Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Od ponedjeljka više nema korekcije. Samo erekcija. Dogovor je sinoć pao. Četiri skupine po jedanaest članova. Crvena, zelena, plava i žuta. Svaka je dobila zadatak počistiti sve naloge na prodaji jedne dogovorene kompanije. [smiley1].


Bojim se da ono što sam pročitao u Večernjaku nije na tragu tvog razmišljanja, već bi tržište moglo još 10-20% dolje jer po tom SDP laganini dobija izbore. Čista psihologija! [smiley5]

pozdrav svima iz Beograda. ovdje također gadna korekcija a kako čujem od tamošnjih brokera ista situacija i u Bosni, CG, Makedoniji. predviđanja ex-yu invest.zajednice da će korekcija na regionalnoj razini potrajati još neko vrijeme. nema nam druge nego u dokup ko ima love, ako ništa drugo da minimiziramo eventualne gubitke.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Zašto fondovi ne brane vrijednosti?
Piše: Silvana Milić, PBZ Invest
Foto: Corbis
——————————————————————————–

Crvenilom su i dalje zavijena tržišta kako u zemlji i regiji, tako i u svijetu.

Dok svijet prati neizvjesnost vezana uz gospodarski rast, Hrvatska je više pod utjecajem predizbornog razdoblja.

Politički rizik je dobio na značaju, na žalost u negativnom smislu, pa umjesto da predizborni skupovi imaju afirmativan, isti postaju destruktivni za tržište kapitala.

Također, umjesto isticanja prednosti tržišta kapitala za lišavanje ovisnosti gospodarstva o bankocentričnom sustavu, društvo se povodi za “dječjim bolestima” koje tržište kapitala u Hrvatskoj još nije preraslo.

Kompanije koje su uvrštene te se trguju na Burzi prema objavljenim rezultatima opravdavaju procjene i očekivanja, no onda slijedi pitanje kako to da je korekcija u tijeku?

Naime, razvidna je još jedna činjenica, a ta je da tržište pada na malim volumenima, na temelju kojeg možemo zaključiti da mali investitori koji su najpodložniji spekulacijama izlaze s tržišta obzirom da mu se navješta “neprijateljsko” okružje.

Iskusni, profesionalni investitori, prate sve čimbenike koje utječu na gospodarstvo, pa tako i politiku, ali reagiraju na pokazatelje kompanija! Tek nakon njihova usporavanja rade prilagodbe.

Gdje su fondovi, zašto se ne brane vrijednosti? Vjerojatno zato što vjeruju da je pojačani politički rizik kratkog daha, izaći će oni koji su spekulativno na tržištu.

Oni koji su tu doista zbog investiranja i očekivanja budućih viših vrijednosti stvorenih rastom kompanija sjede mirno.

Gdje je onda problem? Problem je u značajnom broju malih investitora koji na žalost nemaju nužnu naobrazbu vezano uz tržište kapitala

IIskusni, profesionalni investitori, prate sve čimbenike koje utječu na gospodarstvo, pa tako i politiku, ali reagiraju na pokazatelje kompanija! Tek nakon njihova usporavanja rade prilagodbe.

Gdje su fondovi, zašto se ne brane vrijednosti? Vjerojatno zato što vjeruju da je pojačani politički rizik kratkog daha, izaći će oni koji su spekulativno na tržištu.

Oni koji su tu doista zbog investiranja i očekivanja budućih viših vrijednosti stvorenih rastom kompanija sjede mirno.

Gdje je onda problem? Problem je u značajnom broju malih investitora koji na žalost nemaju nužnu naobrazbu vezano uz tržište kapitala.

citat iz jutarnjeg .panićari dajte si pročitajte par puta

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

Nadam se samo da ova anketa neće imati prerazornog efekta na burzu…mislim u slučaju pobjede..

http://www.24sata.hr/index.php?cmd=show_clanak&tekst_id=37454&context=naslovnica&web_page_id=main_page%5Bsmiley7%5D

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

leon swpr:

Strawinsky:

Che: ” (…) ja gledam sinoć i skoro da ne mogu naći firmu kojoj je P/E ispod 100 (…)…” ATPL (progn. do kraja god. na aktual. cijenama) oko 20 Dukat (Lura) oko 15 Ima još nekih, ali istina je, rijetki su. Pozdrav!

??? Mozda grijesim, ali stvarno ne razumijem o cemu se radi? Valjda ste mislili na P/E ispod 10 a ne 100?
Pa ispod 100 je preko 80% likvidnih firmi.[smiley9][smiley9][smiley9]

Da malo drukam ULPL je niže od 10

Naziv P/E P/BV
ULPL-R-A 8,04 2,96
ELKL-R-A 12,60 1,19
TNSA-R-A 13,21 1,72
IPKK-R-A 14,85 3,79
ADRS-P-A 14,36 1,68
HT-R-A 10,54 1,60
JDGT-R-A 11,30 1,02
FRNK-R-A 15,75 1,26

S trenutnom cijenom i 3Q izvještajem ispod 10 su VLHO i KORF mislim, ako ih možemo tu ubrojit
[smiley2]

Only God, Muammar and Libya!

i kakva su vam predviđanja za početak drugog tjedana?


