Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Rohatinski je rekao da su cijene stanova prenapuhane. Jeste li prodali stanove? Niste. Zašto onda prodajete dionice?

Možda i stanovi odu u blokadi donju[smiley1], ne bi bilo loše[smiley1]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

SDP gubi izbore na ovom to je 100% hrvati su duboko u dionicama i to masovno.

Đuro me upropastio psihički i materijalno.

Ja jos nista nisam prodao (a u portfelju mi je podosta dlkv i njemu slicnih..) i odlucio sam ostat do kraja pa kud puklo. Jednostavno ne zelim bit fondovska ovca za sisanje[smiley4]

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]

Ja vjerujem da se nešto mora dogoditi jer je ovo očito prešlo i fondovske igre, pri tome mislim nešto pozitivno …

"double bottom must be done by the market, not FED or other BS's"

Daleko je sve ovo od šale![smiley6] Previše ljudi koji su pohlepni i nemaju niti osnovno znanje o dionicama! Ništa neznaju ali baš ništa nego gledaju je… HRT i kojekakve televizije s iskusnim i prekaljenim analitičarima! Što više u crveno prije će se završiti!


mislim da je krajnje vrijeme da prestanete trabunjati o porezu na kap. dobit. ako pobjedi sdp, porez se neće uvesti sutra, već se vjerojatno neće uvesti niti za mandata sljedeće vlade. porez ne uvedeš samo tako evo ga novi porez i gotovo. treba proći kroz sabor, kroz amandmane, dorade, formiranje samog zakona, pripreme i izrade registra, prilagodbe poreznih uprava itd itd. nasjeli ste na hdz-ove gluposti i panično se bojite smjene vlasti. a da će porez doći – doći će jednog dana. i da, nužan je, jer da postoji ne bi se sanader šetao okolo sa toliko satova i kupovao cijelu zgradu za svoju obitelj. i uvest će ga bilo koja vlada. njemačkoj je trebalo nekoliko godina da ga uvede. svaka porezna reforma je bolna i ne uvodi se bez slušanja javnosti. ovaj pad je uzrokovan inflacijom, skakanjem nafte i padom svjetskih tržišta. i dobrodošao je da se pročisti naše tržište i dokupi dionice jeftino. ne može se profitirati na prenapuhanom tržištu. preveliki optimizam dovodi do pada. uvijek vrijedi pravilo: kupuj od pesimista i prodaj optimistima.

kolega to svi mi razumijemo….ali ajd ti objasni onima zbog kojih se i burza crveni….ljudi nisu bas cisti sami sa sobom…..ali ne mogu vjerovati da ima toliko ljudi na ovoj burzi koji ocito ne razumiju nista……katastrofa

DOKUP!


Daleko je sve ovo od šale![smiley6] Previše ljudi koji su pohlepni i nemaju niti osnovno znanje o dionicama! Ništa neznaju ali baš ništa nego gledaju je… HRT i kojekakve televizije s iskusnim i prekaljenim analitičarima! Što više u crveno prije će se završiti!

Mislim da treba prestati pisati o nekakvim “pohlepnim novim malim dioničarima”
Stvari su puno ozbiljnije, nisu mali na ATPL napravili za 2 sata preko 11milja prometa na ATPL uz -6,35%

Ja baš nism siguran da su tu u pitanju mali ljudi. Prvi primjer je za koji znam Tisak na kojem je HP napravio totalnu štetu u roku tjedan dana. Mali baš nisu previše prodavali dok ovi skidaju sve u šesnaest. Nekako mi se čini da je trenutna vlast pogurala malo burzu u crveno tako da ljude opomene što će se dogoditi ako ne glasaju za njih. Ili se samo varam ?

Koma čovječe.

ja se samo bojim da je ovo preslo sve razmjere i mogucnosti fondova da to barem “zabetoniraju”. Receno je vec vise puta, ali neka nam jos tu jednom:

1. prvo su prodavali “dijonicari/kladionicari”
2. fondovi nisu reagirali (ne bih ni ja na njihovom mjestu)
3. poceli su prodavati “mali drhtavi”
4. poceli su prodavati “kolebljivi” (nedrhtavci ali sa margin callom etc…)

i eto nam sloma.. Bojim se samo sto ce se dogoditi kad navale ljudi na prodaju udjela u fondove…

Nego, kaj stvarno Samodol ne moze suspendirati burzu na neko vrijeme [smiley1]? Mislim ono, Kardum se javi s priopcenjem da “nema nikakvih razloga za ovakav pad cijene”, a Sami zakljuci da su to prljave igre i halta burzu..hihihihi?

i onda svizac…

[smiley2]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

AJMO SVE DIONICE NATJERATI U DONJU BLOKADU PA DA SMO MIRNI BAR PAR SATI.

Ova korekcija će definitivno počistiti sve one mali jadne špekulante koji su kupovali dionice na “blef” i očekivali extremne prinose!
A još oni lakomi koji su uzeli margin kredite na “knap”tj. sa malom razlikom pokrića

Evo jedna narodna:

U bitki se pravi junaci poznaju!

Pametan covjek zamjecuje sve. Glupi na sve ima neku zamjerku

Trebao bi netko otvoriti temu Slom burze.

Korekcija je danas postala preblaga riječ. [smiley2]

New Report

Close