Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

janlana:

MiG29 Onda je najbolje zatvoriti kompove , i idemo se svi napiti u DIDOV SAN i iza NG u nove borbe .

ja sam ZA[smiley2]

Didov San rulez!!!!

skype - ivek1234

Kad će kraj te dosadne korekcije ?


Kad će kraj te dosadne korekcije ?

Uskoro. Sad ce postat uzbudljiva korekcija.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


zagrebcan: ” Kad će kraj te dosadne korekcije ? ” Uskoro. Sad ce postat uzbudljiva korekcija.

[smiley2][smiley2][smiley2]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


…. Al da će biti ko početkom 2007 kad si mogo kupit skoro bilo što i ide gore, neće, treba pazit u što se ulaže.

Ne znam, ali imam užasan osječaj da je ova pjesma otpjevana i početkom 2007. Kad su svi plakali za 2006. jer se ‘više nikad neće ponoviti’.

[smiley2]

Show me the Money!

Bez kreditne poluge nema velike zarade ,a i velikog skoka vrijednosti dionice.INGRA je tipičan primjer.Uvjek su
nastojali biti maksimalno zaduženi.Banka,korporacijske obveznice,dokapitalizacija sve se koristi da bi se povećala aktiva ,a time povećala dobit.I cijena dionice je skoćila sa nominale od 2k kn na današnjih 54k kn,
a uraćunavajući i efekt dokapitalizacije zarada je još 20k kn što predstavlja dobit od gotovo PEDESET PUTA
Mislim da treba tražiti slićne firme,tj zadužene ali da ostvaruju velike marže u svom biznisu.Jedna od takvih na
našem tržištu je Atlantska plovidba.Prije šest mjeseci imali su problem prezaduženosti,jer su ulagali u nove
brodove,a sada je to njihova fantastićna prednost jer su vozarine fantastićno visoke i kreditni anuiteti i ostali
troškovi ne predstavljaju veliko opterećenje ,dapaće postaju likvidna brzo rastuća firma.S druge strane imamo
Tankersku plovidbu ,koja je minimalno zadužena ,a na računu para ko govana ,te je postojao potencijal da se
taj kapital oplodi kroz nove brodove.Bio sam dioničar obe kompanije,ali sam što se tiće Tankerske bio sigurniji,a Atlantska mi je donijela veću zaradu.I tek sada dug Atlantske postaje prednost jer ga nisu popali,
nego je uložen u profitabilan biznis.Što zaduženiji to profitabilniji.Naravno da postoji i rizik,ali bez rizika nema
profita.Svjetski analitičari govore u interesu velikog kapitala koji je trom,a mi mali ulagaći moramo biti kao i miševi,otkidati komadić po komadić ,a pobići kada dođe opasnost.Brza brzina je naša jedina šansa.


ja vidim korekciju gradjevinara[smiley1]. tko gleda fundamente, ne boji se korekcije..

Potpuno ste u pravu kolega.Građevinari su tipičan primjer enronizacije hrvatskog tržišta kapitala,gdje se svaki
ugovoren posao honrira sa skokom cijene dionice. Ali kvartalni izveštaji molo poremete ovu idilu,pa se cijene malo spuste.Ali samo na kratko,vrlo brzo se to zaboravi,a novi “investitori”koji o tome pojma nemaju vrlo lako
postaju plijen iskusnih,jer oni kupuju samo ono što ide gore.Ali da će se cijene morati u budućnosti korigirati
i to prema fundamentima ,ali sigurno ne dok bude likvidnih novopećenih ulagaća .

Nisu samo građevinari precjenjeni.Problem je u kolektivnoj vidovitosti .Vidovitost tj. predviđanje budućnosti je
rijedak dar pa bi trebali više vremena posvetiti matematičko-ekonomskim analizama,jer će nam se na kraju
dogoditi da kada više ne bude ovaca za šišanje i mi postajemo ovca za malo veće igraće,jer kada shvatimo
da su i nas poćeli šišati već je kasno.Bilo bi najbolje da vi malo iskusniji /pametniji/ vodite raćuna da se ovca
može i više puta ošišati naravno ako joj ne oderete kožu.

terminoloski mi nije jasan termin korekcija
to bi po hrvatskom znacilo ispravak jelte?
pa ako je ispravak onda moze biti na gore i dole
no ovdje je to slucaj jedino u negativnom smislu.
ne bi li trebali naci neki pogodniji izraz prvo iz razloga sto to nije u dugu hrvatskog jezika a onda sto je nepravilan.

hvala na citanju

Postanite Eu-robovi

jutros dosta zelenila bilo na istoku u ove jesenje dane! kod nas?[smiley2]

dan je pametniji od noći

MiG29:

janlana:

MiG29 Onda je najbolje zatvoriti kompove , i idemo se svi napiti u DIDOV SAN i iza NG u nove borbe .

ja sam ZA[smiley2]

Didov San rulez!!!!

ja bi dosao do djedovog stana al ne znam tocno kakav je meni. nasao sam samo hladna predjela. zna li netko vise o tome. i hocemo li unajmiti zastitare da nas ne zaskoci konkurencija?[smiley2]

Postanite Eu-robovi


terminoloski mi nije jasan termin korekcija to bi po hrvatskom znacilo ispravak jelte? pa ako je ispravak onda moze biti na gore i dole no ovdje je to slucaj jedino u negativnom smislu. ne bi li trebali naci neki pogodniji izraz prvo iz razloga sto to nije u dugu hrvatskog jezika a onda sto je nepravilan. hvala na citanju

možda downshifting bi bila više u duhu hrvatskog jezika.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

@ Lopina

Apsolutno se slažem, visoka zaduženost + visoka profitabilnost rade čuda. Ne korištenje financijske poluge je često dobar znak nespsosobnosti uprave .

Nego što se korekcije tiče koelga MReich je dao dobro zapažanje prije nekoliko dana što se pokazalo točnim, CROBEX je svoj pad zaustavio negdje na polovici prošlog rasta te se sada neko vrijem održava na toj razini (što je kolega i predvidio). Mislim da je kraći rebound prema gore puno izgledniji od nastavka pada ali jedan jači sell signal na nekom od blue chipova bi mogao unijeti nemir i povući i ostatak tržipta prema dole

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close