Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Fondovi su cca 35% u cashu mogu ako hoce ali cini se da nece

SAM PROTIV SVIH

Slažem se kolega no sve je puno iznenadjenja možda hdz potegne većinu ili obrnuto zato je i ovako sve neizvjesno…

Nedjelja prognoza DHMZ
25.11.2007 7 °C 9 °C kopno ,more 12-13 c svugdje kiša
[smiley3]

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Ma novopečeni svi isprepadani tko ima dionice sa dobrim fundamentima nema se čega bojati. Jest da me ljuti pomalo što se zbiva, ali s druge strane stvorena prilika za šoping.Hoćete li se prestati voziti ako benzin ode na 15? – Nečete. Ljudi če gunđati i život ode dalje, tako nije kraj svijeta, ako i dođe do promjena. Ima Albanija, Mongolija i slične burze. Život ide dalje. [smiley2][smiley2][smiley2]


RealBear, neznam zašto, ali ponekad me podsjećate na Martingalea…

pssssssst….[smiley12]

No respect


– Cak i neki iskusniji forumasi kupuju samo firme sa malim P/BV, te pricaju o 5-godisnjim ulaganjima itd i sada mudruju drugima jer su njihove firme manje pale u korekciji. Takodjer ce iste i manje rasti jer ostaci komunistickih mastodonata koji nemaju ;know-how’ i imaju mali P/E ne mogu ni brzo rasti.

Tu si potpuno u pravu. Na mene se ljute kad to pokušam reći.
Na “balonima”, kako ih zovu, se dosad dalo lijepo zaraditi, a na njihovima nije i možda i neće.

Tu je bitno da većina nas barem dijelom špekulativno ulaže, pa onda nije sramota uzeti 100% na nekom balonu u par mjeseci i izaći. I ne suosjećam sa onima koji su ju kupili od mene kad je porasla. Valjda znaju zašto su kupili kad je otišla 100% gore. Ako ne znaju, nek im bude škola. To nije moj problem, nego njihovo precijenjivanje vlastitih sposobnosti prosuđivanja.
I onda dio te zarade, ako baš hoćeš, staviti u “mastodonta” i čekati bolje dane.

Ali znaš što? Većina koja ulaže u na taj način podcijenjene dionice je upravo napravila nekoliko krugova sa brzorastućim dionicama, dok ja i ti nismo ulagali. I onda su dio novca od dobiti ulagali u te dionice, jer su si to mogli priuštiti. Ostatak su nastavili ulagati u daljnje špekulacije.

Ako smo mi “zakasnili” na Burzu i sad je sve precijenjeno – a što je s onima koji će početi ulagati tek za 10-15 godina? Što će oni kupovati? [smiley5]

No respect

Mislim da ste stvarno svi paranoični. Niti će pobjediti SDP, a niti neće biti kraha i da pobjede. Snage će biti izjednačene, a nije gradnja samo Pelješki most.

Kolega leon swrp, a što agesivni izlaz iz DLKV, je li i po 1.400 precjenjeno ili ste to samo onako napisali?

A možda mislite da nam više ne trebaju dalekovodi?

Haha ja mislim da ce se nakon izbora dlkv ugasit i prepustit sve dogovorene poslove nekoj od cacicevih firmi[smiley1]. .. Ma ljudi o cemu pricate, svi ti gradjevinari ce bit u vrhunskim odnosima s vlascu, koja god ona bila, to jednostavno tako ide.

PS današnja Slobadna Dalmacija priko cile naslovnice: Crni dan na ZG burzi[smiley9]

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]


Kolega leon swrp, a što agesivni izlaz iz DLKV, je li i po 1.400 precjenjeno ili ste to samo onako napisali?

Nisam komentirao cijenu; meni su osobno svi gradjevinari nejasni jos od 5 mjeseca kad sam izasao iz IGH i LVCV jer sam vjerovao da su poceli dirati plafone (kriva procjena, iako su fundamentalni parametri vec onda naznacavali visoke cijene).
Meni DLKV osobno nije privlacan; iako vjerujem (koliko pratim) da je bolja kupnja od npr VDKT, HDEL i LVCV.
Samo sam komentirao izlazak (i to ‘obilniji’) 4 od Top10 investitora prosli tjedan; koji se ocito nastavlja.
[smiley9][smiley9][smiley9]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!


– Cijena pojedinih dionica jos uvijek nije pala na realne vrijednosti; dovoljno je viditi da je Crobex na razini 4.mjeseca; a mnogi strani strucnjaci su jos i na ispod 4000 drzali nase trziste skupim i napuhanim. U medjuvremenu nije odradjen ni priblizno toliki gospodarski rast; a firme koje su bili gubitnici su imali skokove cijena od po 200-300% (mnoge i vise).smiley9][smiley9]

Vidite, ovakvim se postovima želi manipulirati. Osoba koja ima volje pisati post dugačak i nečitljiv kao knjiga, a poprilično dosadan, sigurno ima veliki interes izlagati nešto što se u naše moderno doba zove: MANIPULACIJA.
Uspoređivati CROBEX prije godinu dana i danas je neumjesno, jer u tom CROBEXU dogodile su se velike promjene. Prije godinu dana nije bilo ni INE ni MAGME, u međuvremenu je ušla i INGRA itd.

Dionice u CROBEXU su, stanje 21.09.:

ADPL-R-A
ADRS-P-A
ARNT-R-A
ATPL-R-A
BD62-R-A
BLSC-R-A
CROS-R-A
DLKV-R-A
ERNT-R-A
HDEL-R-A
HUPZ-R-A
IGH-R-A
INA-R-A
INGR-R-A
JDPL-R-A
KOEI-R-A
KORF-R-A
LKRI-R-A
MGMA-R-A
PBZ-R-A
PODR-R-A
PTKM-R-A
RIVP-R-A
SNBA-R-A
THNK-R-A
TNPL-R-A
ULPL-R-A
VDKT-R-A
VIRO-R-A
ZABA-R-A

Pretpostavka da će i Atlantic uskoro ući. Što vam to govori?[smiley2]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

@Valentine
Ma kolega, ja bih se trebao sada nesto kao naljutiti; ali nemam volje ni vremena za prepucavanja.
Manipulirati ne mogu ni ne zelim nikim ni nicim, a ne znam ni tko to zeli od svih forumasa, u svakom slucaju ne zvuci zaista lijepo.
Inace se vrijednost Crobexa racuna sa time da je zadnja radnja mnozenje sa tzv Bazom indexa koja se prilagodjava pri svakom ukljucivanju ili iskljucivanju nove dionice(a). Dakle, sa time je osigurana ‘vremenska usporedivost’ istoga.
Inace bi npr prilkjucenjem INA-e Crobex skocio xy%, medjutim zbog vec navedenoga faktora se to izbjegava.
Ja se ispricavam jos jednom ako ste se nasli uvrijedjenim, pretpostavljam da je zbog jednoga drugoga posta (do ovoga zakljucka dolazim obzirom na vas broj postova i datum prikljucenja forumu), ali napisao sam da ne ciljam na nikoga vec sam bio razocaran sa velikim zagusenjem raznih tema.
NHF
pozdrav
Leon
[smiley9][smiley9][smiley9]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

New Report

Close