Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Poruka je da ne može biti rada na crno. “Investitori” koji će podviti rep zato što ne mogu radit na crno nisu karakteristični i ne prevladavaju u zdravim ekonomijama, a niti onim ekonomijama koje žele ozdraviti.


Vidim pojavilo se puno mladih i zelenih (zbog daltonizma ponekad mi se čini da su crveni) na ovom forumu. Zapamtite si jednom ako to još ne znate: politički rizik je najveći rizik za burzu. Nije toliko bitan PKD u programu neke stranke – već poruka koja se na taj način šalje sadašnjim i potencijalnim investitorima. A ona je izrazito negativna i vrlo odbojna. Nemam sad namjeru polemizirati o potrebi uvođenju PKD jer je to pitanje bepredmetno – već savjetujem bezjacima da prvo pročitaju djelo Adama Smitha “Istraživanje prirode i uzroka bogatstva naroda” izdano prvi put još 1776. godine – pa se nek tada jave na forumu. Za revolucionarnog mislioca Adama Smitha i osnove njegovog djela zna svaki ekonomist Zapadne civilizacije. S druge strane na prste jedne ruke mogli bi se izbrojati oni koju su na zapadu čuli da postoji nekakav Jurčić i njegove nakaradne ideje.

Po tebi i sličnima trebali bi na tom stupnju ostati još 100 godina.


Samo da dodam: što se tiće stupnja razvoja svijesti građana Hrvatske o dioničarstvu – mi smo sada tamo gdje su SAD bile 1800. godine. Tko ne vjeruje nek malo prouči povijest. A da smo zaostali – to stoji.


Samo da dodam: što se tiće stupnja razvoja svijesti građana Hrvatske o dioničarstvu – mi smo sada tamo gdje su SAD bile 1800. godine. Tko ne vjeruje nek malo prouči povijest. A da smo zaostali – to stoji.

Pa to je sasvim normalno da smo zaostali. Problem je što su neki mislili da ćemo samo tako olako preskočiti 200 godina kapitalizma, iz socijalizma ravno u bok s Engleskom i SAD. Mi smo sada u onom početnom stupnju razvoja divljeg kapitalizma. To što imamo internet i raznorazne tehnologije ne znači ništa.

Mi smo u korekciji od polovice petog mjeseca samo to ovdje niko ne kuzi jer bi svi lovu odmah i sada.Nije korekcija pocela prije par dana traje vec 4 mjeseca a onaj nagli skok od HT samo dokazuje da je nase trziste bikovsko i da se sprema novi val rasta.Tako vam trziste izgleda kroz naocale dugorocnog investitira.
I za kraj korekcija je najaca u svojoj zavrsnoj fazi koja se upravo dogadja.

SAM PROTIV SVIH


Mi smo u korekciji od polovice petog mjeseca samo to ovdje niko ne kuzi jer bi svi lovu odmah i sada.Nije korekcija pocela prije par dana traje vec 4 mjeseca a onaj nagli skok od HT samo dokazuje da je nase trziste bikovsko i da se sprema novi val rasta.Tako vam trziste izgleda kroz naocale dugorocnog investitira.
I za kraj korekcija je najaca u svojoj zavrsnoj fazi koja se upravo dogadja.

Vjeruj to znaju svi koji su ulagali u fondove a i dosta njih koji se bave dionicama[smiley11]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

vodoinst:

Samo da dodam: što se tiće stupnja razvoja svijesti građana Hrvatske o dioničarstvu – mi smo sada tamo gdje su SAD bile 1800. godine. Tko ne vjeruje nek malo prouči povijest. A da smo zaostali – to stoji.

Pa to je sasvim normalno da smo zaostali. Problem je što su neki mislili da ćemo samo tako olako preskočiti 200 godina kapitalizma, iz socijalizma ravno u bok s Engleskom i SAD. Mi smo sada u onom početnom stupnju razvoja divljeg kapitalizma. To što imamo internet i raznorazne tehnologije ne znači ništa.

tako je zato sam se ja nakrcao secerom poucen americkim iskustvom i njihovim krahom[smiley2]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Svi mi imamo svoje afinitete i animozitete pa tako i u politici.

Privreda nam je citavo vrijeme isla nekim svojim tijekom i sazrjevala vise-manje neovisno o politickim strankama koje su se izmjenjivale na vlasti. Isto tako se i stupanj korupcije nije mijenjao. Pitanje je i koliko si tko pripisuje zasluga i koliko su one medijski disponirane.

A da nam je svijest retardirana na nekim poljima zivota pa tako i ekonomije to stoji.

Meni je jednostavno nepojmljivo da se nakon ovih izbora nesto drasticno promjeni. Ni pozitivno, a ni negativno. Kao sto se ne treba previse zanositi i nadati jednim obecanjima tako se ne treba ni plasiti drugih. To je moje misljenje i zakljucak nakon svih ovih mimohoda nasih politickih partija.

