Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ne bi volio biti u koži fond managerima u slijedećem razdoblju… Kako su već neke kolege ovdje spomenuli, svi ovi IPO-ovi su im poprilično posisali likvidnost. Naravno da ne mogu dopustiti da bilo koji IPO propadne jer bi to sigurno bio pokazatelj promjene smjera tržišta. Ipak čini mi se da je obitelj Tedeschi zadnja koje je lijepo iskoristila situaciju barem kratkoročno. Svjetske financijska kriza u nastajanju, nestabilnost u regiji, izbori, previše je tu neizvjesnosti.

Biti će jako zanimljivo pogledati izvještaj HANFE o strukturi imovine fondova za nekoliko dana. Za mene će to biti ključni pokazatelj koliko imaju ‘suhog baruta’ za održavati tržište na ovim razina. Po zadnjem izvješću od ukupno 27 milijardi imovine u domaćim dionicama su imali oko 8, a u stranim 9. Količina slobodnog cash-a im varira između 1-1.5. Ako se pokaže da je velika većina novaca od povrata HT otišla u banke i da im rast nije spektakularan, moglo bi biti gusto.

Zbog raznoraznih faktora u naredenim mjesecima moglo bi biti dosta ‘drhtavih ručica’ ali i ozbiljnih investitora koji će se odlučiti na prodaju i promatranje situacije sa strane. Brzo ćemo se osvjedočiti koliko su trezori pojedinih kompanija močni te koje dionice i na kojim razinama su fondovi odlučili braniti. Po mom iskustvu
pri promjeni smjera tržišta prvo se izvuku insajderi i familija, zatim upućeni i pamteni mali investitori, investicijski fondovi pokušavaju braniti razine i pojačati se u sigurnim dionicama ali ipak dožive ozbiljan ‘haircut’. Naravno da najveću cijenu plate oni koji su zadnji ušli.

Tržišna kapitalizacija ZSE-a je 400 milijardi, ne znam koliki je ukupni free-float (HT ga je prilično povećao, kako je kolega s drugog foruma ispravno primjetio) ali siguran sam da bi se pri iole ozbiljnijoj promjeni psihologije tržišta brzo dogodio ‘breakout’ tj. slom potpore. Pozicije otvornih i mirovinskih fondova
su oko 10 milijardi ukupno i sumnjam da će im se htjeti dugo izigravati konjicu.

Dobra vijest je da fondovi ipak rade po inerciji i dok im ‘raja’ ne počne masovno kucati na vrata, mnogi forumaši će se uspješno iskrcati [smiley1]

uopće se ne slažem sa tobom.premat tvojim prognozama da se sutra dogodi ipo recimo Optime cijela bi burza pala.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

@RealBear,

ima istine u tome što pišeš ali ima istine i u mojem potpisu…..[smiley1][smiley2]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Kako su već neke kolege ovdje spomenuli, svi ovi IPO-ovi su im poprilično posisali likvidnost.

Ne znam da li si uspio pratiti volumene ovih dana na ZSE. Ne znam jesi li proba izračunati koliko novca je uplaćeno za HT, koliko je država pokupila, a koliko vratila građanima. E kad to izračunaš, onda uzmi 30% od toga i to se vraća na burzu. Ostatak od 70% recimo da ide u štednju i čarape.

Pa ti vidi koliko smo nelikvidni …

I love the Smell of Profits in the Morning

@Fazan,

ma pusti, poznajem nekoliko ljudi sa otprilike takvim stavovima. krajnji domet im je stambena štednja, oročeni depozit a da bi uopće ušli u neki mješoviti fond(što im je vrhunac investiranja) treba im cca 2-3 godine vremena da dobro “izvažu” i donesu odluku.

