Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Čovjek je na drugoj temi nešto pitao, i išao sam se i sam malo oko toga pozabaviti.
I sad mi je tutnuo bubu u uho, pa bih volio i vaše mišljenje:
—-

Jučer je tržište dionica ostvarilo pad uslijed gubitaka koje je zabilježio građevinski sektor. Negativni pokretač CROBEX-a bila je dionica Dalekovoda. Vjerojatan razlog jučerašnjeg pada tržišta su njemački i austrijski proizvodi, na tim tržištima poznati kao certifikati koji omogućuju izdavatelju klađenje na tržištu koje pada.

http://www2.fima.com/?P=ana&L=h
—-

A ovdje je malo objašnjenje sistema, posebno zanimljiv drugi dio ispod grafa Crobexa:

http://www.poslovni.hr/42097.aspx
==============================

Jesu li nam stranci utjerali zbog “frke u regiji”?

No respect

obozavam vijesti,sad na rtl-u.Veliki padovi dow jones-a,ulagaci izvlace novce i idu u obveznice zbog skupe nafte…
DOW JONES INDUSTRIAL AVERAGE IN (DJI:^DJI)
Index Value: 13,595.10
Trade Time: 4:04PM ET
Change: 27.23 (+0.20%)
bas i nevidim da tak naglo padaju

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

A ovdje je malo objašnjenje sistema, posebno zanimljiv drugi dio ispod grafa Crobexa:

http://www.poslovni.hr/42097.aspx
==============================

Jesu li nam stranci utjerali zbog “frke u regiji”?


Nije mi jasno kako misli da je to novo?!! Pa CD-i se u svijetu koriste već godinama…..[smiley2]

Dobro, a ovi su smislili kladionicu…lijepo..sad ćemo dobiti GERMANIA Investment..ili…PSK Invest…[smiley2][smiley2][smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


Čovjek je na drugoj temi nešto pitao, i išao sam se i sam malo oko toga pozabaviti. I sad mi je tutnuo bubu u uho, pa bih volio i vaše mišljenje: —- Jučer je tržište dionica ostvarilo pad uslijed gubitaka koje je zabilježio građevinski sektor. Negativni pokretač CROBEX-a bila je dionica Dalekovoda. Vjerojatan razlog jučerašnjeg pada tržišta su njemački i austrijski proizvodi, na tim tržištima poznati kao certifikati koji omogućuju izdavatelju klađenje na tržištu koje pada. http://www2.fima.com/?P=ana&L=h —- A ovdje je malo objašnjenje sistema, posebno zanimljiv drugi dio ispod grafa Crobexa: http://www.poslovni.hr/42097.aspx ============================== Jesu li nam stranci utjerali zbog “frke u regiji”?

Htjedoh ti napisati na PM ali sam zaboravio. Vidim da pišeš kako HYPO AG igra igre na DLKV, pa se sprema kupiti jeftino. Moram te razočarati, jer HYPO je postao dio malo ozbiljnije banke i naređeno im je da očiste bilancu od večine dionica, tj. da smanje izloženost ovoj vrsti vrijednosnih papira.

Što se tiče opcija. Ne vidim što nam to netko može smještati. Polako se treba privikavati na činjenicu da se ne zarađuje samo kada cijena raste, već i kada pada. U svakom slučaju, ostavite se oplata i hvatajte se TA.
[smiley2]

I love the Smell of Profits in the Morning

Evo čitam već zadnjih šest, sedam stranica teme “Korekcija”, a o korekciji ni riječ. Molio bih kolege, a i poštovanu gospodu moderatore da se koncentriraju.

Prvi je kolega SLK prije dva posta napisao nešto o korekciji. Mislim stvarno, zapeli smo gdje žene više vole rađati ili ne vole, koliko tko pije i troši….?? [smiley8][smiley1]

Ja više nemam potpis.

Kolege su optimistično raspoložene.
Očekuju da je ovo kraj ove korekcije, pa se malo opustili u ležernijem tonu[smiley11]

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


Htjedoh ti napisati na PM ali sam zaboravio. Vidim da pišeš kako HYPO AG igra igre na DLKV, pa se sprema kupiti jeftino. Moram te razočarati, jer HYPO je postao dio malo ozbiljnije banke i naređeno im je da očiste bilancu od večine dionica, tj. da smanje izloženost ovoj vrsti vrijednosnih papira.