Nadam se samo da ova anketa neće imati prerazornog efekta na burzu…mislim u slučaju pobjede..

http://www.24sata.hr/index.php?cmd=show_clanak&tekst_id=37454&context=naslovnica&web_page_id=main_page%5Bsmiley7%5D

neće.poslje bitke se broje mrtvi.strpljenja kolega.i onaj bradati komedijaš je imao 6% po anketama pa pobjedio.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.


Od ponedjeljka više nema korekcije. Samo erekcija. Dogovor je sinoć pao. Četiri skupine po jedanaest članova. Crvena, zelena, plava i žuta. Svaka je dobila zadatak počistiti sve naloge na prodaji jedne dogovorene kompanije. [smiley1].

Ne možda od ponedjeljka,ali od utorka idemo sigurno UP.
Ova anketa je bila prije nego je Mesić i Milanović napao Crkvu,i sportaše,a i prije ove gadne korekcije.
Iz povjerljivih izvora znam da pristaše Bandića a takvih je jako puno glasat će za HDZ samo da Hdz dobije izbore kako bi se maknuo Milanović,jer ti isti svi posjeduju brdo nekretnina i imovine i neodgovara im porez na nekretnine.
Idući tjedan Sanader plaća dug umirovljenicima,tu su također novi glasovi,a uostalom otiđite na koji predizborni skup sdp-a i hdz-a pa će te vidjeti omjer snaga skupova. Ja sam bio na nekoliko skupova HDZ-a i ostao sam fasciniran koliko se ljudima probudila svijest kao što je bilo 1990.godine.,a u prolazu sam vidio par skupova sdp-a koji su bili jadni.
Iz svih tih razloga očekujem uvjerljivu pobjedu HDZ-a,i oporavak tržišta kapitala.


Zašto fondovi ne brane vrijednosti?
Piše: Silvana Milić, PBZ Invest
Foto: Corbis
——————————————————————————–

Crvenilom su i dalje zavijena tržišta kako u zemlji i regiji, tako i u svijetu.

Dok svijet prati neizvjesnost vezana uz gospodarski rast, Hrvatska je više pod utjecajem predizbornog razdoblja.

Politički rizik je dobio na značaju, na žalost u negativnom smislu, pa umjesto da predizborni skupovi imaju afirmativan, isti postaju destruktivni za tržište kapitala.

Također, umjesto isticanja prednosti tržišta kapitala za lišavanje ovisnosti gospodarstva o bankocentričnom sustavu, društvo se povodi za “dječjim bolestima” koje tržište kapitala u Hrvatskoj još nije preraslo.

Kompanije koje su uvrštene te se trguju na Burzi prema objavljenim rezultatima opravdavaju procjene i očekivanja, no onda slijedi pitanje kako to da je korekcija u tijeku?

Naime, razvidna je još jedna činjenica, a ta je da tržište pada na malim volumenima, na temelju kojeg možemo zaključiti da mali investitori koji su najpodložniji spekulacijama izlaze s tržišta obzirom da mu se navješta “neprijateljsko” okružje.

Iskusni, profesionalni investitori, prate sve čimbenike koje utječu na gospodarstvo, pa tako i politiku, ali reagiraju na pokazatelje kompanija! Tek nakon njihova usporavanja rade prilagodbe.

Gdje su fondovi, zašto se ne brane vrijednosti? Vjerojatno zato što vjeruju da je pojačani politički rizik kratkog daha, izaći će oni koji su spekulativno na tržištu.

Oni koji su tu doista zbog investiranja i očekivanja budućih viših vrijednosti stvorenih rastom kompanija sjede mirno.

Gdje je onda problem? Problem je u značajnom broju malih investitora koji na žalost nemaju nužnu naobrazbu vezano uz tržište kapitala


Ne kužim ovo boldano.

*** obrisano ***

uvaženi kolega…….. čovjek ima pravo na svoje mišljenje….zar ne?
A što se tiče vaše apolitičnosti , bio sam i ja… pa sam shvatio da je to bez veze iz jednog vrlo jednostavnog razloga: politika određuje sve, ama baš sve, dragi moj kolega….pa ne možete samo sjediti pasivno sa strane i čekati da se rasplet odigra a da vi barem niste bar malkice pokušali utjecati na rezultat koji vama više odgovara.
Uvijek imam svoj stav… bez obzira na politiku. Između dva zla birate manje. Trenutno tržištu kapitala, posebice malim investitorima odgovara politika koju propagira HDZ, htjeli vi to priznati ili ne. Ta će opcija na ovim izborima dobiti moj glas i glas moje obitelji. Ostalo me ne zanima jer nije u fokusu moga interesa.

Scio me nihil scire

sonniboy:Trenutno tržištu kapitala, posebice malim investitorima odgovara politika koju propagira HDZ, htjeli vi to priznati ili ne. Ta će opcija na ovim izborima dobiti moj glas i glas moje obitelji

ja se, na žalost, gotovo svkadonevno (zbog prirode posla) moram družit s političkim njuškama pa dobro znam taj svijet.
potpuno te razumijem kada i na taj način braniš svoje interese što je posve legitimno i društveno prihvatljivo.
ja samo ne podnosim kad netko glupošću pokušava branit svoje stavove i interese. kakvi bandići, predizborni skupovi, crkva, uvjerljive pobjede, prognoze o ‘zelenom utorku’…
tome na ovoj temi nije mjesto. i točka.

hate red

New Report

Close