Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja sam još mali ali bih rado rekao svoje mišljenje.
Čini mi se da fondovi dosta izlaze s beogradske i banjalučke berze,jer se tamo kuha u zadnje vrijeme,i mislim da bi se to moglo odraziti na naše tržište kapitala ali pozitivno,tj.dosta nove love bi se moglo sliti na našu burzu. Najavljivane korekcije pred izbore bojim se da neće biti jer će ova vlada 99% ostati i dalje,SDP se je sam pobijedio već i prije izbora.
A uostalom sve ćemo uskoro vidjeti. Pozdrav


To Febo: Gluposti pricas. U strukturi fondova najveci dio imaju gradjani. Ako cemo biti tocni, dionicki i uravnotezeni fondovi koji ulazu u dionice i koji nas jedino zanimaju tu na forumu; njihovi najveci udjelnicari su gradjani. To je sigurno… U money market i obveznicke ulazu vise firme a kapital banaka (ZABA, RBA, HYPO) koji je ukucan pri osnivanju fonda je pao na mizerne grane sto se tice imovine.

dobro, poštujem ako je netko više upućen u temu od mene.
u svezi s tim imam podpitanje, što je s instrumentima osiguranja fondova, koliki vlastiti kapital moraju imati fondovi pri svakoj dodanoj “tuđoj” kuni u aktivi te kolike su im mjere rezervi (ukoliko postoje). ako se sve svodi samo na puki osnivački kapital koji biva “povučen” nakon osnivanja znači li to da i ja mogao osnovati investicijski fond recimo ako bi posjedovao samo zakonski osnivački kapital?

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

u ovo gore što febo pita nisam upućen, ali mi nekakva logika govori da fondovi nisu banke da bi morali pokrivati uloženo s nekim svojim kapitalom (rezervama). sigurno imaju propisano kuda i u kojem obimu smiju plasirati uložene novce (zakonska ograničenja plus specificiraju u prospektu svaki fond specifično), ali ne vidim što bi oni morali pokrivati tuđe kune svojima. njihova jedina svrha i je da ulažu tuđe kune. bez garancija da će uloženo ulagateljima i vratiti.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

super24,

Po HANFI za 9. mjeseci svi otvoreni investicijski fondovi (mješoviti, novčani, dionički) imaju 7.78 milijarde kuna u domaćim dionicama i 8.3 u stranim. Mirovinski fondovi imaju 1.4 milijarde kuna u domaćim dionicama i 0.85 u stranim. Čisti cash im ne smije previše oscilirati i ne smiju ići ispod određene
granice.

Vaš link

Trebati će usporediti vrijednosti za 10.mjesec (uračunavajući naravno i promjenu CROBEX-a za koju mislim da nije bila prevelika) i onda vidjeti gdje su. Obavezno pažljivo proučiti jesu li izlazili iz obveznica, depozita i kupovali dionice. Mirovinske ne treba čitati previše jer oni imaju manje-više konstantan priljev, dobili su dio HT-a po 265 i zakon im detaljno propisuje izloženost.

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

Evo samo za Febu koji mi nije odgovorio………zasto je ATPL frizirana,nebitno svak ima svoje misljenje………..AUREUS Balanced 98% fizicke osobe,ilirikaATG 77,40% fizicke,HI-Balanced 69 fizicke,Fima Equity 97.97 opet fizicke [smiley2]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

ajde nemam namjeru ovdje istjerivati “istinu”(nisam flamer ma koliko tako izgledao)
ako je netko u nešto upućen ili se takvim smatra neka argumentira, ako su mu argumenti uvjerljivi, ja ću ih rado prihvatiti.
super24,
u att. je struktura financ.tržište na dan 31.12.2006. (za ovu godinu nisam mogao postati jer još ne posjedujem
svježe podatke,period još traje)
RealBear,
isprike za svrstavanje u ziherase koji mi općenito idu na ….argumenti i postovi su ti OK iako se uglavnom ne slažem s tobom

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


fondovi nisu banke da bi morali pokrivati uloženo s nekim svojim kapitalom (rezervama). sigurno imaju propisano kuda i u kojem obimu smiju plasirati uložene novce bez garancija da će uloženo ulagateljima i vratiti.

iskustvo iz vremena kad sam u dvije godine izgubila 25 posto ulozenog kapitala to potvrduje. povukla sam se,nakon nekog vremena fond je riknuo i nikome nista.

Neuspjeh je prilika da ponovo pokusate mudrije. H.Ford

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=4f935601-07e7-40cb-94aa-e41cd9ccc16b&open=sec

Pa ako se netko odluci umjesto u cash prijeci u zlato:

http://www.bullionvault.com/

skype - ivek1234


http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=4f935601-07e7-40cb-94aa-e41cd9ccc16b&open=sec

Pa ako se netko odluci umjesto u cash prijeci u zlato:

http://www.bullionvault.com/

Već je odletilo u zadnja 2 mjeseca cca 140$ za uncu, koliko će taj rast još biti, jer su i 2006 najavljivali da će biti na 850 pa eto, sada je kraj 2007.
HPB Titan ulaže u kovine i naftu.

Evo da se i ja oglasim nakon duzeg vremena.
Najkonstruktivnije pise RealBear; i koliko god svi zatvarali oci pred tim; vrlo su moguci i crni scenariji za nase trziste kapitala.
Slazem se da treba pratiti sto rade fondovi zadnjih dana; jer oni jedini mogu dati potporu burzi; ali isto tako ako izgube kapital masovnim izvlacenjem sredstava (kojega velikom vecinom cine fizicke osobe) onda nema vise ni potpore. O nekakvim stranim velikim igracima na hrvatskoj burzi je bespredmetno raspravljati; jer je jedan strani veliki igrac veci od cijele trz.kapitalizacije nase burze. U svijetu (zapadnom) je jednostavno kultura ulaganja u fondove razvijena vec dugo vremena i nema prosjecne obitelji koja nema kapital u nekom od fondova. Nasi fondovi (doslovno nasi jer je tu ‘strani kapital’ minoran) su doslovno male bebe za prosjecne zapadnoeuropske fondove.
Medjutim; i u nas ima jos ogroman potencijal od novca iz ‘carapa’ i banaka koji je tek sa HT-om pomalo poceo izvirivati na svijetlo dana.
Dali ce se taj kapital izvuci iz carapa ovisi o mnogo faktora; a najvise o raspolozenju ulagaca uvjetovanom ponajvise politickom situacijom u regiji.
Moje misljenje je da bi neki strani fodnovi mogli ubacivati ponesto kapitala na ZSE kad budemo dio EU-a i jamcili neku ‘sigurnost’ istima. Ljudi u Europi ne ulazu zato da dobiju prinose 50-60% godisnje; vec cca 12% ih sve zadovoljava. I ja cekam da se klupko odveze pa cu viditi da li cu se vratiti stranim fondovima i manjim ali sigurnijim prinosima ili ubacivati sredstva kod kuce.[smiley9][smiley9][smiley9]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

onda kolege, jeste li spremani za danasnji kraj korekcije?[smiley2]

“Please, God, Just One More Bubble.”


onda kolege, jeste li spremani za danasnji kraj korekcije?[smiley2]

Utorak Up
[smiley1]

Glasnogovornik IGH na neodređeno

New Report

Close