Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Spectator: ” Zašto fondovi ne brane vrijednosti? Piše: Silvana Milić, PBZ Invest Foto: Corbis ——————————————————————————– . Gdje su fondovi, zašto se ne brane vrijednosti? Vjerojatno zato što vjeruju da je pojačani politički rizik kratkog daha, izaći će oni koji su spekulativno na tržištu. Oni koji su tu doista zbog investiranja i očekivanja budućih viših vrijednosti stvorenih rastom kompanija sjede mirno. Gdje je onda problem? Problem je u značajnom broju malih investitora koji na žalost nemaju nužnu naobrazbu vezano uz tržište kapitala ” Ne kužim ovo boldano.

meni je to logičan zaključak, nije im potrebno braniti pozicije jer im neće biti problem vratiti se na njih. pa im se više isplati pokupovati dok se nudi na ovim razinama.


sonniboy:Trenutno tržištu kapitala, posebice malim investitorima odgovara politika koju propagira HDZ, htjeli vi to priznati ili ne. Ta će opcija na ovim izborima dobiti moj glas i glas moje obitelji

ja se, na žalost, gotovo svkadonevno (zbog prirode posla) moram družit s političkim njuškama pa dobro znam taj svijet.
potpuno te razumijem kada i na taj način braniš svoje interese što je posve legitimno i društveno prihvatljivo.
ja samo ne podnosim kad netko glupošću pokušava branit svoje stavove i interese. kakvi bandići, predizborni skupovi, crkva, uvjerljive pobjede, prognoze o ‘zelenom utorku’…
tome na ovoj temi nije mjesto. i točka.


Bila je politika tema dok smo kupovali ovu dionicu pa onda mora biti i sad dok ju hoćemo prodati. I točka.
A za podići cijenu netreba nikakav šareni štapić već samo da Sanader kaže fondovima up, up, up. Uostalom to je bili dogovoreno još prije IPO-a. [smiley2]

DA li ste se zapitali je li toliko jak i može li SDP na neki neobjašnjivi način oboriti cijenu HT-a na taj nivo da većina preostalih dioničara kojih je jaaaako jaaaaako puno popi.di i kaže: ” E ovaj HDZ i nas je za.ebo, samo su nas opljačkali i uzeli zadnje novce….e sad ćemo glasati za crvene…!”

Ako sve povezujemo sa politikom ovo što sam naveo je “znanstvena fantastika” ali ima slučaja gdje i to postaje stvarnost.

Iskreno se ne nadam u ovakav scenario jer bi pobjeda SDP-a vratila tržište kapitala HR korak unutrag, veliki broj stranih investirora bi jednostavno nestao preko noći, i sada pred izbore već osluškuju i spremni su velikim dijelom za prebacivanje još ako crveni pobjede mislim da bi zaronili ispod 4000 bodova na Crobexu jer bi se prebacivanje sredstava značajnije osjetilo što bi pokrenulo lavinu i tko zna gdje bi to završilo.

Nadam se da će većina naroda u HR biti za HDZ i zdravi razum pa da “krenemo dalje!”[smiley2]

.Uspjeh nije cilj, već sredstvo da se teži još višemu.

Listam forume i na svima odreda samo o politici. I sad kad netko kaže da na burzi vlada zakon ponude i potražnje. Očito da je politika prevladala i ponudu i potražnju zamijenila panika.

ma ljudi, koji je…ni PKD??
evo, ja sam spreman kladiti se da će, u slučaju pobjede SDP-a, biti uveden tek u drugoj polovici Vladina mandata (od 2010. nadalje), i to uz najblaže moguće odredbe o oporezivanju u europi (razgovarao o tome neformalno s dr. Ljubom nakon jednog predizbornog skupa, ne šalim se).

hate red


. Trenutno tržištu kapitala, posebice malim investitorima odgovara politika koju propagira HDZ, htjeli vi to priznati ili ne. Ta će opcija na ovim izborima dobiti moj glas i glas moje obitelji. Ostalo me ne zanima jer nije u fokusu moga interesa.

Tržištu kapitala i svima na njemu uvijek odgovara ona politika koja će omogućiti jači ekonomski rast. Interesi pojedinaca na burzi poklapaju se s interesima ekonomije u cjelini. Preslikavaju ih. I to je razlog zašto ću i ja prvi put glasati za HDZ. Jer Jurčićevi pogledi na ekonomiju znače zaustavljanje procesa koji su ekonomiju konačno digli. I to je pogubno za sve. Podilaženje onima koji “imaju manje” socijalnom demagogijom uvijek se u povijesti obijalo na glavu najviše baš tim malima. Pa pogledajte samo danas kaos u Francuskoj i Njemačkoj jer strojovođe šize kad vide da imaju manje plaće od svih drugih u zapadnoj Europi. A imaju ih zato jer se u Francuskoj i Njemačkoj sve do danas vodi politika čuvanja “socijalnih prava”, dok su drugi išli dalje. I samo oko toga se vodi sada i borba ekonomskih projekata u Hrvatskoj i ta borba je najvažnija i za tržište kapitala, mnogo više nego samo porezi na dobit.

