Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Udjelničari su ti domaći investitori – nema veze tko je osnivač jer je uredno registriran u RH. Strani fondovi su fondovi čije udjele ne možeš legalno kupiti u Hrvatskoj. Najpoznatiji strani fondovi u Hrvatskoj su bili švedski – prije masovnog bijega 2005. godine.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


a ciji je to kapital u fondovima?

ha-ha, misliš na onih par tisuća kuna koje imamo ti i ja u nekom od fondova pa da sukladno tome da je glavni
kapital fondova kupljeni udjeli hrv.građana. nemam sad vremena da prosurfam netom i pronađem presjek imovine fondova po strukturi ulagača ali fondovi poput banaka moraju imati ogroman kapital da bi uopće bili fondovi a da ne govorimo da ih također kaće mjere raznih rezervi i osiguranja. za tako nešto potreban je, ako ništa drugo ,golemi osnivački kapital a taj je, vjeruj mi, kod većine “naših” fondova u stranom vlasništvu.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Udjelničari su ti domaći investitori – nema veze tko je osnivač jer je uredno registriran u RH. Strani fondovi su fondovi čije udjele ne možeš legalno kupiti u Hrvatskoj. Najpoznatiji strani fondovi u Hrvatskoj su bili švedski – prije masovnog bijega 2005. godine.

Ovo je tocno,kakve su ovo gluposti…….nasih par tisuca kuna………….pa svaka kuna je vazna……..kolega Febo primjetio sam da ste non-stop na forumu pa me zanima……..kako mislite da je ATPL frizirana,imate puno postova pa dajte jedan koji nije statistika

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

super24:

a ciji je to kapital u fondovima?

ha-ha, misliš na onih par tisuća kuna koje imamo ti i ja u nekom od fondova pa da sukladno tome da je glavni
kapital fondova kupljeni udjeli hrv.građana. nemam sad vremena da prosurfam netom i pronađem presjek imovine fondova po strukturi ulagača ali fondovi poput banaka moraju imati ogroman kapital da bi uopće bili fondovi a da ne govorimo da ih također kaće mjere raznih rezervi i osiguranja. za tako nešto potreban je, ako ništa drugo ,golemi osnivački kapital a taj je, vjeruj mi, kod većine “naših” fondova u stranom vlasništvu.


ok, a tko onda ima 120 milijardi stednje u nasim bankama? jesu i to strani ulagaci? ako da, zasto stede u Hrvatskoj?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

i na kraju.. zasto bi se ‘strani’ kapital povukao s naseg trzista? prije ce se povuci sa razvijenih trzista nego s naseg.. IMHO

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Moram priznati da mi se ovaj forum sve više i više sviđa, premda sam očekivao žešću paljbu po mojim stavovima… Ufff to mi je još jedan za strepnju i brigu… [smiley1]

TunaSalad, hvala kolega na lijepim riječima… bit ću ja ovdje još jako dugo, trebati će ‘bottom fishing’ oliti koćarenje raditi 🙂

Febo, kolega postoje različite vrste rizika… Najveći preuzimaju obično oni koji kreću s niskog starta i to je u redu. Ja isto volim kocku ali onako hladno, bez emocija, leđima okrenut zidu.

Kolega super24, vrijednost (pozicija) fondova u dionicama na ZSE je samo djelić ukupne burzovne kapitalizacije. Da sav domaći portfolio rasprodaju ne bi mogli otkupiti dionice HT-a iz ruku građana po realnim cijenama. Jedini način da zadrže CROBEX ovako visoko uz konstantne IPO-ove je priljev svježeg novca. Dok njega ima ne može biti ozbiljne korekcije, kad se tu otvore problemi (iz bilo kojeg razloga) stvar počinje pucati.

Naravno, puno pametniji ćemo biti za tjedan-dva kad vidimo koliko im je novaca došlo, režu li pozicije vani ili povećavaju. Ne zaboravite da imaju više u dionicama bo bijelom svijetu nego kod nas. Ako dođe do ozbiljne korekcije tamo ukupna vrijednost portfelja im se smanjuje i to se mora odraziti na nas.

