Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


vodoinst: ” Kaj je s tobom Prle? Tebi je izgleda korekcija pomutila pamet. Inače, scenarij koji opisuje Gorgija sasvim je izvjesan ukoliko nazadne ljevičarske snage uspiju u svojoj prevarantskoj misiji. ” Oprosti ali moram izvući slijedeće iz gornjeg konteksta: “nazadne ljevičarske snage”. Uobičajeno je mišljenje da je ljevica suprostavljena desnici. Da li onda proizlazi slijedeće: “napredne desničarske snage”?

Da, dobro si shvatio. Neki bi opet radničko samoupravljanje i uranilovku. I etatizam.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


prle693: ” vodoinst: ” Kaj je s tobom Prle? Tebi je izgleda korekcija pomutila pamet. Inače, scenarij koji opisuje Gorgija sasvim je izvjesan ukoliko nazadne ljevičarske snage uspiju u svojoj prevarantskoj misiji. ” Oprosti ali moram izvući slijedeće iz gornjeg konteksta: “nazadne ljevičarske snage”. Uobičajeno je mišljenje da je ljevica suprostavljena desnici. Da li onda proizlazi slijedeće: “napredne desničarske snage”? ” Da, dobro si shvatio. Neki bi opet radničko samoupravljanje i uranilovku. I etatizam.

Možda bi neki bili sretni i sa radničkim dioničarstvom. To postoji u nazadnom zapadnom svijetu gdje vladaju nazadne ljevičarske snage. slovenija i engleska jesu zemlja…..Dalje nastavi sam. Vidim da vladaš terminologijom.


zgubidan10: ” Gorgija=optimizam ” Mislim da oni koji vjeruju u krah tržišta, bio na vlasti čak i SDP, zapravo nasjedaju SDP-ovoj propagandi. Hrvatska ekonomija je, kako kažu međunarodne institucije, robusna i u ekspanziji, svakako nije u nekakvoj “krizi” kako bi Mesić i Jurčić htjeli da birači misle, i najgore što joj se u bilo kojim okolnostima može dogoditi je usporavanje rasta. Pa nećemo valjda pušiti katastrofične spike ovih koji će svašta reći samo da bi došli na vlast.

U tome i jest cijeli problem, sve sto bi SDP-ova vlada napravila NUŽNO VODI USPORAVANJU RASTA !
Nema to više smisla argumentirati, svakom upućenom to je jasno.

[color=black][/color]

evo štiva za tebe i tvoju porodicu: http://www.poslovni.hr/60857.aspx


Moj glas i glas moje porodice je glas za HDZ.

Ekonomija nije u krizi.Banke imaju 20% cca depozita od gradjana,fondovi imaju novaca ova korekcija je
psiholoske naravi .

SAM PROTIV SVIH


Ekonomija nije u krizi.Banke imaju 20% cca depozita od gradjana,fondovi imaju novaca ova korekcija je psiholoske naravi .

Dapače, ekonomija je u strahovitom zamahu i to svi dijelovi. Turizam radi odlično, a još puno se i investira, trgovina teško nalazi radnu snagu, a ono što je ključno ima sve više izvoznika koji se dižu i povečavaju promete. Ove priče o prezaduženosti ne stoje jer raja sve ima pokriveno u bankama,a o paprici u čarapama ne treba niti govoriti. Ljudi , mi smo za Bugare i Rumunje avion njih diže samo broj stanovnika. Da je nas 20 milja već bi davno bili u EU. U takvoj zemlji mora se i na burzi moći zaraditi. Ima tu još dosta prostora za napredak.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


GERONIMO: ” Ekonomija nije u krizi.Banke imaju 20% cca depozita od gradjana,fondovi imaju novaca ova korekcija je psiholoske naravi . ” Dapače, ekonomija je u strahovitom zamahu i to svi dijelovi. Turizam radi odlično, a još puno se i investira, trgovina teško nalazi radnu snagu, a ono što je ključno ima sve više izvoznika koji se dižu i povečavaju promete. Ove priče o prezaduženosti ne stoje jer raja sve ima pokriveno u bankama,a o paprici u čarapama ne treba niti govoriti. Ljudi , mi smo za Bugare i Rumunje avion njih diže samo broj stanovnika. Da je nas 20 milja već bi davno bili u EU. U takvoj zemlji mora se i na burzi moći zaraditi. Ima tu još dosta prostora za napredak.

