Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Idemo s malo manje strasti i gnjeva sagledati aktualnu tržišnu situaciju.Fondovi trenutno provode sofisticiranu akciju koja im konvenira, indirektno i svima nama. Zašto? Postepenim hlađenjem tržišta dovode situaciju u standbay za obje postizborne opcije. U slučaju pobjede hdz-a, tržište po samoj inerciji ostaje stabilno uz eventualni minimalni skok indeksa, te samim time osiguravaju povoljnu startnu poziciju za iduću godinu. U slučaju pobjede sdp-a , spremni su već od 26.11. prilično podići razinu indeksa, te samim time primiriti neopravdana strahovanja od pada tržišta i PKD-a( koji realno govoreći predstavlja više populističko retoričku figuru nego realnu opasnost uvođenja , bar ne u skoro vrijeme). U slučaju da ne reagiraju kako sam gore naveo dovode se u veliku opasnost najezde udjeličara koji panično traže povrat uloženog, te samim time velikog urušavanja tržišta, čega su i sami svijesni.Zato da rezimiram, nema potrebe za strahom nego strpljenjem!!!

OPORTUNIST
Ne bi se složio nikako s tobom.
Tvoj scenarij je gotovo nemoguć.
Banke i fondovi su većinom u stranim rukama,i podržavaju politiku HDZ-a što je vidljivo i iz predizborne kampanje,a i HDZ obećava rast tržišta kapitala i dolazak novih IPO-a,i samo pobjedom HDZ-a možemo očekivati rast tržišta kapitala.
Pobijedi li SDP ,svi novopečeni investitori,a i oni stari izvući će lovu iz dionica i fondova,i vratiti ponovno u čarape,a to znači jako veliki pad indeksa na burzi.
Ovo nije nikakvo drukanje već je samo realno trenutno stanje na tržištu kapitala jer se politika previše bacila u tu sferu,a naš “Burduš” ponovno napada na IGH,pa vi sad sami prosudite koja je bolja opcija.


Idemo s malo manje strasti i gnjeva sagledati aktualnu tržišnu situaciju.Fondovi trenutno provode sofisticiranu akciju koja im konvenira, indirektno i svima nama. Zašto? Postepenim hlađenjem tržišta dovode situaciju u standbay za obje postizborne opcije. U slučaju pobjede hdz-a, tržište po samoj inerciji ostaje stabilno uz eventualni minimalni skok indeksa, te samim time osiguravaju povoljnu startnu poziciju za iduću godinu. U slučaju pobjede sdp-a , spremni su već od 26.11. prilično podići razinu indeksa, te samim time primiriti neopravdana strahovanja od pada tržišta i PKD-a( koji realno govoreći predstavlja više populističko retoričku figuru nego realnu opasnost uvođenja , bar ne u skoro vrijeme). U slučaju da ne reagiraju kako sam gore naveo dovode se u veliku opasnost najezde udjeličara koji panično traže povrat uloženog, te samim time velikog urušavanja tržišta, čega su i sami svijesni.Zato da rezimiram, nema potrebe za strahom nego strpljenjem!!!

I ja tako nekako mislim što se tiče ove korekcije. Tu se radi i o internoj politici fondova. Oni jednostavno uvijek krenu prije nego što njihovi ulagači očekuju. Tako su i za HT čim je završio kolovoz srušili cijene, i to nakon nekoliko dana rasta kojima su uljuljkali svoje članove, tako da dok su se oni koji su izlazili za HT stigli osvijestiti već su morali prodavati po mnogo nižim cijenama. Tako su i sada porasli na HT i onda preko noći počeli rušiti već od 15.10., znajući da su ih mnogi mislili napustiti zadnjih tjedana pred izbore, dakle u studenom. Pa su postigli win-win situaciju: neki će odustati od izlaska, jer se pad ionako već dogodio, a oni koji svejedno odluče otići fondu će vratiti udjele po diskontnim cijenama. I normalno je da tako postupaju, jer tim igrama čuvaju imovinu fonda, na što su uostalom obvezni i svojim udjelničarima.

Moj glas i glas moje porodice je glas za HDZ.

KAJ GOD!


