Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


davids: ” Prva vijest na dnevniku…[smiley4] ” Što kažu? Burza? Slom?

Komentar kako je nekoma prisjela burza pogotovo novima, neka malo…
[smiley2]

Glasnogovornik IGH na neodređeno


cayman006: ” nema ovo stanje veze s izjavama političara niti ima veze sa izborima. fondovi su se dogovorili da će sada biti jedna korekcija i to je prava istina. kako inače protumačiti da svaki put par dana prije korekcije fondovi imaju akcije bez ulaznih naknada? ja uvijek po tome gledam, tako je svaki put i prema tome, korekcija bi trebala prestati najkasnije do 30. 11. ” Apsolutno se slažem sa ovim komentarom. Tako je bilo i prošlo godine (doduše nije bila korekcija , već je bila stagnacija tržišta od 9-12 mjeseca) a sve nakon konferencije u Rovinju (ako se dobro sjećam). Ove godine je bio Hvar, i garant je opet dogovarana strategija hlađenja tržišta. I ukinuli su naknade za ulaz u fondove, sve je isto kao lani. Žalosno je to kako fondovi manipuliraju našim tržištem. Ja osobno vidim Crobex na razinama od 4500-5000 do kraja godine. Žalosno je što tržište nije reagiralo na odlične izvještaje HT-a, Adrisa-a, a nadasve INE. Svi naši blue- chipovi su potcijenjeni (na ovoj cijeni uključujući i ERNT). Precijenjeni su svi likvidniji građevinari, kao i Todorićeve dionice (osim Jamnice).

Tržište će odrediti cijenu,nema free flota na todorićevim dionicma…

Glasnogovornik IGH na neodređeno


Koji moćan dan danas, da budem iskren očekivao sam barem pokušaj ‘dead cat bounce’ od strane fondova ali očito da i manageri imaju tanku stolicu ovih dana (priča se da je pampersica nestalo u DM-u). Nije valjda da im ulagači ozbiljno kucaju na vrata. Ipak mislim da bi i u njihovom interesu bilo da skupe svu snagu za jedan, makar i lažni, pokušaj rasta. Znam da je fond managerima teško isplaćivati raznorazne probisvijete, međede i drhtave ručica, ali težak je to posao koji ne smije uključivati emocije i mislim da će ipak morati odriješti kesu za dobro i nas i njih. Evo kako je ljepotica Ingra danas opet prekrasno odigrala. Stvarno mi je simpatična ova dionica. Iako sam uvjeren u potpuni krah građevinaca u epskom bear marketu koji nam predstoji za ovu dionicu sam siguran da će najmanje pasti. Čak šta više, kad drugi budu na rubu stečaja, dečki iz Ingre će to lijepo iskoristiti i kupitu njihovu pamet i lopate za sitne pare. Ok, sad me malo ponijelo ali ipak više preferiram ovaj ‘razbojnički’ tip firme (ATPL je slična) u vremenima koja slijede jer sam siguran da će se izvući. Intelektualne stupove društva tipa IGH, ERNT po meni treba izbjegavati kao kugu u medvjeđim vremenima, najveća kvaliteta su im kao stručnjaci i inžinjeri a oni će vam dragi moji forumaši pobjeći u inozemstvo na prvi znak teških vremena. Naravno prije će istovariti dionice koje su dobili po debelom popustu. Da me ne optuže kako samo širim jad i čemer na ovom forumu probati ću ubuduće biti konstruktivniji sa savjetima kako se ponašati u bear market-u. Eto odmah preporučujem malo hrabrijim da se pomalo počnu hvatati trejdanja dionicama koje brane mirovinski fondovi. Lako je prokužiti koji su to, čitajte kolegu deimosa npr. Ali opet velim, ne treba paničariti, nagli slomovi ne dolaze baš tako često. Ja osobno mislim da će CROBEX pasti na jedno 3000 ali ne odmah nego u slijedećih godinu-dvije. Ali neće život stati, bit će tu puno prilika i načina da se zaradi bilo trejdanjem bilo pametnim investiranjem u firme koje će poslije rasti najviše.

za koga li ti radiš ,cia,kgb…. pusti ljude na miru Bog s tobom

Nema se tu što puno pametovati.
U ponedjeljak je sve spremno za ATGR.

Korekcija je nužno potrebna, mali investitori misle da se na burzi lako zaradi, hm…ovo neka njima bude škola da ne ulaze u igru sa velikima jer mogu izgubiti.
bolje uložiti u fondove i pustiti neka rastu kroz godine i svi sretni i zadovoljni, ovak…[smiley16].

Sretno trgovanje.

DDJH + 2,5 godine = KOEI

izvor : Radio Dalmacija

ZAGREB – Posljednih dana novopečeni hrvatski dioničari uvjerili su se što znači rizik na tržištu kapitala. Na kraju današnjeg trgovanja, 30 najlikvidnijih dionica u prosjeku je palo čak 3 posto. Cijena najlikvidnije dionice T-HT-a na najnižoj je razini od uvrštenja na burzu – 343 kune.

