Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Eto par rjeci NEKA SADA SVATKO VIDI STA CE SE DOGODITI DODJE LI SDP NA VLAS,LJUDI AKO VAM JE VAS NOVAC VAZAN

Potpuno je svejedno tko će doći na vlast.[smiley1]

…poreza neće biti još najmanje 3 godine.


Eto par rjeci NEKA SADA SVATKO VIDI STA CE SE DOGODITI DODJE LI SDP NA VLAS,LJUDI AKO VAM JE VAS NOVAC VAZAN

to i je cilj ove vlade

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


nokla: ” @ Mrzljak ajde meni nešto poruči: imam casha ko šodera, a burza danas ko samoposluga. sve lijepo, crveno, šareno, ne znaš čega bi se prvo primio… prsti me svrbe, ne znam dal da okidam ili još čekam i mene svrbe, ali ću još pričekat. ” Ako dobije HDZ pocinjem u ponedjeljak. Ako dobije SDP biti ce cirkusa. Zbog toga cekam i ne mrdam.

ovo je pravi pristup,imo.
pretpostavljam da je ivek u gotovini. mislim, u cash-u.
[smiley2]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


Masa ljudi je full u kešu a prije samo par dana su kupovali neke dionice na ATH (vidi temu ‘Što smo danas tržili’).Moguće da su zaista u kešu,ali bome u minusu.I sad ih opet svrbi.

evo, ja prvi priznajem: kupovao sam i dvaput dokupljivao ATPL (prosjek ulaza 3250). i još ću akobogda.
dokupljivao HT na 350. i još ću, naravno.
skresao paket Diokija na pola (prosjek ulaza 400). i opet ću dokupljivat.
trenutno u lijepom minusu na ATPL, ali me to uopće ne zabrinjava.
živila kroerekcija!
[smiley11]

hate red

Potpuno je svejedno tko će doći na vlast.[smiley1]…

i ja mislim slično..
tko god pobijedio neće biti ni puno bolje niti puno lošije .. nakon dosta godina glavinjanja polako radimo korak po korak u smjeru boljeg razvoja ..
sve uređene države i tržišta (u EU) imaju taj porez na dobit od dionica . nema tu ništa što je novo i šokantno .. i kad tad bi ga svaka vlada uvela ..


Interesantno, moram priznat…Masa ljudi je full u kešu a prije samo par dana su kupovali neke dionice na ATH (vidi temu ‘Što smo danas tržili’).Moguće da su zaista u kešu,ali bome u minusu.I sad ih opet svrbi.
Ovu burzu stvarno treba malo ‘provjetrit’

Svašta se piše….


Eto par rjeci NEKA SADA SVATKO VIDI STA CE SE DOGODITI DODJE LI SDP NA VLAS,LJUDI AKO VAM JE VAS NOVAC VAZAN

A ti isto svašta vjeruješ.. Pa i da dođu na vlast treba im bar 3-4 mjeseca da se upoznaju sa stanjei a “tog poreza” neće bit bar do EU

you think your special you do, i can see it in your eyes

na plusu su samo badel i ožujska…netko je procjenio da će se nakon ovih potopa povećati potrošnja alkohola u hrvata [smiley2]

sve mi je jasno ali za ovaj slobodni pad HT stvarno nemam niti jedan logičan argument…jer ako sve ide u q…. kako neki prognoziraju, onda bi baš kompanija kao HT koja je ništa drugo nego cash generator, a to će se uskoro jako tražiti (cash) trebala dobivati na vrijednosti…a šamara se po HTu kao da su im gubici iznad visine kapitala…

ivek123:

nokla: ” @ Mrzljak ajde meni nešto poruči: imam casha ko šodera, a burza danas ko samoposluga. sve lijepo, crveno, šareno, ne znaš čega bi se prvo primio… prsti me svrbe, ne znam dal da okidam ili još čekam i mene svrbe, ali ću još pričekat. ” Ako dobije HDZ pocinjem u ponedjeljak. Ako dobije SDP biti ce cirkusa. Zbog toga cekam i ne mrdam.

