Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

danas je dosegnuta maximalna razina psihoze

budući da je ona u padajućem trendu dionice bi trebale polagano u rastući trend…


Svako koga nije obuzela maximalna panika ju je htio. Al izgleda da su takvi bili manjina

Ali zašto panika, ima neki osnovni razlog osim konstatnog napadanja sa svih strana na naše tržište kapitala. Ja ne vidim, možda bih trebao, ali ne vidim, osim lažnih članaka, izjava i sličnog.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


danas je dosegnuta maximalna razina psihoze budući da je ona u padajućem trendu dionice bi trebale polagano u rastući trend…

Da, i razni Šprajcovi i slični danas neče imati bombastičnu vijest na dnevniku ; “burza i dalje pada”, “kolaps burze ” , “danas su dioničari izgubili 5,5 milijardi kuna” i ostale izjave koje su dodatno potpirile psihozu u mozgovima dioničara koji ne znaju ni što je FI ni što su multiplikatori .. ali dobro polako se prolaze dječje bolesti na burzi i oni nejaki i slabi otpadaju po putu .. [smiley1][smiley2][smiley2]

Glas naroda prvi ozbiljniji signal za SDP…

Burzu je srušio:

SDP
79,98%
pohlepa malih ulagača
11,61%
skorašnji izbori
3,66%
loše stanje na svjetskim tržištima kapitala
4,76%

Ukupno glasova: 11206

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Redovni promet na ZSE:
12.11. ….78 mKn
13.11. …76 mKn
14.11. …80mkn
15.11. …108 mKn
16.11. … 106 mKn
19.11. … 153 mKn
20.11. …264 mKn
Znači da neko kupuje i to neko ko zna zašto i ima na raspolaganju veću količinu novca.

Mislim da su fondovi danas reagirali jer su ovih dana mnogi odlučili ras(prodati) svoje udjele. A da nisu reagirali, ko zna dokle je masa spremna ići nošena ovakvom psihozom. Svaki neiskusni ulagač koji je bio spreman i dalje rasprodavati dionice ispod cijene, je danas puno naučio i mislim da od sutra više neće biti velikih oscilacija kao danas. A osim toga, opet su naučili da burza nije za njih i sve ih je manje!

Ali mene nimalo ne raduje ovaj skok iz debelog minusa u debeli plus, jer su završne cijene u velikom nesrazmjeru s prosječnim cijenama trgovanja. Zato ne znam ko uopće misli da je ovo promjena trenda, kad do promjene dodje sigurno neće biti ovako spektakularna i u samo par sati. Pa iz aviona se vidi intervencija fondova, a koga drugoga?! Spašavaju lovu iz fondova, a osim sebe spašavaju i mnoge druge.
Politiku zasad ne bih miješao jer nisam sklon teorijama zavjere.

Nagli rast ne možemo sigurno očekivati, zasad je samo promijenjen trend velikog pada kojega smo imali svakodnevno. Dobro je, barem ne tonemo više onoliko, sad već i mala djeca znaju da nema smisla prodavati ispod cijene, naučili su puno i svima je lakše!

Zaključak: očekujem stabilizaciju tržišta i puno slabiju volatilnost. Naravno, ako se što ne promijeni u regiji!

I pozdrav wunderkindu, ja sam se i danas brojčano tebi malo približio!
Živjeli!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


Redovni promet na ZSE: 12.11. ….78 mKn 13.11. …76 mKn 14.11. …80mkn 15.11. …108 mKn 16.11. … 106 mKn 19.11. … 153 mKn 20.11. …264 mKn Znači da neko kupuje i to neko ko zna zašto i ima na raspolaganju veću količinu novca.

Ma naravno,a možda je i SDP glavni kupac,ili možda HNS. Ipak Čačić mora vratiti one silne ktredite koje je uzeo za financiranje kampanje. A bogami se danas na daytradanju moglo lijepo zaraditi


avax10: Nema nikakve neizvjesnosti, izbori su za 5 dana [smiley2] A neizvjesnost tko će dobiti izbore već je uračunata u pad crobexa zadnjih 10 dana.
” S porezom ili bez?

Sasvim svejedno jer i rizik uvođenja PKD-a je već uračunat u drastični pad burze zadnjih 10 dana. VIše nas ništa ne može iznenaditi (NNNI), osim da nastane opća svjetska kataklizma, a šanse za to su ipak samo teorijske [smiley2]. Više neće biti drastičnih padova kao dans u prva 4 sata trgovanja, bit će lagano kruženje K/P oko ovih cijena uz lagani rast pojedinih dionica do kraja godine. Veći skok i dalje očekujem od HT-a.

Ignore: KressoM, delux

a ja fakat ne kužim to sa porezom .. ??
porez na dobit 10% .. (npr.)
ili ako u jednoj godini netko zaradi na dionicama 30% plati na to 10% tj 3% porasta .. ili drugim rječima ostane mu 27% !
pa zar to nije dobro ? i zbog tog bi trebao pasti broj ulagača ..
kaj se mene tiče svi kojima to ne odgovara nek odu u banke i oroče za 3-4-5 % godišnje; to je bolje za njih ..

ili poraste godišnje 20 % = 2 % državi i 18 % dioničaru .. meni se to čini i dalje vrlo dobro .
a da ne pričamo da će biti vjerojatno neko ograničenje na ukupnu svotu transakcija i koliko dugo treba imati dionice da se to ne plati porez i slični uvjeti koji će možda umanjiti plačanje tog poreza ..
osim toga takav porez je normalna stvar u svim uređenim državama ..

Nadovezao bih se na kolegu Avaxa.
Utjecaj uvođenja PKD utječe minorno na Crobex.
A što se tiče kretanja burze, ne vjerujem da će biti nekih naglih trzaja u bliskoj budučnosti. Vjerojatno će dio dionica lagono klizati prema starim vrijednostima u ovisnosti o ostvarenim rezultatima 3. kvartala, tj. u ovisnosti dali su ispunili prethodna očekivanja. Ostale će vjerojatno plesati oko trenutne vrijednosti još koji mjesec, a onda vjerojatno opet boom. Ipak većina “napuhanih” dionica opravdava očekivanja.
Iz potpisa se može pročitatati koja mi je dionica u srcu (HT-u i ostalima ne treba drukanje).

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


a ja fakat ne kužim to sa porezom .. ?? porez na dobit 10% .. (npr.) ili ako u jednoj godini netko zaradi na dionicama 30% plati na to 10% tj 3% porasta .. ili drugim rječima ostane mu 27% ! pa zar to nije dobro ? i zbog tog bi trebao pasti broj ulagača .. kaj se mene tiče svi kojima to ne odgovara nek odu u banke i oroče za 3-4-5 % godišnje; to je bolje za njih .. ili poraste godišnje 20 % = 2 % državi i 18 % dioničaru .. meni se to čini i dalje vrlo dobro . a da ne pričamo da će biti vjerojatno neko ograničenje na ukupnu svotu transakcija i koliko dugo treba imati dionice da se to ne plati porez i slični uvjeti koji će možda umanjiti plačanje tog poreza .. osim toga takav porez je normalna stvar u svim uređenim državama ..

sad si me skroz zbunio… ja sam mislio da će porez biti veći.

..........................................................................................

naravno da je dobro ako završiš u plusu 20%[smiley15]

New Report

Close