Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nije bas zahvalno usporedjivati Indexe svjetskih burzi, uz promjene tecajeva valuta i razlicite stope inflacije… pogotovo dok se pojavljuju novinski clanci kao ovaj : “China’s Next Big Export: Inflation”

“Please, God, Just One More Bubble.”


nije bas zahvalno usporedjivati Indexe svjetskih burzi, uz promjene tecajeva valuta i razlicite stope inflacije… pogotovo dok se pojavljuju novinski clanci kao ovaj : “China’s Next Big Export: Inflation”

Još ti nedostaje import inflation……….jer više uvoze nego što izvoze
Pogledaj podatke

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Evo podataka 14.05.2007 4.992,17 boda dakle sada se nalazimo na toj vrijednosti
07.11.2007 4.991,87 bod

Nalazimo se na manjoj vrijednosti nego 14.05.2007. smiješno zar ne [smiley2]

dok Kinezi od toga datuma 14.05.2007. 3700
današnja vrijednost 5370 dakle 45 posto su još od vrijednosti od datuma.
Ovi podaci govore da Hrvatsko tržište nije raslo već samo neke dionice………Mi smo stagnirali….
Pozdrav

Svaka čast, konačno netko realan i pametan. Još da dodam ovome da su neke dionice rasle…a puno njih više je padalo. Rasli su samo brodari i neki građevinari(gledajući od 5 mjeseca) a ostali sektori padali. Treba sad to nadoknaditi. banke, turisti, itd.

dovoljno je pogledati grafikon crobexa pa će sve biti jasno

I love the Smell of Profits in the Morning

Čini mi se da kineska ekonomija nešto brže raste nego naša [smiley1] Nadajmo se da će 4q rezultati komapnija biti bolji !

Na 5000 se formirao jaki otpor.
Već nekoliko puta u ovoj korekciji je testirana donja granica i na sreću je potvrđena.
U gorem slučaju ćemo biti jedno vrijeme oko 5000, u boljem idemo gore uskoro. [smiley11]


Čini mi se da kineska ekonomija nešto brže raste nego naša [smiley1] Nadajmo se da će 4q rezultati komapnija biti bolji !

Nazalost, kod nas FI kao da nemaju nikakvog utjecaja na cijenu. Friski primjeri su izvrsni FI od PTKM i ATPL i sto se dogodilo s cijenom? Padovi. Ima takvih primjera koliko hocete

zaboravio si Viro bez obzira na neko muljanje sa rezervama FI je bio izvrstan i odletio je dolje tj. katapultiran[smiley3]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

zmrklic:

Čini mi se da kineska ekonomija nešto brže raste nego naša [smiley1] Nadajmo se da će 4q rezultati komapnija biti bolji !

Nazalost, kod nas FI kao da nemaju nikakvog utjecaja na cijenu. Friski primjeri su izvrsni FI od PTKM i ATPL i sto se dogodilo s cijenom? Padovi. Ima takvih primjera koliko hocete

ATPL ti je otišla 5 puta gore zbog toga ove godine. Nemoj boga srditi!

Kratkoročno se može dogoditi pad , ali dugoročno moraju kompanije napredovati i povećavati dobit i poslovanje da bi indeks rastao [smiley8]

ma to vezano za rast cijene i FI je slijedeće: nekoliko tjedana prije objave FI očito u neke krugove procuri informacija o dobrom FI (ili lošem) cijene već tada narastu (ili padnu) te je na dan objave FI na ZSE taj FI zapravo već prošlo svršeno vrijeme. Jedino se mi obični smrtnici uvijek nanovo isčuđavamo kako da cijena ne raste usprkos dobrom FI a zapravo je prava istina da je cijena već narasla na đem-do.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Na 5000 se formirao jaki otpor.

Obzirom na nadolazecu politicku nesigurnost koja bi mogla puno toga promijeniti u slucaju dolaska SDP-a meni taj otpor vise lici na “Bull Trap”.

A ako se pogledaju prometi zadnjih dana i to ukazuje, barem meni, na prethodnu tvrdnju. No, budemo vidjeli. Naredni tjedni ce svakako biti uzbudljivi.

skype - ivek1234

New Report

Close