Dalje nisu ni svi fondovi isti, ovi manji i friškiji bi htjeli brzo velike prinose ostvariti, dok većim i etabliranijim sigurno odgovara kontrolirana korekcija da poprave portfelj i jeftino se nakrcaju HT-a i INA-e. Ali to izazivanje korekcije je mač sa dvije oštrice i mogao bi uz ostale faktore dovesti čak i do sloma. Zato sam rekao da ne bih volio biti u koži fond managera (pogotovo nekih) [smiley2][smiley2]

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju


febo: ” super24: ” a ciji je to kapital u fondovima? ” ha-ha, misliš na onih par tisuća kuna koje imamo ti i ja u nekom od fondova pa da sukladno tome da je glavni kapital fondova kupljeni udjeli hrv.građana. nemam sad vremena da prosurfam netom i pronađem presjek imovine fondova po strukturi ulagača ali fondovi poput banaka moraju imati ogroman kapital da bi uopće bili fondovi a da ne govorimo da ih također kaće mjere raznih rezervi i osiguranja. za tako nešto potreban je, ako ništa drugo ,golemi osnivački kapital a taj je, vjeruj mi, kod većine “naših” fondova u stranom vlasništvu. ” ok, a tko onda ima 120 milijardi stednje u nasim bankama? jesu i to strani ulagaci? ako da, zasto stede u Hrvatskoj?

nije ti to samo štednja već su to i depoziti svih rezidenata u RH a njih ćine sve fizilčke i pravne osobe koje imaju novac na žiro računu u banci. ako stignem kasnije ću uploadati strukturu hrvatskog cjelokupnog financ.tržišta tu na forum.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Banke imaju ogroman kapital,al ga ne ubacuju u fond,ubacuju samo koji milion a onda ulaze razni ulagaci,te isti raste ,raste,raste……..inace imate sve u novinama…….investicijski fondovi……..26kn

Ako me nema ,znaci da nisam tu.


i na kraju.. zasto bi se ‘strani’ kapital povukao s naseg trzista? prije ce se povuci sa razvijenih trzista nego s naseg.. IMHO

hvala Bogu da bih osobno volio da zauvijek tu ostane i da se samo uvećava a nikako da bude povučen.

s obzirom na svu ironičnost ove gorenavedene izjave, normalno je i realno očekivati da se kapital kad tad započne seliti na druga(istočnija) tržišta a da ovo ne stoji onda vjerojatno kapital nikad ne bi niti bio “izašao” iz USA i Western Europe. [smiley3]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

mozda sam se malo nespretno izrazio.. nije bitno.. ajde bas bi bilo super da postas tu strukutru naseg fin. trzista.. ocito se od tebe moze nauciti stosta.. ja sam uvijek spreman uciti od pametnijih

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

To Febo:
Gluposti pricas.
U strukturi fondova najveci dio imaju gradjani.
Ako cemo biti tocni, dionicki i uravnotezeni fondovi koji ulazu u dionice i koji nas jedino zanimaju tu na forumu; njihovi najveci udjelnicari su gradjani. To je sigurno…
U money market i obveznicke ulazu vise firme a kapital banaka (ZABA, RBA, HYPO) koji je ukucan pri osnivanju fonda je pao na mizerne grane sto se tice imovine.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Kolega super24, vrijednost (pozicija) fondova u dionicama na ZSE je samo djelić ukupne burzovne kapitalizacije. Da sav domaći portfolio rasprodaju ne bi mogli otkupiti dionice HT-a iz ruku građana po realnim cijenama. Jedini način da zadrže CROBEX ovako visoko uz konstantne IPO-ove je priljev svježeg novca. Dok njega ima ne može biti ozbiljne korekcije, kad se tu otvore problemi (iz bilo kojeg razloga) stvar počinje pucati.


to mi je jasno, nisu mi jasne brojke koje si naveo..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

New Report

Close