Cijene dionica na Zagrebačkoj burzi padaju već četvrti tjedan zaredom. Dio krivnje, tvrde analitičari, snosi predizborno razdoblje i neizvjesnost koja često zna utjecati na tržište kapitala. Nakon odličnog početka godine, slijedilo je stabilno ljeto, a zatim i jesen bogata inicijalnim javnim ponudama domaćih kompanija. Sredinom listopada trend se preokrenuo pa je Crobex otada pao gotovo 10 posto. Do izbora analitičari ne očekuju velike promjene. Nakon njih oporavak će ovisiti i o događanjima na globalnom tržištu. Trenutačno sve svjetske burze prolaze kroz krizu, a napeto se iščekuje i rasplet oko cijene nafte.

“Mislim da bez problema možemo reći da se u ovom globaliziranom svijetu sentiment prenosi s tržišta na tržište i da je definitivno došlo do utjecaja na hrvatskom tržištu. Uostalom, poznato je da su strani investitori prodavali neke dionice u posljednjem periodu jer oni kad napuštaju tržište prvo napuštaju tržišta u nastajanju. Hrvatska je jedno od njih”, kaže Dubravko Štimac iz PBZ Croatia osiguranja.

Nakon jednako pesimističnog tjedna, samo su se Ljubljanska i Sarajevska burza naglo oporavile i trgovanje završile pozitivnim predznakom. (hrt, d.r.j.)

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

Gospodo cijene dionica padaju zbog toga što su naši tzv. “financijski stručnjaci “ napuhali cijene pojedinim dionicama kako bi se vozikali u skupim autićima![smiley2]
Gospodin Samodol bi im trebao lagano izvuči uši!
Kako je rekao: “Neću vas pitati kako ste zaradili prvi milion!”
Imam osječaj da ih neće pitati ni za sljedeće milione!
Neke bi trebalo kazneno goniti po tome što rade!

Evo nam emisija na HRT-u o porezu na kapitanu dobit.Jurčić ‘dere’ po svome.Polančec po svome….[smiley2]

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

mmstanic
davids:
” Prva vijest na dnevniku…

Što kažu? Burza? Slom?

evo kolega

http://www.hrt.hr/raspored/dnevnik/

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

Ja bi burzu poslao na bolovanje tjedan dana dok ne prođu izbori.

gospođe i gospodo, kakva panika. Ovo su normalne situacije jer burza jednostavno mora funkcionirati i funkcionira na ovakav način. U zadnjih 10 godina ovog smo se nagledali masu puta i to žešće nego ovih dana.
Malo gore malo dolje ,ali u usnovi burza itekeko ide prema gore jer prati gospodarstvo.

živjeli.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


Naravno kolega, naravno, jer to vama tako odgovara….. pa kad ste ušli u keš pred 3 tjedna, kao što ste malo prije napisali , što to onda niste izjavili…. sad je lako biti general… ako baš hoćete generalni druker.
NHF, čitam malo… pa ste mi zapeli za oko… i eto.

Tocno, meni bi odgovaralo pa to niti ne tajim. Ali mi nikako ne odgovara da ovo potraje dulje vrijeme. Toga se zapravo pribojavam ako dodje SDP na vlast. I ne, ne mislim tu na PKD vec na sumanutu gospodarsku politiku koju najavljuju ali da se ne ponavljam…..

skype - ivek1234


Naravno kolega, naravno, jer to vama tako odgovara….. pa kad ste ušli u keš pred 3 tjedna, kao što ste malo prije napisali , što to onda niste izjavili…. sad je lako biti general… ako baš hoćete generalni druker.
NHF, čitam malo… pa ste mi zapeli za oko… i eto.

Generalni druker? Svaka cast ali stvarno ne vidim da sam ista lose napisao nego naprotiv korrektno jer se za sada stvari i odvijaju kako sam pretpostavio. Izgleda da svatko tko se usudi napisati da bi nas moglo cekati tesko vrijeme biva izvredjan i prozvan “drukerom”.

Mozda bi bilo korektnije da sam vikao UP, UP, UP a Crobex leti dolje ko kamen sa Katedrale? To bi vjerojatno bilo simpaticno jer eto i on gubi novce te se to onda ne smatra drukanjem.

Sorry stari ali fakat u ovom trenu ja osobno ne vidim niti jedan razlog za pomak prema gore a moram priznati da niti kod onih koji predvidjaju rast trzista nisu to podkrijepili nicim opipljivim. Argumente za down trend sam iznio par stranica prije pa ih ne mislim ponavljati.

NHF i none taken! [smiley2]

skype - ivek1234

New Report

Close