ovo je pravi pristup,imo.
pretpostavljam da je ivek u gotovini. mislim, u cash-u.
[smiley2]

Preso u cash prije 3tjedna – mjesec dana. Nisam bas izisao na vrhu ali obzirom na danasnje stanje nije da se zalim. Pogledaj moje postove unatrag mjesec dana kada su me nazivali drukerom.

skype - ivek1234

to: tenkista, mrzljak
konačno glas razuma na temi.
frend mi jučer, recimo, nudi okladu da će crobex past više od 30 posto ako SDP dođe na vlast. i to samo zato jer planira uvest PKD. a čovjek od 90-tih na burzi, ima milijune u dionicama, prepreden burzovni igrač. ja ga blijedo gledam i ne mogu vjerovat koja ga je psihoza zahvatila, naravno da sam prihvatio okladu. [smiley11]

hate red

Vidio sam da me u odgovoru na moj prethodni post jedan od forumaša optužio da radim za CIA, ili KGB… više bih volio da me se optužuje da sam recimo ‘quant’ koji radi za neki opskurni high-tech američki hedge fond. Šalu na stranu ova investicijska groznica u Hrvata koja je kulminirala IPO-om HT-a zasigurno je barem malo skrenula pozornost raznoraznim bjelosvjetskim špekulantima i protuhama.

Ali ajmo mi na korekciju. Ako nam ekipica iz mirovinskih fondova može s relativno malim kapitalom i koristiće osnovne trikove ovako shortati HT možete misliti šta bi se dogodilo da pravi ‘smart money’ doprihaja u Hrvatsku. Naši fond manageri ne bi znali s koje strane ih udara. Kad krene ozbiljan pritisak ulagača ne šaltere, uz lijep dio portfelja po brdovitom Balkanu i slabo likvidnim dionicama u nas, morali bi prodavati likvidne za isplatu. Koje bi naravno veliki medeki tiho i strpljivo skupljali. Dobar primjer kako se naši snalaze sa svjetskim krvosljednicima je Tukić iz ST investa za vrijeme dotcom sloma.

A stranci lako dobiju lovicu za takve operaciju u kriznim vremenima. Bilo od bogatih WASP-ovaca sklonih riziku bilo posudbom od svojih banaka koje guraju kamate prema nuli u slučaju svjetske recesije.

Zato moje drage kolege forumaši, ova korekcija koju sada vidite je posljedica neizvjesnosti i frontalnih poremećaja sa više strana. Po mom mišljenju izbori i moguća pobjeda SDP-a te plašenje od strane Mesića i Rohatinskog imaju najviše utjecaja. Ali to će proći, barem se nadam jer potpunu paniku i ponašanje krda koje bi moglo dovesti do sloma se ne može nikad predvidjeti ili isključiti.

Ono što ja vidim je ozbiljna (potpuna) financijska oluja i recesija zakuhana od strane Amera i nihove sulude politike potrošnje. Naravno kako to obično biva ceh će platiti svi a ponajviše privredice poput naše. Niti imamo sirovine, niti imamo izvoz. A ljudi više ne govore ‘zaduženi ko Grčka’, nego zaduženi kao Hrvatska.

Ali u jednom trenutku treba očekivati ‘decoupling’ recimo brodara koji prevoze suhi teret, svih izvoznika a naći se valjda još netko. Nemojte misliti da i meni nije jako teško gledati ovoliki minus i jad onih koji imaju dionice. Drag mi je ovaj forum i svojim sam pisanjem pokušao konstruktivno doprinijeti i upozoriti na vrijeme.

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju


…poreza neće biti još najmanje 3 godine.

ti si do jučer prićao da će za par dana crobex biti na najvišim razinama…tako da tvoje mišljenje i nije baš vjerodostojno…

New Report

Close