Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dobar je strah tko ga ima.[smiley16]

Koma čovječe.


Možda će me optimisti napasti, ali mislim da je ovakva korekcija poželjna, sinoć gledam gdje tj. u koju dionicu bih uložio i ne mogu naći ništra da nije prenapuhano kao balon, užas jedan, bojim se da ako ovo stvarno ne ispuše bar još malo da će se u jednom trenutku desiti katastrofa. Inače portfelj mi je zbog ove korekcije u minusu da ne bi netko misli da drukam zbog dokupa i sl. sra.. [smiley9]

Što znači prenapuhano , što često spominju i analitičari. Jel možda kad se ispuše i dođe po nihovom na realne cijene triba prestat trgovat i više ništa ne kupovat , ugasit burzu ili ponovno napuhivat . Stvarno ovo ne razumim. Jer zašto bi se nakon ispuhivanja opet trgovalo ako se time balon napuhuje. Svašta bar po mojem skromnom mišljenju.[smiley4]

Che oprosti što sam tebe citira , moga sam i nekog drugog , ništa kontra tebe.


Drhtave ručice “vrijeme je za prodaju”, kasnije ćete se lupati u glavu… Nije ovo za svakoga…

zar ne misliš da je bilo pametnije prije 10-ak dana izaći u cash i kapitalizirati dotadašnju dobit, a u dionice ući nakon završetka korekcije[smiley11]?

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Ne znam baš što nas čeka ali nekako mi se ne sviđa ovo sve skupa :od ht-a– korekcije po 10-15%, povratak 5-10%, što znači da je minus popriličan.Ako se ovako nastavi, gdje je dno?! Ht je trebao biti okidač kao i INA prošle godine kad je gotovo sve odletilo u nebo, no ht je ovdje okidač prema dolje.Svi ‘znalci’ čekaju ht na 450-500 a trebalo je prodati prvi dan.Što ako ne dođe na te cifre? Po meni je rast cijele burze moguć samo ako ht odleti na željene cijene, jer će ljudi ohrabreni popriličnom brzom zaradom ulaziti u razvikane firme koje su mahom na previsokim cijenama(koja je to firma prihod povećala 100% u zadnjih godinu dana, a cijena dionice je narasla recimo 100%) ili u fondove koji će se ponovno pojaviti na strani kupnje i držati cijene do iza Nove godine kako bi mogli brati ponovno u prvom kvartalu 2008. Ht je kao trebao narasti prije izbora jer je to predizborni potez hdz-a, ali ljudi moji, pa ht i JE narastao-sad je na oko 35% od ulaza.Tko garantira da će još rasti ? Jučer je na ht-u bilo naloga na prodaji po par tisuća komada na 351,352. Po koliko je taj fond kupovao kad prodaje na minimumu.Zar žele srušiti još više cijenu da uzmu po 300 kn ?! Mislim da jedino ht može pogurati burzu na stare brojke iz svibnja, IMHO


recimo ja neću ništa prodavati pa ako padne 50% još uvijek neću ništa prodavati, pa da vidim, može li na 0 kuna? Ako može tada sam gubitnik, ali s novim iskustvom i jači. Ako je kockanje imati T-HT, onda sam ja kockar i to najveći.[smiley2]

to baš i nije razuman pristup.[smiley8]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Ma sve ok mark 1, ali ako se imalo razumiješ u ekonomiju i ekonomske pokazatelje, pogledaj fundamentalne pokazatelje tvrtki koje bar nešto znače u ovoj državi i reci mi koja nije precijenjena, ja gledam sinoć i skoro da ne mogu naći firmu kojoj je P/E ispod 100, a slično je i s drugim stvarima.
Problem je kod nas što su ljudi nestrpljivi i na najmanju dobru vijest dižu cijenu unaprijed i tako unedogled dok kako narod kaže ne puknu kola.
Spomenut ću samo dalekovod kao primjer, bio sam toliko gladan te dionice da dok sam skupio neke novce rekoh idem brže kupiti ne trebam ni gledati fundamente, eh al onda me žena upozorila da mi to prvo malo proštudiramo i gle užasa spomenut ću samo P/E je oko 400, a i ostali pokazatelji nisu baš sjajni (ok kupuje se budućnost i očekivanja u budućnosti, ali što je previše previše je), ili hidroelektra firma koja kasni s isplatom plaća u popriličnom je k…. (to znam jer poznam neke ljude tamo) , i tako dalje i tako dalje.
Zna li itko postoji li ijedna firma u HR u koju se fundamentalno ispalti uložiti (osim npr HT-a ili INE u ovom trenutku)[smiley6[smiley6]
Napominjem da sam i sam kasno reagirao i nisam rasprodao portfelj sad brojim mrtve nažalost i umjesto da kupujem u korekciji tonem još dublje u dijelu portfelja, ali budimo pošteni prvenstveno ja prema sebi ne vidim razlog da nisam u pravu za ovo što sam napisao. Daj bože da griješim


asd: ” Sta kukate? Zaradili ste ove godine kao nikada do sada. Lagano hladenje, izbori, sv. Nikola, Bozic, skijanje… i onda ajmo ispocetka krajem prvog mjeseca kad insideri pocnu curiti GFI. Sve je OK. ” O čemu ti to? Velika većina je izgubila, većina dionica su 30-50 % manje nego u 5. mjesecu. Sve osim brodara, todorićevaca i nekih građevinara. Portfelj mi je u minusu 33%. Nadam se da je ovo dno a ne prodajem jeftinije nego sam kupio, makar poginuo.

ni ovo nije pametno.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


300000 ljudi još nije prodalo HT. Puno njih ima da je samo jedan član obitelji kupio dionice a tu su još onda žena i punoljetna djeca. Ukoliko dionica neće biti 420 kn prije izbora za Sanadera neće glasati 500000 ljudi koji bi inače glasali. Mislim da si to on neće dopustiti.

mislim da ovo nije realno.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Koliko gluposti se piše, oni koji su u dionicama drukaju gore, oni koji su u cashu drukaju dolje, a nitko nema pojma što se zbiva, pišite argumentirano ili ostavite prostor onima kojima je bar malo jasno što se zbiva.

Eh da nisam očekivao ovoliko napada, no drage kolege najljepše je čuti ono što želiš čuti, međutim nekada treba pogledati istini u oči.
Opet kažem daj bože da griješim, povuću ću sve ove riječi koje se kako vidim ne sviđaju mnogima, međutim zar nije dosadno govoriti ˝idemo sutra UP, samo nebo je granica i ostale budalaštine, to je valjda za one koji kupuju zdenku , Cr. airlines i ostala sr….
Dajte malo demokracije i različitosti mišljenja ovdje.
Mene samo zanima da li netko ima kritično mišljenje o svemu i koje bi poteze bilo pametno povući u slučaju veće krize.
Pa ovdje je tema korekcija zar ne pokušavajmo predvidjeti stvari a ne da nas dočeka još neko veće sra…


to baš i nije razuman pristup.[smiley8]

Moj pristup je razuman, a to što ti ne prepoznaješ veličinu, to je problem što od svjetlosti ne vidiš tamu.
Neke stvari se moraju prepoznati, a to mnogi ne vide, zato su puni svi šoping centri, zato je politika sastavni dio života većine ljudi.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close