slažem se

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________


vodoinst: ” prle693: ” vodoinst: ” Kaj je s tobom Prle? Tebi je izgleda korekcija pomutila pamet. Inače, scenarij koji opisuje Gorgija sasvim je izvjesan ukoliko nazadne ljevičarske snage uspiju u svojoj prevarantskoj misiji. ” Oprosti ali moram izvući slijedeće iz gornjeg konteksta: “nazadne ljevičarske snage”. Uobičajeno je mišljenje da je ljevica suprostavljena desnici. Da li onda proizlazi slijedeće: “napredne desničarske snage”? ” Da, dobro si shvatio. Neki bi opet radničko samoupravljanje i uranilovku. I etatizam. ” Možda bi neki bili sretni i sa radničkim dioničarstvom. To postoji u nazadnom zapadnom svijetu gdje vladaju nazadne ljevičarske snage. slovenija i engleska jesu zemlja…..Dalje nastavi sam. Vidim da vladaš terminologijom.

e moj Prle… usporedjivati Englesku i njihove ljevicare sa nasim jest totalno van svake logike. Ovi nasi su stvarno pomahnitali, crveni gen je proradio u njima i nostalgija ih pere jako…. dok je bio pokojni Racan na celu SDPa to je uistinu bila stranka socijal demokrata (iako bi se tu dalo raspravljati puno tko je vukao desnije poteze dok je bio na vlasti – HDZ ili SDP)…

radnicko dionicarstvo u Hrvatskoj? Da, da jako dobra ideja. Pogledaj primjer radnickog dionicarstva na primjeru HTa.

Osim toga, imali smo mi vec, spomenut cu samo Plivu. Reci mi, znas li koliko je djelatnika plive zadrzalo dionice a koliko ih je odmah prodalo i izgubilo profit? Tko se okoristio tim radnickim dionicarstvom – radnici ili netko drugi?

Sve dok je nama rvatskog mentaliteta – Merdzo, skijanje, more dotle nema napretka….

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

uvođenje poreza = katastrofa ,

ljudi nema nikakve veze , pa da ga i uvedu desit će se ništa. Uveden je u Sloveniji pa jel se burza raspala ili nije,ili sve radi normalno. Ako ga i uvedu , a uvest će ga ili jedni ili drugi , odradit će se mala stagnacija i idemo dalje. Kod nekih postoji bojazan da fondovi izlaze iz našeg tržišta zbog toga /poreza /i kreću na ulaganje vani . Svi imaju prospekte i dozvoljene količine novca za takvo ulaganje / koliko cca 30% / a što će sa ostalim novcem , sigurno ga neće držat u čarapi znači morat će ostat uložen na našem tržištu.
Pozdrav odoh malo do Makarske brat masline lipo je vrime.

Svaka korekcija kako došla tako i prošla pa će i ova.

Kada sna prije dva tjedna najavio da se nalazimo na 1/3 puta očekivane korekcije, neki meni dragi forumaši su me nazvali drukerom!
Pa dajte to zamislite ljudi![smiley10]
Tada je CROBEX bio na 51XX bodova.
Sada vidimo da je to moje predviđanje bilo isprano.

Zato, evo mog novog viđenja situacije:
korekcija će trajati sve dok imam keš poziciju.[smiley1]
Sada sam na 40%
Kada se približim stopi od 5 – 10 %, e tek onda možemo gore! [smiley2]

La vita e bella!

Jedino što mogu reći je da je žalosno da se i ovaj poslovni forum pretvorio u predizborni propagandni program (ne bi me čudilo da iza nekih nickova kriju i članovi izbornih stožera stranaka).
Naravno da je utjecaj politike vrlo važan za razvoj tržišta kapitala ali na koji način post “moj glas i glas moje porodice je glas za HDZ” (moglo je pisati i SDP umjesto HDZ, svejedno) pridonosi raspravi o tom utjecaju ? Dajte ohladite malo ljudi od toga a ako vam se baš propagira neka stranka, odite lijepiti plakate po gradu.

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

New Report

Close