Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mene ne brine toliko situacija u regiji (Kosovo, BIH i sl.), jer će se tu situacija odvijati kako međunarodna zajednica bude htjela, a njoj ne odgovara kompliciranje situacije. Mene više brinu Iran, Pakistan, Turska… Ako tamo pukne, ode sve kvragu. Sreća da su se Koreje primirile i da je Kina stabilna.
Što se tiče našeg tržišta i utjecaja fondova koji se spominju, pa to je stara stvar. Mi mali ne možemo utjecati ni na što. Oni mogu dizat i spuštati kako im odgovara, raditi korekcije i ubirati profit na neiskusnima. Na kraju ti neiskusni ulože kod njih ili se vrate u banke koje ulažu kroz svoje fondove.

Glas [b]PROTIV[/b] oporezivanja kapitalne dobiti

Dugoročno predviđati trendove je nezahvalno, ali vjerujem da nam slijedeći tjedan sigurno slijedi oporavak. Utorak se počinju ukrcavati iskusniji investitori, srijeda fondovi, a poslije će se na burzu sliti povrat love od Atlantica.
Taj pozitivni val vjerujem da će potrajati barem do izlistanja Atlantica.
Iskoristiti ga ili ne?

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

Ovaj neradni dan nase burze pao je u pravo vrijeme! Sve svjetske burze zavrsile su jucer u crvenom (na bas malo). Dow Jones svojim je padom utjecao i na azijske burze, koje su se jutros takodjer dobro crvenile. I bas zbog toga mislim da je dobro da zse danas ne radi, jer bi se u protivnom i kod nas crvenilo. Ovako ocekujem slijedeci tjedan oporavak na inozemnim burzama, pa nas ne bi trebalo posebno pogoditi. Ali kako znamo da kod nas sve kasni?! [smiley16]

Postoji 1000 mogucnosti kako novac potrositi, ali samo dvije, kako novac zaraditi: Ili moramo raditi za novac ili novac radi za nas.


Ovaj neradni dan nase burze pao je u pravo vrijeme! Sve svjetske burze zavrsile su jucer u crvenom (na bas malo). Dow Jones svojim je padom utjecao i na azijske burze, koje su se jutros takodjer dobro crvenile. I bas zbog toga mislim da je dobro da zse danas ne radi, jer bi se u protivnom i kod nas crvenilo. Ovako ocekujem slijedeci tjedan oporavak na inozemnim burzama, pa nas ne bi trebalo posebno pogoditi. Ali kako znamo da kod nas sve kasni?! [smiley16]

Bas obrnuto. Prvo smo se mi i regija zacrvenili pa to idli ameri i rekli “ajmo se solidarizirati s balnakcima”, od amera to vidli azijati itd [smiley2]

da i ja sam primjetio da je sve veći utjecaj zse na svjetske burze [smiley1]

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.


shooter: ” Ovaj neradni dan nase burze pao je u pravo vrijeme! Sve svjetske burze zavrsile su jucer u crvenom (na bas malo). Dow Jones svojim je padom utjecao i na azijske burze, koje su se jutros takodjer dobro crvenile. I bas zbog toga mislim da je dobro da zse danas ne radi, jer bi se u protivnom i kod nas crvenilo. Ovako ocekujem slijedeci tjedan oporavak na inozemnim burzama, pa nas ne bi trebalo posebno pogoditi. Ali kako znamo da kod nas sve kasni?! [smiley16] ” Bas obrnuto. Prvo smo se mi i regija zacrvenili pa to idli ameri i rekli “ajmo se solidarizirati s balnakcima”, od amera to vidli azijati itd [smiley2]

Znaci i mi mozemo jos povecati izvoz u nekim segmentima?! [smiley1]

Postoji 1000 mogucnosti kako novac potrositi, ali samo dvije, kako novac zaraditi: Ili moramo raditi za novac ili novac radi za nas.

Znaci i mi mozemo jos povecati izvoz u nekim segmentima?! [smiley1]

Definitivno. Recimo trebamo izvoziti nase ljude primjerice u Japan ili skandinavske zemlje da tamo drze obuku ljudima kako zabusavati na poslu i manje raditi jer nije ok da se tamo jadnici ubijaju od posla a i doslovno [smiley1]

Kako da ne, već imamo 350 tisuća financijskih stručnjaka u investiranju koji odmah mogu preuzeti
svijetske investicijske tvrtke i burze, a prednos je što dolaze s radišnog Balkana tako da im je oprošten pripravnički staž! Usput na svjetskim tržištima kapitala da bi mogao uopće prići moraš završiti prestižni svjetski faks, gdje si već dobro izdrilan, onda minimum 3 mjeseca po deset sati dnevno treninga kod svjetskih najboljih trgovaca i financijera![smiley13]
Kod nas ( pošto smo nadareni ) tečaj traje jedan vikend s dvije brošurice![smiley2]
Tu treba prepoznati naše bogatstvo i sposobnost!?[smiley1]


shooter: “Znaci i mi mozemo jos povecati izvoz u nekim segmentima?! [smiley1] ” Definitivno. Recimo trebamo izvoziti nase ljude primjerice u Japan ili skandinavske zemlje da tamo drze obuku ljudima kako zabusavati na poslu i manje raditi jer nije ok da se tamo jadnici ubijaju od posla a i doslovno [smiley1]

Ako misliš da se ljudi u Norveškoj ubijaju od posla, varaš se. Više se ubijamo od posla u Zagrebu, oni koji rade. Amerika, e to je druga priča.


Kako da ne, već imamo 350 tisuća financijskih stručnjaka u investiranju koji odmah mogu preuzeti
svijetske investicijske tvrtke i burze, a prednos je što dolaze s radišnog Balkana tako da im je oprošten pripravnički staž! Usput na svjetskim tržištima kapitala da bi mogao uopće prići moraš završiti prestižni svjetski faks, gdje si već dobro izdrilan, onda minimum 3 mjeseca po deset sati dnevno treninga kod svjetskih najboljih trgovaca i financijera![smiley13]
Kod nas ( pošto smo nadareni ) tečaj traje jedan vikend s dvije brošurice![smiley2]
Tu treba prepoznati naše bogatstvo i sposobnost!?[smiley1]

Proud to be Croat. [smiley2]

No respect

…zato u gotovo cijelom svijetu za zanimanje broker je dovoljna srenja stručna sprema samo naši tulipani
za taj ispit traže VSS, zato i imamo manjak brokera. onima sa VSS iz te struke to je čak i ispod časti dok
oni sa SSS ne mogu polagati (iako se nekad moglo)

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

….naravno zanimanje broker je strogo odijeljeno od zanimanja invest.savjetnik, za ovo drugo potrebne su puno veće reference i stupanj obrazovanja.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close