Oprosti, nemam pojma o čemu pričaš.


Što se tiče opcija. Ne vidim što nam to netko može smještati. Polako se treba privikavati na činjenicu da se ne zarađuje samo kada cijena raste, već i kada pada. U svakom slučaju, ostavite se oplata i hvatajte se TA.
[smiley2]

Svatko ima svoj put. Sretno sa TA.

No respect

Prethodni SLK-ov tekst mogu samo prokomentirati da smo sretni što opcije nisu više zastupljene na našem tržištu kapitala.
Pratio sam trgovinu HT-a u srijedu i u nekoliko navrata su se pojavili veliki nalozi na prodaji. Da nije bilo njih HT bi se brzo oporavio. Ovako se zaključna cijena vratila skoro na startne položaje.
Pitam se dali su to bili na djelu izdavatelji open-end certifikata? Ili su to ipak bili neki fondovi koji su pokušavali namaći novce za Atlantic?
Mislim da fondovi imaju dosta novaca za Atlantic, tako da mi ova prva opcija čini izglednijom.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]


Oprosti, nemam pojma o čemu pričaš.

Zamijenio te s tenkistom. Post ispod tvoga na DLKV. 🙂

I love the Smell of Profits in the Morning

Dobro opažanje SLK i hvala što si ga podijelio sa ostatkom virtualne zajednice.
Očito ćemo morati dodati još jednu varijablu u pokušaju predviđanja kretanja cijena na marketu.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

Ne bi volio biti u koži fond managerima u slijedećem razdoblju… Kako su već neke kolege ovdje spomenuli, svi ovi IPO-ovi su im poprilično posisali likvidnost. Naravno da ne mogu dopustiti da bilo koji IPO propadne jer bi to sigurno bio pokazatelj promjene smjera tržišta. Ipak čini mi se da je obitelj Tedeschi zadnja koje je lijepo iskoristila situaciju barem kratkoročno. Svjetske financijska kriza u nastajanju, nestabilnost u regiji, izbori, previše je tu neizvjesnosti.

Biti će jako zanimljivo pogledati izvještaj HANFE o strukturi imovine fondova za nekoliko dana. Za mene će to biti ključni pokazatelj koliko imaju ‘suhog baruta’ za održavati tržište na ovim razina. Po zadnjem izvješću od ukupno 27 milijardi imovine u domaćim dionicama su imali oko 8, a u stranim 9. Količina slobodnog cash-a im varira između 1-1.5. Ako se pokaže da je velika većina novaca od povrata HT otišla u banke i da im rast nije spektakularan, moglo bi biti gusto.

Zbog raznoraznih faktora u naredenim mjesecima moglo bi biti dosta ‘drhtavih ručica’ ali i ozbiljnih investitora koji će se odlučiti na prodaju i promatranje situacije sa strane. Brzo ćemo se osvjedočiti koliko su trezori pojedinih kompanija močni te koje dionice i na kojim razinama su fondovi odlučili braniti. Po mom iskustvu
pri promjeni smjera tržišta prvo se izvuku insajderi i familija, zatim upućeni i pamteni mali investitori, investicijski fondovi pokušavaju braniti razine i pojačati se u sigurnim dionicama ali ipak dožive ozbiljan ‘haircut’. Naravno da najveću cijenu plate oni koji su zadnji ušli.

Tržišna kapitalizacija ZSE-a je 400 milijardi, ne znam koliki je ukupni free-float (HT ga je prilično povećao, kako je kolega s drugog foruma ispravno primjetio) ali siguran sam da bi se pri iole ozbiljnijoj promjeni psihologije tržišta brzo dogodio ‘breakout’ tj. slom potpore. Pozicije otvornih i mirovinskih fondova
su oko 10 milijardi ukupno i sumnjam da će im se htjeti dugo izigravati konjicu.

Dobra vijest je da fondovi ipak rade po inerciji i dok im ‘raja’ ne počne masovno kucati na vrata, mnogi forumaši će se uspješno iskrcati [smiley1]

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

Molila bi iskusnije forumase da prenesu svoja iskustva s ponasanjem dionica u vrijeme izbora…kakva su prijasnja iskustva i sto i se moglo ocekivati od ovih…hvala..

New Report

Close