Tko se boji poreza nek pogleda malo kako to izgleda u Njemackoj. Vaš link I jel se srusilo njemacko trziste kapitala zbog toga? A jednog dana kad se uvede, a morat ce ga uvesti bilo koja stranka, ne vjerujem da ce se uvesti bas njemacki model koji je stvarno ekstreman. A da se kojim slucajem uvede i takav sistem, ne vjerujem da se ovi koji pred izbore sad panicno rasprodaju dionice drzati novac doma u carapama ili u banci. Jer sama pomisao na mukte zaradjeni novac im to nece dopustiti.
[smiley7]

I zato dragi ulagaci i investitori, opustite se. Provedite lijep opustajuci vikend sa svojom obitelji, prosecite se po lijepom vremenu, odite u prirodu, na more… [smiley2][smiley2]

da li i ovo može biti jedan od razloga korekcije ? (mirovinski fondovi )

http://www.net.hr/vijesti/page/2007/11/18/0008006.html

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


da li i ovo može biti jedan od razloga korekcije ? (mirovinski fondovi ) http://www.net.hr/vijesti/page/2007/11/18/0008006.html

Ne, lova za isplatu je osiguran prodajom HT. Dakle, lova je u proračunu i nema nikakve veze sa mirovinskim fondovima.

La vita e bella!

Ovo bi moglo utjecati na oporavak tržišta kapitala.
Manager.hr

18.11.2007 15:45

OPEC usvojio deklaraciju o dovoljnoj i pouzdanoj opskrbi

RIJAD – Organizacija zemalja izvoznica nafte OPEC usvojila je u nedjelju na svom summitu u Rijadu deklaraciju kojom se obvezuje da će i dalje nastaviti opskrbljivati svjetska tržišta naftom i to dovoljno i pouzdano, javile su agencije.

“Odlučili smo i dalje osiguravati opskrbu naftom i to u dovoljnim količinama i pouzdano kako bi odgovorili na svjetske potrebe”, navodi se u tekstu deklaracije 13 zemalja članica OPEC-a.

Prema arapskoj verziji tog teksta, OPEC također navodi važnost svjetskog mira za stabilnost tržišta energije i ulaganja u tom području.

U pogledu okoliša OPEC je sklon razvoju tehnologija “čiste nafte” kako bi se smanjila emisija ugljičnog dioksida (CO2).

OPEC se nije izravno izjasnio o cijenama, ali je naveo pravo proizvođača i ulagača na “prihvatljive, stabile i pravedne prihode”.

U deklaraciji zemlje OPEC-a također ističu važnost energije u borbi protiv siromaštva, ali se u tekstu ne spominje slab dolar.

Članovi OPEC-a su Alžir, Angola, Saudijska Arabija, Ujedinjeni Arapski Emirati, Ekvator, Indonezija, Iran, Irak, Kuvajt, Libija, Nigerija, Katar i Venezuela.

OPEC proizvodi više od 30 milijuna barela nafte dnevno što predstavlja oko 40 posto svjetske proizvodnje.

(Hina)

evo i naglasaka Chavezovog govora na summitu OPEC-a:

SOUNDBITE: (Spanish) Hugo Chavez, President of Venezuela: (Includes various cutaways)

“We must demand the most powerful countries in the world to stop their threats against OPEC members because in these past seven years you all know, I’m sure, all the things we had to put up with in Venezuela, imperialist aggressions, coup d’etat, plots, assassination attempts and the main reason behind that is the oil. That’s the main reason. We’ve seen, we see, we follow the situation in Iraq. We’ve seen, we are witnesses of the permanent threats against Iran. I believe that OPEC must grow strong and demand respect for the sovereignty of our countries if the developed world wants to guarantee oil supply.”

– SOUNDBITE (Spanish) Hugo Chavez President of Venezuela

– ?If the United States does the crazy thing of invading Iran or attacking Venezuela again, the barrel of oil is not just going to reach 100 US dollars, it will reach 200 US dollars

Ljudi, ovo je bila 6 do 7 korekcija u zadnje tri godine. I svaki put se je pričalo o slomu burze. A gle vraga, cijene krenu gore i u roku jednog dana pesimizam zamijeni optimizam i zaboravi se sve što se jučer pisalo. Njušim nešto da bi već sutra mogao biti preokret. Kao što sam već pisao, zadnjih pola godine su bila samo 2 zelena tjedna a 26 crvenih. Što je previše, previše je. 80% dionica su na cijeni od prije godinu dana.
Početnici odite na stranicu http://www.rast.hr pa provjerite. Ili neku drugu , ima ih puno. Normalno, mislim na sve dionice, ne samo blue chipove. kad smo kod toga, do sada svake godine, nakon što su porasli blue chipovi porasle su i manje likvidne dionice. Ove godine prvi puta nisu. Nije li možda sad vrijeme za njih!

New Report

Close