Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sutra se vraćamo natrag preko 5000 a fala bogu stotinu plašljivaca će zauvijek otići s burze.

Dečki ovo nije korekcija, ovo je potop. Na T-HT-u gore nego na CRAL ili CROR-u.
Što je, firma pred gašenjem ili? Propala, stečaj?

Sad je Mudrinić na djelu, trenutno je 20.000 kuna na gubitku.[smiley9]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


-1,67% trenutno
sutra slijedi odbijanac, kao i obično

vidjeno prosli petak ako se ne varam , da se malo uljepsa vikend , a u ponedjeljak opet po glavi stanovnika [smiley2]

najvrednije stvari u životu su besplatne


Vidio sam da su kolege na HT topicu raspravljale o likvidnošću investicijskih fondova u svijetlu svježih podataka od HANFE. Izgleda da je u fondove ušlo oko 2 milijarde kuna (mirovince ostavljam po strani), Naime to se vidi iz prirasta neto imovine između 10. i 9. mjeseca (29.378 – 27.407). Mislim da je brojka od dvije milijarde prilično točna jer CROBEX je otprilike bio isti na kraju oba mjeseca, Azija je rasla, Balkan je padao pa smo tu negdje. E sad pitanje je koliko je došlo (ili će doći) od te 2 milijarde na ZSE. Po meni oko 30-35% tj. 0.6-0.7 milijardi. Naime zbog strukture ulaganja investicijskih fondova barem toliko ide u dionice po bijelom svijetu, ostatak ide u obveznice i možda malo u depozite. Kada dalje odbijemo IPO Veterine i Atlantic grupe ostaje nekih 300-400 miliona kuna koje investicijski fondovi imaju za dalje uložiti na našoj burzi. Ne baš previše po meni uzimajuće u obzir masivne proporcije IPO HT-a i spremnost građana za prodaju. Kad se tome doda isplata ‘međeda’ koji su odlučili promatrati stvari malo sa strane dobijete ovu minimalnu korekciju. Mani je jako simpatično promatrati dvije dionice, Magmu i Ingru. Naime kod Magme imamo patetične pokušaje trezora da zadrži cijenu koja ako ovako nastavi će otići ispod 238 kuna. Kod Ingre je situacija puno zanimljivija, prošlo je par naloga po 100, 50 dionica i potpora se sigurno morala malo uzdrmati. Meni će ova dionica biti važan pokazatelj ulazimo li u pravu korekciju ili ne. Zašto ? Dosta ozbiljnih igrača se tu okupilo, dionica je zbog cijene nedostupna sitnim ulagačima, trezor je uvijek davao lijepu potporu. Jako je zanimljivo gledati ‘tape painting’ odnosno lupanje po prodaji po dionicu, dvije na kraju dana, nakon što je prošao nalog od 100 dionica. Dakle kolege, gledajte malo Ingru iako vam nije u portfelju, tamo ćete vidjeti kako veliki igrači dišu. Nemam sada vremena komentirati Stipicu, Rohatinskog, inflaciju, Ameriku i ostale divote koje griju srce jednog medvjeda… o tom za par dana [smiley1][smiley1]

s obzirom da ide certifikat na ERNT ili je već krenuo u 14.15 mislim da bi ovo moglo biti početak ozbiljnih problema [smiley9]

Bježmo svi na Pakistansku burzu.[smiley2]

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

Bogami puko fudbal, slazem se…
Dobro je, barem sada imamo razloga za rast poslije 01.01.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

sad smo taman na omjeru od ina 2400-2100 kad je pocel rast, ht 400-350
podijelite ovo i sve ce vam biti jasno
kak bi rekli svedjani:izi ez van tu tri

Postanite Eu-robovi


Medo Štedo: ” ATPL prodaje …………….. [smiley2] ” Tko?

aureus, floki, raiffeisen, auctor..svi
[smiley2]
bolje pitanje je ko kupuje..HPB, ?, ?, dalje?

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

btw jučer su bili na HRTU Serija Vrhunski prevaranti 3, nekaj je bila tema manipulacijma dijonica
mozda je to bilo priprema za danasnji okrsaj
da nisam prisutan 3 godine ovakav bi me pad tzv. pad uplasio

Postanite Eu-robovi

Sta kukate?
Zaradili ste ove godine kao nikada do sada.

Lagano hladenje, izbori, sv. Nikola, Bozic, skijanje… i onda ajmo ispocetka krajem prvog mjeseca kad insideri pocnu curiti GFI.

Sve je OK.


Sta kukate?
Zaradili ste ove godine kao nikada do sada.

Lagano hladenje, izbori, sv. Nikola, Bozic, skijanje… i onda ajmo ispocetka krajem prvog mjeseca kad insideri pocnu curiti GFI.

Sve je OK.

Naravno da sam zaradio kao nikad do sada, kad nisam prije ni bio na tržištu[smiley2]

Kuna po kuna do milijuna

Bome, onda jako brzo ucis. [smiley1]

New Report

Close