Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Interesantno kako isti analitičari kažu da su dionice prenapuhane a kažu da su prodavali neiskusni. Kontradiktorno jedno drugom. Mlate li ga mlate. Ko ne misli svojom glavom a sluša analitičare bolje mi je da se makne s burze. Pošto mi je 90% portfelja u minusu cca 30% a kupovao sam 20 % ispod ATH-a jasno mi je ko dan da su mi dionice podcjenjene. Ni u ludilu ne prodajem.

kolega ovo da ste 30% u minusu Vam neide u prilog da ste vrhunski investitor nego vrhunski optimista i na Vašem bi se mjestu zapitao dali je Vama mjesto na burzi jer hvaliti se s minusom nije baš za pohvalu bar priznajte da ste prerano procjenili ulazak u dionice
[smiley2]

ja to gledam ovako.. vani minus, u regiji minus, fondovi su u minusu vec vise od 10% mi ne smijemo vise u minus.. mi moramo u plus.. barem nakratko.. na -15% ljudi ce gotovo sigurno poceti vaditi novce iz fondova..

a HT se isplati kupovat i po 320 i po 400.. zobg dividende koja ne bi trebala biti manja od 20 kuna ako nista drugo..

fondovi FIMA su u debelom minusu.od 11.10. fimamax je sa 121,0022 i 193 milj. kn pao na 107,2563 i
148 milj. kn, a eq. sa 314,8028 i 281 milj. kn na 283,0583 i 224 milj. kn.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.


Fondovi sigurno više ne smiju dolje i nastojat će držati barem pozitivnu nulu. PBZ Equity i RBA CE su u minusu cca 12,5% i sigurno će paziti da ne gube više na vrijednosti. Keša imaju.
Jučer se vidjelo koliko je stalo fondovima završiti dan u plusu jer 15 minuta prije kraja trgovanja CROBEX bio u minusu.
A, što se tiče HT-a, nisam siguran da ga se isplati kupovati na 400. Na 320 možda, ali na 400 baš i ne. Čini mi se da će se fondovi krcati još jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaako duuuuuuuuuugo i tražiti će nisku cijenu.

nemojte se Vi zanositi s time da fondovi nesmiju u minus,smiju oni u minus itekako,a pošto su većinom svi u pozitivi ove godine za njih je ova godina takoreći završena ma koliko se Vi ne slagali s time,njima je dovoljna ova trenutna zarada i nemaju potrebe za pumpanjem prinosa pred kraj godine

A, što se tiče HT-a, nisam siguran da ga se isplati kupovati na 400. Na 320 možda, ali na 400 baš i ne. Čini mi se da će se fondovi krcati još jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaako duuuuuuuuuugo i tražiti će nisku cijenu.

400 je dovoljno nisko za njih.. nece im nitko prodavat po 320 u sto su se i uvjerili.. jos jedan zaron oko bozica ocekujem, ali idemo mi i gore malo prije toga..

nisam citao prospekt ali ako je istina da moraju 50-100% dobiti isplacivati u dividendu tu nema greske.. 5% u 6 mjeseci je nesto oko cega nema puno filozofije.. pogotovo ako branis cijenu udjela a kupio si pola po 265 kuna.. ja ga ne dam ispod 390-400 sada niti ispod 430-450 sljedece godine.. sta bude prije.. a onih 63 komada s IPO-a uopce ne namjeravam prodavat..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


HT se isplati kupovat i po 320 i po 400.. zobg dividende koja ne bi trebala biti manja od 20 kuna ako nista drugo..

Ukoliko HT bude isao u regionalne akvizicije, kao sto je najavljeno, tesko cete uskoro vidjeti neku bitnu dividendu.

Koliko HT dugorocno vrijedi najvise ovisi o Deutche Telecomu, a njemu ne cvjetaju ruze.

Krepat ma ne molat.

tenkista:

Interesantno kako isti analitičari kažu da su dionice prenapuhane a kažu da su prodavali neiskusni. Kontradiktorno jedno drugom. Mlate li ga mlate. Ko ne misli svojom glavom a sluša analitičare bolje mi je da se makne s burze. Pošto mi je 90% portfelja u minusu cca 30% a kupovao sam 20 % ispod ATH-a jasno mi je ko dan da su mi dionice podcjenjene. Ni u ludilu ne prodajem.

kolega ovo da ste 30% u minusu Vam neide u prilog da ste vrhunski investitor nego vrhunski optimista i na Vašem bi se mjestu zapitao dali je Vama mjesto na burzi jer hvaliti se s minusom nije baš za pohvalu bar priznajte da ste prerano procjenili ulazak u dionice
[smiley2]

Prije godinu dana sam ih kupio. Možda gledaš samo 20-tak dionica pa neznaš kakav je ustvari veliki pad općenito na tržištu. Dno je dosegnuto. No ovih 10% mi je u debelom plusu pa sam ukupno ipak u plusu.

Oni koji pišu da fondovi slobodno još padnu jer imaju dovoljan prinos u ovoj godini i da im klijenti neće vaditi novce van, u krivu su. Iz jednostavnog razloga da je većina ljudi počelo ulagati nakon 4. mjeseca i oni su već sada svi u minusu. J..e se ljudima onda što je fondu prinos 40% kad su oni ušli kasnije. I zato fondovi ove godine više ne smiju dopuštati minus, samo plus. I zato sam ja miran i mirno spavam.[smiley1]

drugar, ti očito ne znaš da su postojali periodi kad su ljudi godinama bili u minusu s dioničkim fondovima…

prouči si malo bolje prošlost fondova i sve to, imaš i na hrportfoliu! [smiley11]


Oni koji pišu da fondovi slobodno još padnu jer imaju dovoljan prinos u ovoj godini i da im klijenti neće vaditi novce van, u krivu su. Iz jednostavnog razloga da je većina ljudi počelo ulagati nakon 4. mjeseca i oni su već sada svi u minusu. J..e se ljudima onda što je fondu prinos 40% kad su oni ušli kasnije. I zato fondovi ove godine više ne smiju dopuštati minus, samo plus. I zato sam ja miran i mirno spavam.[smiley1]

daleko je još dno,a fondovi zarađuju i na ulaznoj i na izlaznoj naknadi treba spomenuti,a također omogućeno im je da oročavaju milione koje drže u kešu tako da oni slobodno još padaaaaaaju ,a zanositi se stime da su ti novci u sigurnim rukama i da mirno spavaš[smiley2]-spomenut ću samo ono što je davno davno rečeno:
“SAMO JEDNA STVAR RASTE U TUĐIM RUKAMA ,A TO SIGURNO NISU NOVCI”[smiley2][smiley2]

Mislim da bi trebalo otvoriti novu temu “Kriza TK” ovo trenutno stanje sa temom Korekcija nema veze!

Cookie Monster

otkud samo odjednom ovoliko medvjeda ovdje, kao da su se svi oni mesićevci s onog drugog foruma po komandi aktivirali u ove dane pred izbore i na poslovnom. otkud samo niču! a istina, mogu se u njihovim riječima prepoznati mudrost, promućurnost i širina pogleda svojstveni iskusnim ulagačima koji su nas došli upozoriti na to da su u sloveniji dionice upravo pale na cijene iz 1992, pa da znamo što nas jadne čeka [smiley1]

po svemu ovdje recenom dalo bi se zakljuciti da sljedeci tjedan idemo ostro prema gore.. HDZ dobia i to bez problema.. sdpovci jednostavno nece izlaziti na izbore da glasaju ili ce dati glas nekom drugome.. HSU ili SDS-u[smiley2]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

New Report

Close