Sonniboy: ” . Trenutno tržištu kapitala, posebice malim investitorima odgovara politika koju propagira HDZ, htjeli vi to priznati ili ne. Ta će opcija na ovim izborima dobiti moj glas i glas moje obitelji. Ostalo me ne zanima jer nije u fokusu moga interesa. ” Tržištu kapitala i svima na njemu uvijek odgovara ona politika koja će omogućiti jači ekonomski rast. Interesi pojedinaca na burzi poklapaju se s interesima ekonomije u cjelini. Preslikavaju ih. I to je razlog zašto ću i ja prvi put glasati za HDZ. Jer Jurčićevi pogledi na ekonomiju znače zaustavljanje procesa koji su ekonomiju konačno digli. I to je pogubno za sve. Podilaženje onima koji “imaju manje” socijalnom demagogijom uvijek se u povijesti obijalo na glavu najviše baš tim malima. Pa pogledajte samo danas kaos u Francuskoj i Njemačkoj jer strojovođe šize kad vide da imaju manje plaće od svih drugih u zapadnoj Europi. A imaju ih zato jer se u Francuskoj i Njemačkoj sve do danas vodi politika čuvanja “socijalnih prava”, dok su drugi išli dalje. I samo oko toga se vodi sada i borba ekonomskih projekata u Hrvatskoj i ta borba je najvažnija i za tržište kapitala, mnogo više nego samo porezi na dobit.

OTKAD JE TO hdz TRŽIŠNO ORJENTIRAN? Sigurno sam nešto bitno propustio?


OPORTUNIST Ne bi se složio nikako s tobom. Tvoj scenarij je gotovo nemoguć. Banke i fondovi su većinom u stranim rukama,i podržavaju politiku HDZ-a što je vidljivo i iz predizborne kampanje,a i HDZ obećava rast tržišta kapitala i dolazak novih IPO-a,i samo pobjedom HDZ-a možemo očekivati rast tržišta kapitala. Pobijedi li SDP ,svi novopečeni investitori,a i oni stari izvući će lovu iz dionica i fondova,i vratiti ponovno u čarape,a to znači jako veliki pad indeksa na burzi. Ovo nije nikakvo drukanje već je samo realno trenutno stanje na tržištu kapitala jer se politika previše bacila u tu sferu,a naš “Burduš” ponovno napada na IGH,pa vi sad sami prosudite koja je bolja opcija.

Točno se zna zašto je pad tržišta:
Oni koji su protiv uvođenja poreza na kapitalnu dobit ruše tržište, tako kada će prodavati jeftino da plate što manji porez! ( za inat Jurčiću a skrivaju se iza skrbničkih računa ) [smiley2]
Idemo dalje![smiley13]


OPORTUNIST Ne bi se složio nikako s tobom. Tvoj scenarij je gotovo nemoguć. Banke i fondovi su većinom u stranim rukama,i podržavaju politiku HDZ-a što je vidljivo i iz predizborne kampanje,a i HDZ obećava rast tržišta kapitala i dolazak novih IPO-a,i samo pobjedom HDZ-a možemo očekivati rast tržišta kapitala. Pobijedi li SDP ,svi novopečeni investitori,a i oni stari izvući će lovu iz dionica i fondova,i vratiti ponovno u čarape,a to znači jako veliki pad indeksa na burzi. Ovo nije nikakvo drukanje već je samo realno trenutno stanje na tržištu kapitala jer se politika previše bacila u tu sferu,a naš “Burduš” ponovno napada na IGH,pa vi sad sami prosudite koja je bolja opcija.

Mislim da nema razloga za takvu paniku. Burza je odavno uračunala rizik pobjede SDP-a i u tom slučaju bismo imali samo još 4 godine nastavka ovakve burze kakvu imamo od početka lipnja. U tom slučaju mogu nas zamisliti kako se za 3 godine još uvijek zabavljamo s linijom otpora na 5000 i podrškom na 4600. Kao pokvarena ploča. Pa najduži kontinuirani pad Crobexa od čini mi se 8 dana se dogodio odmah onog časa kada je SDP održao svoju konvenciju i izabrao Milanovića. To je već bio predizborni šok, samo što većina ljudi na burzi to uopće nije kopčala. Tada je sve počelo i otada traje.

A velika razlika je u tome što bi u slučaju HDZ-ove pobjede burza nastavila tamo gdje je stala proljetos. I ne mislim da tek od nove godine, nego odmah, čim bi ta pobjeda postala izvjesna. Jer ne zaboravimo tek treba odraditi sve ove pozitivne FI za Q3.

Gorgija=optimizam

Ako me nema ,znaci da nisam tu.


OTKAD JE TO hdz TRŽIŠNO ORJENTIRAN? Sigurno sam nešto bitno propustio?

a jesi, jesi, očito puno toga!

U svim razvijenim društvima svijeta porez se plaća pa tako i porez na kapitalnu dobit. sva razvijena društva imaju i razvijena tržišta pa tako i tržišta vrijednosnica.

razvijeno društvo = razvijeno tržište => manje oscilacije cijena => manji interes špekulanata.
nerazvijeno društvo = nerazvijeno tržište => velike oscilacije cijena => veliki interes špekulanata=> sprega politike i špekulantskog kapitala

Posuđeno sa drugog foruma:

Jako dobro rečeno

http://www.jutarnji.hr/novac/vijesti/clanak/art-2007,11,17,analiza_fondovi,98361.jl

New Report

Close