Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Jel bio netko od nas forumaša predvidio ovu korekciju, da ubuduće više obratim pažnju na njegove postove!?

Svi koji su prodali. Zasad su u plusu nad nama ali ako zakasne kupiti budu još i u minusu.[smiley1]
Inače u vijestima u 10 rekli da je sve ok i da neće biti nikakve kataklizme , niti nikakvih sranja( zaboravil sam koji su izraz oni upotrijebili).


Jel bio netko od nas forumaša predvidio ovu korekciju, da ubuduće više obratim pažnju na njegove postove!?

mnogi su to predvidjeli kolega…isto tako su mnogi već prije mejsec dana zatvarali pozicije…puno ih je tu i prićelo o tome….ali njihov se tu glas izgubi od toliko novih nickova koji s burzom nemaju baš nikakve veze…i sada nam je jedina šansa da su ti (koji use se već pokazali puno pametnijima od nas ostalih) pogrješili u procijeni…a za to je slaba šansa…jučer su vam izašla dva certifikata vani, a to znaći da bi adris i renet trebali pasti danas za 5%…a kako će nam to pomoći…bojim se nikako[smiley2]


Jel bio netko od nas forumaša predvidio ovu korekciju, da ubuduće više obratim pažnju na njegove postove!?

Ako i jest,taj je ‘razapet’…[smiley3]

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

renet= ernt

neznam zašto brišete kada je točna informacija da je LJubo Jurčić predvidio cijenu poslije izlistavanja u rasponu 350-420 kuna.
onda brišite i post od zagora a ne moj![smiley8]

dan je pametniji od noći

Mislim da je Ivek otišao u Cash-r-a prije mjesec dana.[smiley7]

UGLEDNI britanski tjednik The Economist u posljednjem broju, potaknut posljednjim izvješćem Europske komisije, za kojega piše da ga zemlje kandidatkinje za ulazak u EU očekuju sa strepnjom gotovo kao “školska izvješća”, donosi članak o Hrvatskoj kao lideru ovdašnje regije.

U tjedniku navode da su Kosovo i BiH stavljeni na posljednje mjesto među državama Zapadnog Balkana, te da je Hrvatska na vrhu, ali uz napomenu “da može i puno bolje”. The Economist piše da se Hrvatska, koju očekuju izbori, nada da će uskoro pobjeći daleko od balkanskog mraka.

“Hrvati imaju razloga za zadovoljstvo”

“Hrvati imaju razloga da budu zadovoljni sami sobom. Prošli mjesec njihova država je primljena u Vijeće sigurnosti Ujedinjenih naroda. U travnju bi trebala biti pozvana u NATO. Hrvati predsjedaju novom balkanskom organizacijom smještenom u Sarajevu”, podsjeća tjednik.

Donose i riječi Miroslava Kovačevića, kako pišu, bliskog prijatelja premijera Sanadera, koji kaže da “više nije pitanje svjetla u tunelu”, jer smo “mi sad izašli iz tunela”. “Prije deset godina bili smo tema Vijeća sigurnosti, a danas sjedimo u Vijeću sigurnosti,” rekao je Kovačević, direktor Ureda za E-Hrvatsku.

Tjednik prenosi i izjavu Vladimira Drobnjaka, glavnog hrvatskog pregovarača s EU, koji kaže da je Hrvatskoj najveći problem kapacitet birokracije. The Economist piše da svi Hrvati koji nešto trebaju od vlasti, poput građevinske dozvole, znaju sve o tom problemu, te da Hrvate ljuti nesposobno pravosuđe i korumpirana birokracija.

“Barem ekonomiji ide dobro”

Barem ekonomiji ide dobro, piše The Economist, s očekivanim gospodarskim rastom za ovu godinu od 5,9 posto. Nezaposlenost je dosegnula najnižu granicu od završetka rata 1995. godine, slijevaju se strane investicije. Tjednik navodi i izjavu Maše Kovačević, koja kaže da bi mnoge stvari mogle biti puno bolje. Kovačević je od problema spomenula nezaposlenost mladih od 29 posto, problem manjina Srba i Roma koje još trpe diskriminaciju, te zapuštenih bivših ratnih područja.

“Hrvatsko članstvo u Europskoj uniji sigurno, makar došlo i poslije 2009.”

Tjednik piše i da se uoči izbora vodi izjednačena utrka između dviju najjačih stranaka. HDZ je optuživan za korupciju, no, njegovi čelnici odgovaraju da su uhićenja nekoliko visokih dužnosnika dokaz da rade na borbi protiv korupcije. Tjednik spominje Andreju Feldman, civilnu aktivisticu koja kaže da to “baš i nije tako”, te da ovoj Vladi nedostaje osjećaj za odgovornost. U članku se navodi i zaključak iz izvješća Komisije u kojem stoji da još nije bilo optužnice ili presude za korupciju među najvišim strukturama.

Upitno je može li SDP kapitalizirati problem korupcije i pobijediti na izborima, stoji u članku.

“Hrvatsko buduće članstvo u Europskoj uniji je sigurno, makar došlo i poslije 2009. To se ne može reći za ostale zemlje Zapadnog Balkana,” zaključak je koji u članku donosi The

http://whycroatia.blogspot.com/

nitkonemože predvidi stanje na burzi ima nas par koji su samo rekli što su svi mislili. Pogotovo na likvidnijim i jačim dionica. Previše se bakica počelo petljat u stvari u koje nemaju pojma i zbog njih jedino sam i izlazio u 9 i desetom mjesecu i igrao se shortanjem, makar priznam da me je u nekim stvarima poljuljalo i slušao sam kvazi investicijske savjetnike koji bi se trebali bavit marketingom a ne dionicama. Velika lekcija svima koj se i malo žele bavit sa burzom, velika škola jer ovo od HT i mjesec dana prije je stvarno izvedeno svjetski od strane fondova i banaka. (Radim u njima i tek sad mi je jasna poanta svega.)

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


Jel bio netko od nas forumaša predvidio ovu korekciju, da ubuduće više obratim pažnju na njegove postove!?

Ja sam predvidio, nisam javno govorio, a svejedno kupovao T-HT do nedavno, to je zato kaj sam mislio da je jeftin i zaboravio strah potencijalnih prodavatelja prije izbora.[smiley2]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

moram priznat: nisam ocekivao ovolik pad HT-a, iako sam ocekivao korekciju na ostatku trzista
dobro vrijeme za dokup

[color=blue][/color]Sta ne moze sa pare, moze sa puno pare!

Ja sam sve rasprodao u srijedu i jučer i danas sam presretan.Osta0o samo u ht-u i tnsa.


jučer su vam izašla dva certifikata vani, a to znaći da bi adris i renet trebali pasti danas za 5%…a kako će nam to pomoći…bojim se nikako[smiley2]

Može li nešto više o tim certifikatima, kako, zašto?

New Report

Close