Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Uvjek gledaj ispred sebe i teži boljemu! Imali smo izvanrednu startnu poziciju koju smo upropastili!
Možemo se tješiti da je drugdje gore ( u Bjafri umiru od gladi ) pa zar to znači da moramo biti takvi ili se time zadovoljiti – što mi ne umiremo od gladi?
A negdje gdje se umire od gladi ipak sistem vrijednosti je bolji nego kod nas – MANJE KORUMPIRANOSTI!
Usput naši menadžer – političari nebi mogli prodavati ni hambiće jer i za to postoji TEST SPOSOBNOSTI koji bi morali proću bez rođo veza![smiley13]
A upitan je i Engleski! Tko od njih ima položen TOFL?[smiley13] i za njih jedna VELIKA KOREKCIJA
ONDA ĆE BITI BOLJE![smiley2]

Jedan podatak samo: u Finskoj je u njihovoj cjelokupnoj povijesti zabiljezen 1 (slovima: JEDAN) slucaj korupcije. Da dodju k nama poubijali bi se odmah svi od muke. Inace, Finci imaju skoro identicno tesku povijest ko i mi: okupirali ih svedjani pa rusi, pa malo se usetale svabe, pa ih sravnali rusi, pa ih gnjavili rusi x godina iza WW2 i jos uvijek im dio teritorija pod Rusijom (Karelija). Bili puka sirotinja ali eto ljudi rade, drze se zakona i sve im je bolje. Jedino kaj ih je.. je klima.


Jedan podatak samo: u Finskoj je u njihovoj cjelokupnoj povijesti zabiljezen 1 (slovima: JEDAN) slucaj korupcije. Da dodju k nama poubijali bi se odmah svi od muke. Inace, Finci imaju skoro identicno tesku povijest ko i mi: okupirali ih svedjani pa rusi, pa malo se usetale svabe, pa ih sravnali rusi, pa ih gnjavili rusi x godina iza WW2 i jos uvijek im dio teritorija pod Rusijom (Karelija). Bili puka sirotinja ali eto ljudi rade, drze se zakona i sve im je bolje. Jedino kaj ih je.. je klima.

zato imaju problema s alkoholom, suicidima i žene im uopće ne vole rađati, koliko im traje dan a koliko noć osobito zimi. osobno nikad ne bih tamo živio.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

To dal im zene vole rađat ili ne neznam,to je njihova stvar,pa zar moraju imat petoro djece……….glupost…….s ostalim se slazem……..nisu najsretniji

Ako me nema ,znaci da nisam tu.



zato imaju problema s alkoholom, suicidima i žene im uopće ne vole rađati, koliko im traje dan a koliko noć osobito zimi. osobno nikad ne bih tamo živio.

http://www.finlandforthought.net/2007/09/19/finland-no-longer-suicide-capital-of-the-world/

A cini mi se da njihove zene malo vise radjaju nego nase. Sto se tice alkoholizma, mislim da smo i tu jaci . Sto se tice vremena, sucks [smiley1]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


febo: ” … zato imaju problema s alkoholom, suicidima i žene im uopće ne vole rađati, koliko im traje dan a koliko noć osobito zimi. osobno nikad ne bih tamo živio. ” http://www.finlandforthought.net/2007/09/19/finland-no-longer-suicide-capital-of-the-world/ A cini mi se da njihove zene malo vise radjaju nego nase. Sto se tice alkoholizma, mislim da smo i tu jaci . Sto se tice vremena, sucks [smiley1]

krivo ti se ćini…[smiley1][smiley2]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Ovak su mi finci objasnili kak je to kod njih: “We know that winter is gonna be dark and cold and we’re used to it. But the worst is autmn. It rains…and it rains and rains and then we get depressed. Then we drink and we become even more depressed.” [smiley1] Krepal sam od smijeha na pojasnjenje. Usput, kod njih su zestice sa 80% i vise alkohola normalna stvar, a najludje je vidjeti Helsinki vikendom – svi pijani bez obzira na spol i dob. No u 23:00 se dezintegriraju i odjednom ostanes sam samcat usred grada. Zasto? Pa ponedjeljak je radni dan pa se treba ici naspavati.

Kaj se tice djece ne znam im sluzbene podatke no nigdje nisam vidio toliko mladih ko u Finskoj. Imas osjecaj da su svi mladje zivotne dobi. A to jel zene vole radjati ili ne – ja jos nisam upoznao neku nigdje koja ce reci da voli radjati [smiley1]

A to jel zene vole radjati ili ne – ja jos nisam upoznao neku nigdje koja ce reci da voli radjati …
Bolje da stavim flaster preko usta,pa da ne odgovorim…,ali se ipak pitam u kakvom se vi to ženskom društvu krećete…[smiley8]

Bolje da stavim flaster preko usta,pa da ne odgovorim…,ali se ipak pitam u kakvom se vi to ženskom društvu krećete…[smiley8]

Ja se pak pitam razumijemo li se dobro? Ne pricamo o osjecaju donosenja novog zivota na svijet nego o brutalnoj stvarnosti trudnoce i samog bolnog cina radjanja. Usput, bio sam u radjaoni cijelo vrijeme i nema nis lijepoga a vjerujem ni ugodnoga za zenu sve dok se ne zacuje djecji plac.

Ipak smo se krivo razumjeli srećom…,mada je sve to o čemu pričaš jedna posebna priča i za drugu temu[smiley11]

deimos:

febo: ” … zato imaju problema s alkoholom, suicidima i žene im uopće ne vole rađati, koliko im traje dan a koliko noć osobito zimi. osobno nikad ne bih tamo živio. ” http://www.finlandforthought.net/2007/09/19/finland-no-longer-suicide-capital-of-the-world/ A cini mi se da njihove zene malo vise radjaju nego nase. Sto se tice alkoholizma, mislim da smo i tu jaci . Sto se tice vremena, sucks [smiley1]

krivo ti se ćini…[smiley1][smiley2]

Sto se tice radjanja, tu smo losiji…
http://www.nationmaster.com/graph/peo_bir_rat-people-birth-rate
cek da iskopam za alkohol. Mada iz iskustva mislim da tu nitku Irce nema (od zapadnjaka, Rusi iskljuceni).

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


febo: ” deimos: ” febo: ” … zato imaju problema s alkoholom, suicidima i žene im uopće ne vole rađati, koliko im traje dan a koliko noć osobito zimi. osobno nikad ne bih tamo živio. ” http://www.finlandforthought.net/2007/09/19/finland-no-longer-suicide-capital-of-the-world/ A cini mi se da njihove zene malo vise radjaju nego nase. Sto se tice alkoholizma, mislim da smo i tu jaci . Sto se tice vremena, sucks [smiley1] ” krivo ti se ćini…[smiley1][smiley2] ” Sto se tice radjanja, tu smo losiji… http://www.nationmaster.com/graph/peo_bir_rat-people-birth-rate cek da iskopam za alkohol. Mada iz iskustva mislim da tu nitku Irce nema (od zapadnjaka, Rusi iskljuceni).

pa Finci su ti blizu Rusa, a jedan dio Finske bio ili je još pod ruskom okupacijom.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close