Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


terminoloski mi nije jasan termin korekcija to bi po hrvatskom znacilo

Ako ti je tržište napuhano onda je to prilično ok termin

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


@ Lopina Apsolutno se slažem, visoka zaduženost + visoka profitabilnost rade čuda. Ne korištenje financijske poluge je često dobar znak nespsosobnosti uprave . Nego što se korekcije tiče koelga MReich je dao dobro zapažanje prije nekoliko dana što se pokazalo točnim, CROBEX je svoj pad zaustavio negdje na polovici prošlog rasta te se sada neko vrijem održava na toj razini (što je kolega i predvidio). Mislim da je kraći rebound prema gore puno izgledniji od nastavka pada ali jedan jači sell signal na nekom od blue chipova bi mogao unijeti nemir i povući i ostatak tržipta prema dole

i ja se slažem (pomalo mi to spada i u profesiju) ispravno korištenje poslovne(financijske)poluge uvijek je bolji izbor nego korištenje vlastitih sredstava dokle god je naknada(kamata) na korištenje tuđih sredstava manja od porasta graničnog prihoda (MR) koji ostvarujemo korištenjem iste. Zašto je to tako? Tako vlastita sredstva ostaju slobodna (nevezana) za eventualne plasmane te nam koeficijent tekuće likvidnosti raste.
Problem nastaje samo onda kad je kompanija prezadužena (insolventna) tj. kad nastaje nesrazmjer između dugor.obveza i dugotr.imovine društva.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


borism: ” terminoloski mi nije jasan termin korekcija to bi po hrvatskom znacilo ispravak jelte? pa ako je ispravak onda moze biti na gore i dole no ovdje je to slucaj jedino u negativnom smislu. ne bi li trebali naci neki pogodniji izraz prvo iz razloga sto to nije u dugu hrvatskog jezika a onda sto je nepravilan. hvala na citanju ” možda downshifting bi bila više u duhu hrvatskog jezika.

pardon (ispravak netočnog navoda) downsizing bi bila hrv.riječ za korekciju.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Di je ta korekcija, baš mi je stigla lova od ATGR[smiley2]

Kuna po kuna do milijuna


@ Lopina

Apsolutno se slažem, visoka zaduženost + visoka profitabilnost rade čuda. Ne korištenje financijske poluge je često dobar znak nespsosobnosti uprave .

Nego što se korekcije tiče koelga MReich je dao dobro zapažanje prije nekoliko dana što se pokazalo točnim, CROBEX je svoj pad zaustavio negdje na polovici prošlog rasta te se sada neko vrijem održava na toj razini (što je kolega i predvidio). Mislim da je kraći rebound prema gore puno izgledniji od nastavka pada ali jedan jači sell signal na nekom od blue chipova bi mogao unijeti nemir i povući i ostatak tržipta prema dole


Ako misliš na Podravku, to se već zna odavno, tako da to neće ništa poremititi tržište, pa da padne Podravka i na 300 kn. No. mislim da neće ispod 400. No, baš ju u zadnje vrijeme ne pratim pa nisam mjerodavan.[smiley2]

ATX u plusu 0,60%
DAX u plusu 0,85 %……
Novci od Atlantica su već spremljeni za dokup dionica.
Danas bi moralo krenuti i kod nas ( konačno ) prema gore.

imam špurijus da danas i ide gore….[smiley2]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


imam špurijus da danas i ide gore….[smiley2]

I ja sam takvog mišljenja.

Dax je već na + 1,10%, ATX + 0,80% !!!!

Zadnja informacija (valjda od jučer)
Dow -0,25%
NAS -1,92%
NIK -1,19%
ali to ionako nema direktnog utjecaja na Crobex (barem ne trenutnog)

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Mislim da tek nakon izbora može to gore, lagano gore, a jače tek iduće godine. Ako SDP dobije očekujem malo stabilnije tršište i korekciju kod dionica tipa IGH itd.., a ako HDZ dobije onda sve ostaje po starom i možemo i dalje očekivati strah stranih ulagača. Tek nakon što nam pravosuđe počne funkcionirati možemo očekivati pravi rast!

Cookie Monster


Mislim da tek nakon izbora može to gore, lagano gore, a jače tek iduće godine. Ako SDP dobije očekujem malo stabilnije tršište i korekciju kod dionica tipa IGH itd.., a ako HDZ dobije onda sve ostaje po starom i možemo i dalje očekivati strah stranih ulagača. Tek nakon što nam pravosuđe počne funkcionirati možemo očekivati pravi rast!

ovo sa strahom stranih ulagača ne stoji.pa pokupovali su nam sve što vrijedi u vrijeme najžeščeg rata a di nebi sada.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

New Report

Close