 1 do 2 miljona kuna dnevno

sdp je dobar samo zato što je jedina alternativa hadezeju. trenutno. O Sanaderu, Kalmeti, Hebrangu i TRŽIŠTU, bilo kojem, svi već znaju sve.


prle693: ” Samo se hadezeovi lovci u mutnom boje poreza i bilo kakave transparentnosti. ” Ne bi ti škodilo da malo pozornije čitaš forum. Nije PKD kamen smutnje već gospodarski program “znalca” koji ima ambiciju postati premijer. A taj program će imati dalekosežne i duboke negativne posljedice za razvoj tržišta kapitala. Ivek i Gorgija su u nekoliko navrata to prilično dobro obrazložili.


super24: ” sta mislis kak bu bilo ak ne dodje HDZ na vlast? crveni kmeri sigurno nece imati 50% ja bi reko prije 30% SDP, 40% ADEZE i ostatak tko zna.. eto u toj hipotetskoj situaciji, kaj mislis ocemo se odbit sljedeci tjedan gore il cemo nastaviti padati? ” Ja se samo bojim da Che Guevara ne ponudi sastav vlade SDP-u iako bi recimo teoretski HDZ mogao kao samostalna stranka imati najvise mandata. Naime, tip je izjavio da ce dati mandat onome tko mu “dokaze da moze sastaviti vladu” a meni to odmah zvoni na uzbunu. Mislim da ce najvise ovisiti o HSS-HSLS i HSU. Medjutim, ako i SDP dodje na vlast, slijedeci tjedan bi mogao biti jako ruzan a i 2008 bi mogla biti dosta traljava. Formirati ce se nova vlada, biti ce gomila trgovine unutar stranaka i trziste bi moglo biti dosta nervozno. Pogotovo kada krenu prijedlozi raznih zakona o porezima ovim i onim pa i prve formulacije eventualnog zakona o PKD. Po meni, trziste ce na sve to reagirati. No, to ce biti odredjeni period. Kako se magare navikne na batine tako cemo i mi naviknuti na Ljubu Armageddona, Zokija i ostalu ekipu pa ce se stvari pomalo stabilizirati. Ali trebati ce vremena. Takodjer, ako budu od 01.01.2009. godine uvodili PKD mislim da cemo vidjeti opet jednu jacu korekciju negdje u ovo vrijeme jer ce se ubirati profit i onda ce se slagati long term portfelji. Barem ja tako planiram ali znam ih nekoliko koji isto gledaju na stvar. Molim, ovo su moje osobne spekulacije i za ovo nemam nikakav opipljivi argument. Vrijeme ce pokazati a i ja cu se korigirati prema tome kako se stvari budu odvijale. Raspon mogucih dogadjanja je jako velik a klupko ce se poceti odmotavati vec od ponedjeljka – polako. Trenutno je previse nepoznanica da bi se ista moglo sa kolim tolikom sigurnosti reci. I naravno, ovisi da li cemo i koliko pasti u slijedeca 2 dana.

potpisujem.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

New Report

Close