@RealBear,

ne brini, postoje vjerojatno i fondovi koji ulažu u njemačke državne obveznice, probaj se raspitati.
[smiley2]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

mislim da se malo krivo šepurite kao purani pred RealBearom. meni on uopće ne djeluje kao neki uplašeni nesigurni početnik, dapače. čovjek piše vrlo suvislo i djeluje kao poprilično iskusan igrač. druga je stvar što se to o čemu piše vama ne sviđa. ne bih baš rekao da je on 100% u kešu i da trtari pred dionicama ili da je tako naivan da misli da korekciju može izazvati pisanjem na forumu.

samo ti daj RealBear … ima nas koji čitamo. svaki info ili suvislo mišljenje je dobrodošlo. [smiley2]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Biti će jako zanimljivo pogledati izvještaj HANFE o strukturi imovine fondova za nekoliko dana. Za mene će to biti ključni pokazatelj koliko imaju ‘suhog baruta’ za održavati tržište na ovim razina. Po zadnjem izvješću od ukupno 27 milijardi imovine u domaćim dionicama su imali oko 8, a u stranim 9. Količina slobodnog cash-a im varira između 1-1.5. Ako se pokaže da je velika većina novaca od povrata HT otišla u banke i da im rast nije spektakularan, moglo bi biti gusto.

… Pozicije otvornih i mirovinskih fondova su oko 10 milijardi ukupno i sumnjam da će im se htjeti dugo izigravati konjicu.

ovo dvoje mi nije bas najjasnije kolega medo.. ako bi mogli malo pojasniti..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

fondovi su prepuni kesa, tako da ovaj cijeli komentar RealBear-a ne drzi vodu

[color=blue][/color]Sta ne moze sa pare, moze sa puno pare!


fondovi su prepuni kesa, tako da ovaj cijeli komentar RealBear-a ne drzi vodu

drzi to vodu ako su taj kes preusmjerili u banke i obveznice,znaci da nece glumiti potporu i po svaku cijenu odrzavat ovakav crobex nego ce se malo povuci dok se ne vidi daljni tijek u svijetu i okolini[smiley3]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Seljo:

fondovi su prepuni kesa, tako da ovaj cijeli komentar RealBear-a ne drzi vodu

drzi to vodu ako su taj kes preusmjerili u banke i obveznice,znaci da nece glumiti potporu i po svaku cijenu odrzavat ovakav crobex nego ce se malo povuci dok se ne vidi daljni tijek u svijetu i okolini[smiley3]

kolega wiking fondove ne zanima danas i sutra ,oni su dugoročni investitori a na špekulanti kao 90% nas na burzi.vjerujem da keša ima i previše.fondovska industrija je tek pred zamahom.po investiranjim asmo valjda zadnji u europi.ljudi po malo kuže kaj su fondovi.ak ih je moja mama sama pronašla bez mog drukanja onda se slika potpuno mjenja,.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.


Seljo: ” fondovi su prepuni kesa, tako da ovaj cijeli komentar RealBear-a ne drzi vodu ” drzi to vodu ako su taj kes preusmjerili u banke i obveznice,znaci da nece glumiti potporu i po svaku cijenu odrzavat ovakav crobex nego ce se malo povuci dok se ne vidi daljni tijek u svijetu i okolini[smiley3]

to samo govori da fondovi nece gurat Crobex pod nebesa, ali ne vjerujem da ce dopustit neki veliki pad jer to ni njima ne odgovara
ja sam samo rekao da ne stoji tvrdnja mede da fondovi nisu u stanju drzat trziste ako krene dolje – fondovi imaju sasvim dovoljno kesa da drze Crobex na ovoj razini

[color=blue][/color]Sta ne moze sa pare, moze sa puno pare!

Seljo:

fondovi su prepuni kesa, tako da ovaj cijeli komentar RealBear-a ne drzi vodu

drzi to vodu ako su taj kes preusmjerili u banke i obveznice,znaci da nece glumiti potporu i po svaku cijenu odrzavat ovakav crobex nego ce se malo povuci dok se ne vidi daljni tijek u svijetu i okolini[smiley3]


eh kad bi netko meni objasnio kakve mi imamo veze sa svijetom.. ako HT bude imao P/E 8 i P/BV 1,5 na ovoj cijeni jel bi i on morao u korekciju zato jer ameri ispuhuju svoj baloncic?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

drzi to vodu ako su taj kes preusmjerili u banke i obveznice,znaci da nece glumiti potporu i po svaku cijenu odrzavat ovakav crobex nego ce se malo povuci dok se ne vidi daljni tijek u svijetu i okolini

da i tako će lišiti same sebe velikih prinosa koje ostvaruju na dionicama i derivatima na worldwide tržištima. jedinu opasnost vidim u odlasku velih igrača iz Crobexa ali mislim da se to neće i ne može dogoditi na mah već je to proces koji traje.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close