Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Uglavnom se ne slažem sa ovim negativnim predviđanjima.
Današnji promet je indikativan.
Lijepa analiza na Dnevniku HTV-a, prodavali su mali preplašeni kladioničari , a kupovali su gazde našeg tržišta – fondovi.
Čak je i Galinec na Radio 101 ,tradicionalno negativno raspoložen predvidio da slijedi povratak tržišta.
Direktor AZ fonda Vam je rekao jučer – nema nikakvih promjena , to je uobičajno.

Sutra naslovnica PD-a:

Fondovi donijeli preokret na burzi

Pa još kad pridodamo ovo:

Burza: Vidi se svjetlo na kraju tunela!:

http://www.jutarnji.hr/novac/trziste_kapitala/clanak/art-2007,11,20,,98790.jl

Snažan rast europskih burzi:

http://www.jutarnji.hr/novac/trziste_kapitala/clanak/art-2007,11,20,ftse_2011,98824.jl

Male šanse za usporavanje rasta gospodarstva :

http://www.jutarnji.hr/novac/vijesti/clanak/art-2007,11,20,rast_gospodarstvo,98828.jl

Pa još k tome podnaslov u sutrašnjem PD-u :

Investitori odustaju od Srbije zbog Kosova ( prevedeno , bježat će u susjedstvo, gdje – tamo gdje je politička i ekonomska situacija stabilna u Hrvatsku )

Nekakko je sve u službi toga da tržište napravi zaokret na gore.
Vidjeli smo što su donijeli negativni članci zadnjih dana, gle sada najednom obrnuta situacija.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Čitajući prethodne postove vidim da nekima nije jasno kako fondovi računaju prinos – ne računaju NAV po zadnjoj nego po prosječnoj cijeni. Znači da je njima i današnji dan završio u minusu unatoč dizanju tržišta pred kraj i unatoč CROBEXu na +1%

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Čitajući prethodne postove vidim da nekima nije jasno kako fondovi računaju prinos – ne računaju NAV po zadnjoj nego po prosječnoj cijeni. Znači da je njima i današnji dan završio u minusu unatoč dizanju tržišta pred kraj i unatoč CROBEXu na +1%

U pravu si , ali nekada je bilo da se računa po zadnjoj cijeni , neki valjda nisu znali da je došlo do promjene.
Potpuno je jasno da dan nije završio zbog ublažavanja minusa, već zbog jeftine kupnje.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Malo optimizma.Splet okolnosti je ovu korekciju učinio ovako dugom i jakom.Osobno smatram da će ovo potrajati još ovaj i idući tjedan a onda će i oporavak biti brz bez obzira koja će stranka doći na vlast.Nespretne izjave političara,korekcija tržišta kapitala u svijetu,neizvjesnost izbora, najava PKD,medijska izloženost burze i komentiranje iste od strane ljudi koji o tržištu kapitala malo znaju i onih koji rade u interesu fondova,velika masa novih ulagača,iskorištavanje neiskustva i straha istih dovodi nas do ovakve korekcije.Svi koji su u cashu znati će ovo iskoristiti a oni koji nisu morati će malo pričekati


U pravu si , ali nekada je bilo da se računa po zadnjoj cijeni , neki valjda nisu znali da je došlo do promjene.
Potpuno je jasno da dan nije završio zbog ublažavanja minusa, već zbog jeftine kupnje.

Naravno. A po zadnjoj cijeni se ne računa već skoro godinu dana.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Sutra? Možda sutra bude selektivnije oscilacije cijena?
Neke bi mogle i dalje biti bez potpore, dok bi se druge mogle solidno oporaviti.

Hm? [smiley6]

No respect


Treba odgovoriti na par pitanja pa da znamo koji će smjer biti sljedećih dana.
1) Jel se ovo dogodilo samo od sebe ili je nečija intervencija, ako je, čija je i zašto?
2) Pad je bio na jakom prometu, a rast na malom ( to nije dobro)
3) Što se danas u 14 sati dogodilo?

Moje mišljenje što će se dogoditi sutra: NEMAM POJMA!

Ništa se ne događa samo od seb, posebno ne na burzi![smiley6]

Antikristi i masoni, komunisti, ovi-oni, šire sotonske fraze da nas poraze! E moj narode....

Dajte ljudi prestanite pisati o korekciji, pustite da se ulagači sami uvjere u neke stvari, kao što je danas bio slučaj.
Pa ne mislite valjda da baš svatko može biti špekulant ili investitor? Volio bih i ja pjevati arije ali niti sam glazbeno školovan niti imam sluha.
Dajte shvatite to.

Države i ulagači nemaju prijatelja, samo interese

kolega Plavi vas cijenim no da li ste gledali dnevnik zajedno sa 2 mil hrvata…
– Milanović “TRŽIŠTE PRENAPUHANO” hdz napucavao dionice….
-Mesić IGH loše privatiziran nisam rušio dionicu (moja mama je)
-Jurčić “kako ja mogu burzu rušiti “(zato jer si kandidat za premijera pametnjakoviću)
-Umjetna intervencija fondova meni se čini sa migom s vrha
-panika i sutra no manja,u petak kulminacija bez fondova
-fondovi čekaju pon iz dva razloga prvi ukrcavanje drugi morati će braniti cijene zbog mogućeg drastičnog pada

Glasnogovornik IGH na neodređeno

To je bilo zadnjih dana, a pogledajte sutrašnje novine i naslove.
Koordinirani naslovi u ovaj puta pozitivnom predznaku.
A i indexi u svijetu nam idu na ruku.
Meni je odmah jučer bila indikativna izjava predsjednika AZ fonda: ” ništa se promijenilo nije “.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Moj plan za sutra:
Ako sve ode +10% onda sve prodajem, ako ode sve -10% kupujem, a ako bude na 0% neradim ništa.

Večernji dosta zankovito…

Aktivni mirovinci
Iako je bilo puno transakcija i kupaca, špekulira se da su najaktivniji bili mirovinski fondovi, ako ništa drugo zato što barataju s najviše gotovine, sami kupujući dionice iz prve kotacije ili preko ostalih investicijskih fondova. Ostali fondovi kupovali su najlikvidnije dionice, što se vidi po Dalekovodu, Atlantskoj plovidbi, IGH-u.

Zagrebačka burza pokazala je jučer da u krizi ima dovoljno investitora koji mogu u iracionalnoj situaciji kontrolirati događaje, ali je najveća enigma tko su bili glavni igrači koji su napravili čudo

Glasnogovornik IGH na neodređeno

New Report

Close