Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Za mene je ovo nakon proljeća 2005. godine – tek prva korekcija.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Može mišljenje nekog o HDEL.Gracias.

Pravi burzni ulagač postaješ po mome mišljenju nakon tri prave korekcije: prvu izdržiš zbog sreče, drugu jer si kažeš da nisi imao sreče prodati pravi čas, a kad odradiš treču, tad več znaš da nije sve samo sreča, več i malo znanja, strpljenja i vjere u svoj portfelj.

[emo_cool]

strpljenje je ono što nedostaje većini ulagača, u ovakvim danima se sjetite g. Buffeta koji kaže da su sve to kratkoročne stvari na koje ne možemo utjecati (izbori, globalne krize, izjave političara, igre fondova), a dugoročno jedino što je važno je kvaliteta tvrtke, tj njenog managamenta i to je ono što će prije ili poslije presuditi
naravno ako ste odabrali dobre tvrtke, tj dionice

Što u tom smislu možemo očekivati s PBZ-om idućih dana? Zaron ili plutanje?

Imaš li neki link na engleskom?


Svi mi imamo svoje afinitete i animozitete pa tako i u politici. Privreda nam je citavo vrijeme isla nekim svojim tijekom i sazrjevala vise-manje neovisno o politickim strankama koje su se izmjenjivale na vlasti. Isto tako se i stupanj korupcije nije mijenjao. Pitanje je i koliko si tko pripisuje zasluga i koliko su one medijski disponirane. A da nam je svijest retardirana na nekim poljima zivota pa tako i ekonomije to stoji. Meni je jednostavno nepojmljivo da se nakon ovih izbora nesto drasticno promjeni. Ni pozitivno, a ni negativno. Kao sto se ne treba previse zanositi i nadati jednim obecanjima tako se ne treba ni plasiti drugih. To je moje misljenje i zakljucak nakon svih ovih mimohoda nasih politickih partija. Tko se boji poreza nek pogleda malo kako to izgleda u Njemackoj. Vaš link I jel se srusilo njemacko trziste kapitala zbog toga? A jednog dana kad se uvede, a morat ce ga uvesti bilo koja stranka, ne vjerujem da ce se uvesti bas njemacki model koji je stvarno ekstreman. A da se kojim slucajem uvede i takav sistem, ne vjerujem da se ovi koji pred izbore sad panicno rasprodaju dionice drzati novac doma u carapama ili u banci. Jer sama pomisao na mukte zaradjeni novac im to nece dopustiti. [smiley7] I zato dragi ulagaci i investitori, opustite se. Provedite lijep opustajuci vikend sa svojom obitelji, prosecite se po lijepom vremenu, odite u prirodu, na more… [smiley2][smiley2]

blago smirivanje situacije

http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dana/clanak/art-2007,11,18,zeljko_rohatinski,98579.jl

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)


blago smirivanje situacije http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dana/clanak/art-2007,11,18,zeljko_rohatinski,98579.jl

Ako ne i rast idući tjedan.

Malo sam gledao prinose fobdova, u zadnjem kvartalu su svi u minusu od 3 do 4%, 99% fondova takav minus u pojedinom kvartalu još nisu imali, a ako se gleda još pojačana prodaja dionica uoči božića, vrlo je malo vremena ostalo za popravak minusa, stoga po mom skromnom mišljenju vrlo brzo jaki up.

Surround all arround when it hits the ground

Očekivanja u 2008.:

Osobna potrošnja
+5.1 posto
Plaće
+ 7 posto
Zaposlenost
+1,7 posto
Investicije
+5,7 posto
Turizam
+9 posto
Izvoz
+6.4 posto
Uvoz
5.8 posto
Krediti
+12 posto
Cijene
+2.9 posto

Tečaj HRK/EUR
7.32

Predvidjanja Ekonomskog instituta

SAM PROTIV SVIH

@ geronimo

da bar.

Ja pesimistično očekujem da će rast osobne potrošnje biti viši od rasta investicija.

Nisam ja ovo predvidio nego Ekonomski institut

SAM PROTIV SVIH

New Report

Close