Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


uvođenje poreza = katastrofa ,

ljudi nema nikakve veze , pa da ga i uvedu desit će se ništa. Uveden je u Sloveniji pa jel se burza raspala ili nije,ili sve radi normalno. Ako ga i uvedu , a uvest će ga ili jedni ili drugi , odradit će se mala stagnacija i idemo dalje. Kod nekih postoji bojazan da fondovi izlaze iz našeg tržišta zbog toga /poreza /i kreću na ulaganje vani . Svi imaju prospekte i dozvoljene količine novca za takvo ulaganje / koliko cca 30% / a što će sa ostalim novcem , sigurno ga neće držat u čarapi znači morat će ostat uložen na našem tržištu.
Pozdrav odoh malo do Makarske brat masline lipo je vrime.

slovenija ga je uvela pa je sva lova otišla na zse.onda su ga ukinuli.pre mlado smo mi tržište za pkd.pa vidite da se neznamo nositi niti sa korekcijom.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.


Kada sna prije dva tjedna najavio da se nalazimo na 1/3 puta očekivane korekcije, neki meni dragi forumaši su me nazvali drukerom!

A ne! Mene ipak vise spominju u tom kontekstu iako niti ja ne vidim u cemu sam to pogrijesio??? [smiley6]

skype - ivek1234

Već mi na živce ide ovo prepucavanje predizborno….
Ma kakav porez na kd…
Neće se u to ulaziti još dvije -tri godine,pa ljudi šta vam je,
nemamo mi još uvijek ,nažalost,slovensku ekonomiju…
Ove priče oko poreza služe izborima i ničemu drugom.
Na kraju krajeva,što je ova vlada ostvarila od predizbornih obećanja?
Zaboravili ste garantne kartice itd…?
Svatko ima svoju priču prije izbora i realnost poslije
pozz

[b]REALIZE THAT THE JOURNEY AND THE GOAL ARE ALWAYS THE SAME. [/b]


Jedino što mogu reći je da je žalosno da se i ovaj poslovni forum pretvorio u predizborni propagandni program (ne bi me čudilo da iza nekih nickova kriju i članovi izbornih stožera stranaka).
Naravno da je utjecaj politike vrlo važan za razvoj tržišta kapitala ali na koji način post “moj glas i glas moje porodice je glas za HDZ” (moglo je pisati i SDP umjesto HDZ, svejedno) pridonosi raspravi o tom utjecaju ? Dajte ohladite malo ljudi od toga a ako vam se baš propagira neka stranka, odite lijepiti plakate po gradu.

bravo TwinSpark. mada i mene politika rajca, količina i način drukanja sad već na svim temama prelazi sve granice. po nekim postovima biblijski smak svijeta je mila majka naspram ovog što se kod nas događa.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Hrvatska i Engleska su vrlo različite zemlje. U svakom pogledu. Na primjer, u Engleskoj se plaća porez na kapitalnu dobit, na nekretnine i sve ostalo i nitko tu činjenicu ne dovodi u pitanje. Oni raspravljaju o poreznim politikama koje su najprimjerenije njihovom društvu dok je kod nas mnogima normalno da zarade 100.000 hrk i ne plate državi ništa. Pitam ja tebe i sve ostale, bez obzira na politiku, da li je porez štetan za društvo i državu? Da li je normalno da netko ostvaruje enormne prihode i da po važećim zakonima ne mora platiti nikakav porez?


prle693: ” vodoinst: ” prle693: ” vodoinst: ” Kaj je s tobom Prle? Tebi je izgleda korekcija pomutila pamet. Inače, scenarij koji opisuje Gorgija sasvim je izvjesan ukoliko nazadne ljevičarske snage uspiju u svojoj prevarantskoj misiji. ” Oprosti ali moram izvući slijedeće iz gornjeg konteksta: “nazadne ljevičarske snage”. Uobičajeno je mišljenje da je ljevica suprostavljena desnici. Da li onda proizlazi slijedeće: “napredne desničarske snage”? ” Da, dobro si shvatio. Neki bi opet radničko samoupravljanje i uranilovku. I etatizam. ” Možda bi neki bili sretni i sa radničkim dioničarstvom. To postoji u nazadnom zapadnom svijetu gdje vladaju nazadne ljevičarske snage. slovenija i engleska jesu zemlja…..Dalje nastavi sam. Vidim da vladaš terminologijom. ” e moj Prle… usporedjivati Englesku i njihove ljevicare sa nasim jest totalno van svake logike. Ovi nasi su stvarno pomahnitali, crveni gen je proradio u njima i nostalgija ih pere jako…. dok je bio pokojni Racan na celu SDPa to je uistinu bila stranka socijal demokrata (iako bi se tu dalo raspravljati puno tko je vukao desnije poteze dok je bio na vlasti – HDZ ili SDP)… radnicko dionicarstvo u Hrvatskoj? Da, da jako dobra ideja. Pogledaj primjer radnickog dionicarstva na primjeru HTa. Osim toga, imali smo mi vec, spomenut cu samo Plivu. Reci mi, znas li koliko je djelatnika plive zadrzalo dionice a koliko ih je odmah prodalo i izgubilo profit? Tko se okoristio tim radnickim dionicarstvom – radnici ili netko drugi? Sve dok je nama rvatskog mentaliteta – Merdzo, skijanje, more dotle nema napretka….


