Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

tenkista:

300000 ljudi još nije prodalo HT. Puno njih ima da je samo jedan član obitelji kupio dionice a tu su još onda žena i punoljetna djeca. Ukoliko dionica neće biti 420 kn prije izbora za Sanadera neće glasati 500000 ljudi koji bi inače glasali. Mislim da si to on neće dopustiti.

mislim da ovo nije realno.


nije dobra računica ali da dobar dio ljudi je već dobrano razočaran i da zbog gubitka vrijednosti dionice INE i HT-a neće glasovati za hadeze to je sigurno. No kod izračuna mora se uzeti u obzir da je dosta bilo paketa po jednoj obitelji dosta je bilo kupnje po punomoći tako da ja vjerujem da je trenutačno oko 240.000 ludi skroz nezadovoljno ovom situacijom i da će promjeniti dres u zadnjem momentu ako se nešto ne promjene a to je u konačnici minimum 15 mandata![smiley7]

dan je pametniji od noći

Mislim da ova korekcija nema nikakve izravne veze s izborima, ili je taj utjecaj prilicno mali. Prije bih rekao da je to odraz jednom globalnog trenda koji je trenutno prilicno jak kako u istocnoj Europi pa tako i u ostatku svijeta sto mozete vidjeti iz crvenila koje vlada po burzama.

Tako da mislim da sve spekulacije s izborima ne drze vodu, tko god dodje na vlast to se nece znacajnije odraziti na trziste u hrvatskoj.

Što će danas roknut burza, pogledajte vani šta se događa, Azija, EU, USA, sve je u debelom minusu, kad se tome još pribroje Mesić, Rohatinski i ekipa, fino ćemo se crveniti.
[smiley5]

Ja baš mislim da ćemo se mi danas lijepo zazeleniti. Pa zadnje dane smo išli dolje dok su oni išli gore. zašto misliš da bi ih baš danas trebalo pratiti?

i ja se kladim na zeleno.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

Pusti, zeza.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Koliko gluposti se piše, oni koji su u dionicama drukaju gore, oni koji su u cashu drukaju dolje, a nitko nema pojma što se zbiva, pišite argumentirano ili ostavite prostor onima kojima je bar malo jasno što se zbiva.

slažem se sa kolegom!

Cookie Monster


Ja baš mislim da ćemo se mi danas lijepo zazeleniti. Pa zadnje dane smo išli dolje dok su oni išli gore. zašto misliš da bi ih baš danas trebalo pratiti?

Vidićemo, biće svašta ako HT probiju na 350 [smiley2]

Svidaju mi se grafovi koje crtaju kolege…govori upravo o onome sto je jako veliki problem kod nezanja ili euforije veceg dijela investitora pocetnog ranga.
A radi se o sljedecem…

Vecina ulazi u dionicu kad ona ima potvrđeni trend, dakle, kad je odradila dio svoga rasta, dok iz nje izlazi kad ima opet potvrđen trend pada…dakle, prakticno pri dnu pada…najcesce ulaze i izlaze iz iste dionice vise puta tako da im je naknadni ulaz visi od prethondnog izlaska, te tu nisu ni svjesni da ne samo da gube realni novac, vec su izgubili i priliku za puno vecu zaradu ako bi dobro odabrali tajming ulaska i izlaska ili tzv.surfanja na valovima, a ne gutanja valova .

Primjer :
Dionica 1.

Cijena 80 kuna….rast poceo po cca 3-5% dnevno.
Investitor nije siguran oce li cijena jos gore ili ne (primjetio je dionicu tek nakon 3 dana, na portalu o najvecem dnevnom rastu, nema pojma bas o njoj, tek je ide „proucavati“).
Kupuje dionicu na 93 kune, sto je i vrh 4 dana.
Dionica u tom valu raste do 99 kuna, on je tu ne prodaje jer nema ni target, ne zna fundamente, vec slijedi trend, ali je usao na drugoj trecini trenda.
Dionica krene prema dolje…pada..pada…on je prati…gleda…misli jel da prodaje na 95, 92, 90…i odluci se prodati na 90 kuna…ponosan sto nije ipak vise izgubio.
Dionica dodje do 85…kuna…on je ne kupuje, jer nije siguran vrijedi li, koliko vrijedi…( a kupio ju je po 93, sjecate se  ).
Tada dionica opet krene gore…i to jako brzo…dolazi do 95, veliki promet na 100 kuna…penje se preko 110…pada na 102 kratkorocno i nas je investitor tu kupi…sretan sto je dobio dionicu po 102 kune…i dionica nastavi rast…( zaboravlja da ju je kupio po 93 i propustio kupiti po 85).
Dionica dolazi do 120 kuna…te krene opet padati…privremeno naravno…nas investitor odmah prodaje…da opet ne ode u minus, pa prodaje na 112 kuna…
Dionica se oporavlja i krece do 130, 140, nas investitor je prati, gleda…nesiguran…da li da kupi ili ne…i ne kupi…sve do 155 kuna…dionica nastavi rast do 180 kuna, gdje je nas investitor i proda i zaboravi na nju vise…jer je nasao neku drugu, ova mu je skupa, rasla je vise od 100%.

Dionica je danas na 220 kuna…sa velikim prometima…
A koliko je on zaradio ?
Ukupno negdje cca 15% na ulozeni iznos, dionica je narasla 175%, toliko bi zaradio da ju je drzao, a da je pratio valove…zaradio bi cca 250-300% na osnovicu.
Zato mali investitori gube…mozda i zarade na kraju…15%, ali…gube 150% 
[smiley13]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."


MiG29: ” mislim da je kolega ivek ipak na razini obicnog drukera, kakvih na forumu ima gro.. ” Hvala na lijepom misljenju. Drago mi je sto mislis da sam toliko mocan da mogu rusiti Crobex. [smiley7] Pa da nastavim u tom “drukerskom” tonu – po meni “the best” is yet to come.

dajte kolega najte’ si tepati & laskati
[smiley11]
citajte sto pise, rekao sam da ste druker, ali nigdje da mozete rusiti crobex.
zgodno mi je vidjeti i drugu drukersku personu Medu-Šparu / Buba-štedu kako ih je uvatilo sa rukama u pekmezu, pa se ni njima ne druka prema dolje[smiley2][smiley2]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Spomenut ću samo dalekovod kao primjer, bio sam toliko gladan te dionice da dok sam skupio neke novce rekoh idem brže kupiti ne trebam ni gledati fundamente, eh al onda me žena upozorila da mi to prvo malo proštudiramo i gle užasa spomenut ću samo P/E je oko 400, a i ostali pokazatelji nisu baš sjajni

Che, Dalekovod se na cijeni od 1.630 trguje na P/E 85,6 (ttm – iz dobiti za zadnja 4 kvartala). ok, nije to nisko, ali nije ni 400. u svakom slučaju, provjeri si način računanja pa ti možda ne ispadne baš sve toliko crno.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


Ja baš mislim da ćemo se mi danas lijepo zazeleniti. Pa zadnje dane smo išli dolje dok su oni išli gore. zašto misliš da bi ih baš danas trebalo pratiti?

0,5% u minusu, nije to ništa ljudi šta nas još čeka [smiley2]

New Report

Close