Poštovani korisnici,

Dobro, ćemo sada svaku temu zatrpavati s političkim programima, rekla-kazala, izborima, PKD-om, kampanja i inim? Treba sve teme zaključati osim Utjecaj predizborne … da biste tamo razglabali o tome?

Srdačan pozdrav!

Suricata suricatta

Vjeko, imate pravo, ali što trenutno drugo reći o temi korekcija kada je očito da ni odlična izvješća trenutno ne igraju nikakvu ulogu? Kao što ni tržišna psihologija tj. TA više ne pomaže. Sentiment je potpuno fiksiran za izbore. I to zapravo već pola godine, samo se sada zahuktalo. A jasno da veliki igrači to potenciraju, možda oni i jesu motori korekcije, ali sve to im je omogućila politička situacija.


Dobro, ćemo sada svaku temu zatrpavati s političkim programima, rekla-kazala, izborima, PKD-om, kampanja i inim? Treba sve teme zaključati osim Utjecaj predizborne … da biste tamo razglabali o tome?

Nažalost Vjeko, trenutno politika kroji stanje na burzi.
Mene trenutno zabrinjava ovaj veliki pad u petak i to na zaista pristojnom prometu
Mislim da se varaju oni koji misle da će burza sljedeći tjedan rasti.
Crobex će i dalje padati i to sa sve većim prometima.
Ima li ovdje netko da su mu margin krediti u opasnosti?
Može li netko procijeniti na koliko crobex mora pasti da bi margini počeli pucati?
To bi zaista ozbiljno srušilo burzu.


Poštovani korisnici, Dobro, ćemo sada svaku temu zatrpavati s političkim programima, rekla-kazala, izborima, PKD-om, kampanja i inim? Treba sve teme zaključati osim Utjecaj predizborne … da biste tamo razglabali o tome? Srdačan pozdrav!

Ajde Vijeko, sunce mu Micikino, daj i ti shvati, da se ovakva konstruktivna rasprava vodila u našim dosadašnjim sazivima sabora usudim se reći i u stavrnosti bi ova zemlja bila pokrenuta kako treba.
Tamo su stari moj diskusije rekla kazala. A posebno na ekonomskim skupovima tipa Opatije gdje i naš vrli predsjednik ima što za reći. Bog mi je svjedok da ni ja ne bi bio puno lošiji iako nisam ekonomista.
Dapače, glavnina forumaša ovdje barata bar jednim stranim jezikom, pišljivim engleskim sa čijim se neznanjem naš Predsjednik tako ponosi. Jer on priča hrvatski .
Eto. I na kraju želim samo primijetiti kako je gotovo nemoguće izbjeći zatrpavanja teme političkim programima jer su isti povezani sa tržištem kapitala. A želja za njihovim isticanjem ugasit će se, što je sasvim normalno, nakon izbora.

Ljep pozdrav

Scio me nihil scire

“Kada tržište više ne reagira na dobre vijesti, dostignut je vrhunac. Tada treba izići”
A. Kostolany

Veća je ponuda od potražnje, ima robe ali nema kupaca.
“Kolebljivi” imaju pune ruke papira, prodali bi ali nemaju kome.

"Ako ne možete promjeniti smjer vjetra, promjenite položaj svojeg jedra."

Idemo s malo manje strasti i gnjeva sagledati aktualnu tržišnu situaciju.Fondovi trenutno provode sofisticiranu akciju koja im konvenira, indirektno i svima nama. Zašto? Postepenim hlađenjem tržišta dovode situaciju u standbay za obje postizborne opcije. U slučaju pobjede hdz-a, tržište po samoj inerciji ostaje stabilno uz eventualni minimalni skok indeksa, te samim time osiguravaju povoljnu startnu poziciju za iduću godinu. U slučaju pobjede sdp-a , spremni su već od 26.11. prilično podići razinu indeksa, te samim time primiriti neopravdana strahovanja od pada tržišta i PKD-a( koji realno govoreći predstavlja više populističko retoričku figuru nego realnu opasnost uvođenja , bar ne u skoro vrijeme). U slučaju da ne reagiraju kako sam gore naveo dovode se u veliku opasnost najezde udjeličara koji panično traže povrat uloženog, te samim time velikog urušavanja tržišta, čega su i sami svijesni.Zato da rezimiram, nema potrebe za strahom nego strpljenjem!!!

New Report

Close