slovenija ga je uvela pa je sva lova otišla na zse.onda su ga ukinuli.pre mlado smo mi tržište za pkd.pa vidite da se neznamo nositi niti sa korekcijom.

može biti do mog neznanja ali kada su oni ukinuli taj porez? koliko ja znam oni imaju 20% na dobit s tim da svake godine koliko držiš dionicu pada za 1% tj nakon 20 godina ga ne platiš.

ma ovo treba iskoristit i dokupit ko ima love…..[smiley2]..

u Sloveniji imamo 20% porez na kapitalnu dobit. porez platiš u svibnju za prošlu godinu

Porez na kapitalnu dobit se može uvesti kad više ne bude korupcije, tek onda se to neće osjetiti jer se samo prelije (iz džepova dužnosnika u državnu blagajnu), a iznosi su odokativno komparabilni.

Ako ima i korupcije i pkd-a, ode kapital negdje drugdje pa nitko nema koristi.


Hrvatska i Engleska su vrlo različite zemlje. U svakom pogledu. Na primjer, u Engleskoj se plaća porez na kapitalnu dobit, na nekretnine i sve ostalo i nitko tu činjenicu ne dovodi u pitanje. Oni raspravljaju o poreznim politikama koje su najprimjerenije njihovom društvu dok je kod nas mnogima normalno da zarade 100.000 hrk i ne plate državi ništa. Pitam ja tebe i sve ostale, bez obzira na politiku, da li je porez štetan za društvo i državu? Da li je normalno da netko ostvaruje enormne prihode i da po važećim zakonima ne mora platiti nikakav porez?

Cini mi se da me nisi shvatio. Naravno da cu vrlo razlicite – tamo se za politicki kriminal i korupcijui ide u zatvor, u hrvatskoj jos postanes nacionalni junak[smiley1]. Da se unaprijed ogradim od politcke promidzbe, puca mi prsluk za HDZ i SDP a i ostale stranke… dokazane lopine, svi do jednog…

Mozemo ti i ja ovako do sutra: je li normalno da se poslovi dobijaju preko veze? je li normalno i moralno da sitne ribe placaju porez, ostaju bez stana koji su kupili kredit a ne mogu ga placati a da se Mamicima i slicnima oprasta porez?

Cini mi se da svi zanemaruju zapravo i jedini pravi prigovor EU Hrvatskoj – korupcija! Tu leze svi problemi…nenaplaceni porezi koje bismo mi mali trebali platiti – e ja necu! Inace, moj dragi Prle, reci ti meni jesi li ti sve svoje poslove obavljao/narucio po slovu zakona? Nije li ti tu i tamo “majstor Jozo” uredio kuhinju za po cijene, bez poreza?

Eto, tko je bez grijeha neka prvi baci kamen, jelte?… ja jesam za placanje poreza u uredjenoj drzavi, cak bi i bio sretan da ga placam. No dok zivimo u lopovskoj drzavi predvodjeni lopovskim politicarima ne vidim razloga zasto bi ga ja, trudbenik prve klase placao a ostali se debelili na kozi meni i mojih slicnih!

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Vidim pojavilo se puno mladih i zelenih (zbog daltonizma ponekad mi se čini da su crveni) na ovom forumu. Zapamtite si jednom ako to još ne znate: politički rizik je najveći rizik za burzu. Nije toliko bitan PKD u programu neke stranke – već poruka koja se na taj način šalje sadašnjim i potencijalnim investitorima. A ona je izrazito negativna i vrlo odbojna. Nemam sad namjeru polemizirati o potrebi uvođenju PKD jer je to pitanje bepredmetno – već savjetujem bezjacima da prvo pročitaju djelo Adama Smitha “Istraživanje prirode i uzroka bogatstva naroda” izdano prvi put još 1776. godine – pa se nek tada jave na forumu.
Za revolucionarnog mislioca Adama Smitha i osnove njegovog djela zna svaki ekonomist Zapadne civilizacije. S druge strane na prste jedne ruke mogli bi se izbrojati oni koju su na zapadu čuli da postoji nekakav Jurčić i njegove nakaradne ideje.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Samo da dodam: što se tiće stupnja razvoja svijesti građana Hrvatske o dioničarstvu – mi smo sada tamo gdje su SAD bile 1800. godine. Tko ne vjeruje nek malo prouči povijest. A da smo zaostali – to stoji.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

New Report

Close